Život po ztrátě

Život po ztrátě https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42835/zivot-po-ztrate-42835.jpg 4 25 3

Jako průkopník moderního výzkumu zážitků domnělé smrti a autor klasického bestseleru Život po životě změnil Raymond Moody zcela způsob, jakým pohlížíme na smrt a umírání. Ve své nové knize Život po ztrátě zkoumá spolu s Dianne Arcangelovou, proč nám žal způsobuje tolik utrpení a jak dovedou někteří lidé překonat svou ztrátu a nabýt ještě větší celistvosti než před ní. V návaznosti na závěry Života po životě uvádějí aktuální poznatky o zážitcích domnělé smrti a ukazují, jak jsou jedinci, kteří věří, že vědomí přežívá tělesnou smrt, schopni zdolat svůj zármutek a dík jemu se přerodit. Pochopení ,největšího tajemství' života přináší sebedůvěru a vnitřní mír. Ve formě směsi osobních příběhů a pronikavé učenosti nabízí toto dílo vhled do této problematiky a podporu každému, kdo prochází procesem truchlení, i těm, kdo zažili jakoukoli ztrátu bližního nebo odloučení.... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: , Knižní klub

Life After Loss: Conquering Grief and Finding Hope , 2001

Shindo
17.07.2023 2 z 5

Na jedno kopyto asi ako väčšina Moodyho kníh. Kým na zážitky blízkosti smrti sa pozerám s veľmi veľkou rezervou a mám pochybnosti o ich vedeckosti, uvedomujem si potrebu človeka odtrúchliť si stratu a odžiť zármutok. V tomto môže kniha niekomu pomôcť.

ejwa1937
24.03.2016 3 z 5

Rozhodně zajímavé čtení, ale prostě pořád nevím. Problém asi bude v tom, že jsem dost realista.

martinka_d
22.10.2013 3 z 5

určitě zajímá kniha, sice ne tolik jako Život po Životě, ale za přečtení určitě stojí!

Autoři knihy

Raymond A. Moody
americká, 1944
Dianne Arcangel
americká, 1945

Kniha Život po ztrátě je v