Eicherik Eicherik komentáře u knih

Vikingové - sága tří staletí Vikingové - sága tří staletí Johannes Brøndsted

Tak tohle je opravdu dobrá kniha pro všechny zájemce o slavnou éru Vikingů. Na její kvalitě neubírá ani to, že už je z roku 1967.

26.05.2013 5 z 5

Runy Runy David V. Barrett

Tato útlá knížečka mimo jiné obsahuje i kapitoly o spojování run a o tom, který drahokam, květina a strom patří ke které runě.

08.05.2013 5 z 5

Hrobka Hrobka Howard Phillips Lovecraft

Hodně se tady kritizují ilustrace téhle knížky, jejichž autorem je František Štorm. Takovou zajímavostí je, že tento ilustrátor je zároven členem i ve světě velmi uznávané české blackmetalové skupiny MASTERS HAMMER.
I já se připojím k malé kritice. Tento první díl tohoto čtyřdílného souboru má všitou záložku a zbylé tři díly už jsou bez ní. Na všem se dnes šetří.

10.04.2013 4 z 5

Hrůzný stařec Hrůzný stařec * antologie

Z této tenoučké antologie se mi nejvíc líbí tyto povídky: Jedné letní noci, Berenice a Hrůzný stařec.

07.04.2013 4 z 5

Poprvé jsem četl tuhle knihu už jako hodně malej kluk. Bylo to moje první setkání s "hororem" a tenhle literární styl jsem si zamiloval.

03.04.2013 4 z 5

Tanec obrů: Není jen Stonehenge Tanec obrů: Není jen Stonehenge Karel Sklenář

Vynikající průvodce po "megalitických stavbách". Menhiry, dolmeny, kromlechy... Nádhera.

Tichá hrůza Tichá hrůza Tomáš Korbař

Tahle antologie je naprostá legenda. Ikdyž se samozřejmě některé povídky opakují v jiných knihách měl by ji mít na poličce každý fanoušek hororové literatury.
Doporučuji nejstarší vydání pro tu fantastickou dobovou obálku.

To To Stephen King

Moje nejoblíbenější kniha od Kinga.
Kdysi jsem Kinga hltal a jakmile vyšla nová kniha hned jsem běžel do knihkupectví. Dnes už mě King tolik nebere, ale k To se vracím rád.
Doporučuji klip od PLEXIS k písni To.
Chceš balónek!!!!? :-D

Germánská kniha mrtvých Germánská kniha mrtvých Holger Kalweit

Tahle kniha není moc dobrá. Nejvíc mi v textu vadí často frekventované slovo "plazma". Plazma vadí všem lidem, kteří knihu četli a s kterými jsem o knize mluvil.
Ale když hledám třeba jména koní, na kterých Ásové jezdili tak po téhle knize sáhnu.

02.04.2013 4 z 5

Nešpory Nešpory Ed McBain

Dobrá detektivka s částečně satanistickým pozadím. Závěr je naprosto skvělej. Takže, jak říká zootechnik z Vesničky mé střediskové: "Hlavně neodcházej před koncem. Konec je úplně nejlepší."

31.03.2013 5 z 5

Kniha upírů Kniha upírů Eduard Martin (p)

Tohle hororové romaneto je tak trochu variací na Ostrov dr. Moreaua z prostředí Malé strany. V roce 1990 jsem si ji přečetl, vrátil ji a zapomněl jsem na ní. Potom jsem si na ní před lety vzpomněl a chtěl si ji znovu přečíst. Jenomže jsem si nepamatoval název a ani autora. Ptal jsem se lidí, ale podle indicií nikdo nevěděl o jakou knížku by mohlo jít. Pročesával jsem internet až jsem ji zahlédl na stránkách jednoho antikvariátu, ale protože jsem si nepamatoval ani obálku knihy, tak jsem byl napnutý - naštěstí to byla ona.
Příběh má dobrou atmosféru a rád se k němu vracím.

Luciferův trůn Luciferův trůn Jeremej Ijudovič Parnov

Tahle knížka byla pro nás tehdy náctileté jako zjevení. Byli to pro nás první střípky poznání fenoménu okultismu. Tehdy tady taková literatura nebyla běžně dostupná, nebyl internet, takže každou podobnou informaci jsme hltali. Byla to pro nás doba duchovního hledání. Propadli jsme kouzlu satanismu, černých mší a primitivních magických pokusů. Nedlouho poté u nás vyšlo hodně knih zaměřených na duchovní nauky, ale tahle kniha byla první. Největší cenu má asi pro ty, kteří si prošli podobným vývojem. Knížka je psaná stylem proti okultismu, ale my ji četli tzv. "naopak".

31.03.2013 4 z 5

Soumrak a prsten Soumrak a prsten Ivana Vízdalová

Tuhle knížku doporučuji tomu, kdo si chce přečíst Eddu. Ten, kdo si přečte nejprve tuto knížku bude potom do Eddy snadněji pronikat.

Přestřelka Přestřelka Jan Procházka

Na týhle knížce doslova ulítávám. Četl jsem jí mnohokrát. Je mi hodně blízký styl, kterým je psaná a miluju autorův humor. Tahle knížka je podle mě geniální v tom, že v ní autor píše stylem "padni komu padni", nikomu tady nestraní. Neznám jiného autora, který by to dokázal.

24.03.2013 5 z 5

Základní kniha germánského pohanství Základní kniha germánského pohanství Diana L. Paxson

Tahle knížka není úplně bez chyb, ale pro zájemce o Germánskou tradici je to studnice základních informací. Z textu je hodně poznat, že autorka pochází z Winlandu. To ale není příliš na škodu.

24.03.2013 4 z 5

První kniha vikinga Vika První kniha vikinga Vika Runer Jonsson

Tahle knížka je moje dětství.

24.03.2013 5 z 5

Národní satanista Národní satanista Erlend Erichsen

Tahle kniha je opravdu nepovedená. Když jsem zjistil, že existuje blackmetalový román, byl jsem nadšený, protože black metal je můj život. Ale po přečtení přišlo velké zklamání. Autor je dobrý bubeník, ale špatný spisovatel.

24.03.2013 3 z 5