Soumrak a prsten

Soumrak a prsten https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117033/bmid_soumrak-a-prsten-0Z9-117033.jpg 4 24 6

Kniha se dělí na dvě části. První část je věnována ságám o germánských bozích a stvoření světa. Druhá pak vypráví příběhy bájných hrdinů, jako byl například kovář Wieland či hrdina Nibelungů Siegfried. Příběhy doplňuje doslov o světě germánské mytologie. Každou část knihy navíc uzavírá slovníček germánských jmen, který čtenářům umožňuje lepší orientaci v textu.... celý text

Finn69
03.08.2022 4 z 5

Pokud vás zajímají severské báje o Ódinovi, Thórovi a dalších z jejich party, mohla by to být kniha pro vás. Je tu přístupně převyprávěná řada příběhů nejen těchhle germánských bohů, ale i hrdinů, o kterých se toho až tolik neví. Třeba kovář Wieland nebo příběhy o pokladu Niebelungů. Nebýt toho, že výborně převyprávěnou Eddu už znám jak od paní Kadečkové, tak od Neila Gaimana, dal bych ještě o hvězdičku víc.

Elea
18.03.2020 3 z 5

Dost stručně napsané mytologické příběhy, rozhodně už jsem je četla v lepším podání.

mythos91
29.11.2019 5 z 5

Kniha se dělí na dva základní oddíly: Ságy o bozích a Ságy o hrdinech. První část vypráví příběhy germánské mytologie, s popisem všech bohů, důležitých postav a předmětů v ní figurujících. Druhý oddíl vypráví o udatných bojovnících, králích, trpaslících a dalších postavách. Příběhy v celé knize doprovází krásná tématická ilustrace, ač jen černobílá, ale o to více s historickým zapůsobením. Krásná kniha.

Atanone
09.06.2017 5 z 5

Jsem za tuto knihu ráda,protože v minulosti nebylo až tak jednoduché sehnat knihy o germánské mytologii. Mám sice doma po tatínkovi nějaké v němčině, i ten švabach bych možná ještě nějak dala,ale přece jen jazyk je zastaralý a tak díky za něco v češtině.

Eicherik
31.03.2013 5 z 5

Tuhle knížku doporučuji tomu, kdo si chce přečíst Eddu. Ten, kdo si přečte nejprve tuto knížku bude potom do Eddy snadněji pronikat.

Zmiu
04.11.2012 4 z 5

Z této knihy mě zaujaly především příběhy z německé oblasti, které jsem. na rozdíl od severských mýtů, něměla možnost číst jinde.

germánská mytologie

Ivana Vízdalová
česká, 1953
2000  85%Soumrak a prsten
2001  73%Čtenář jako výzva. Výbor z prací kostnické školy recepční estetiky

Kniha Soumrak a prsten je v