Eicherik Eicherik komentáře u knih

Bosoráctvo a čierna mágia Bosoráctvo a čierna mágia Angus Hall

Kniha působí dosti zastarale. Není divu, originál vyšel už v roce 1979. Nicméně obsahuje mnoho pěkného obrazového materiálu, kreseb a fotografií. Pro lidi, kteří se zajímají o sekty a kulty může být zajímavá. Na poměrně malé ploše samozřejmě najdete jen některé sekty a pouze s nejzákladnějším popisem.

17.11.2015 5 z 5

Conan Conan Robert Ervin Howard

Nejsem zrovna příznivec žánru fantasy, ale Howardova Conana můžu.

10.11.2015 5 z 5

Černá křídla Cthulhu Černá křídla Cthulhu * antologie

Tahle knížka má mimořádně pěkný obal, ale povídky, což je samozřejmě to důležitější, jsou bohůmžel slabší.

10.11.2015 3 z 5

Lexikon magie Lexikon magie Milan Nakonečný

Když u nás v roce 1993 kniha vyšla stála 495,- Kč, což na tu dobu byla za knihu poměrně velká částka. Knihkupec mi ji tehdy podával se značnou nedůvěrou a já mu ukazoval bankovku v hodnotě 500,- Kč s tím, že si ji určitě koupím, jenom si ji chci zběžně prolistovat.
V devadesátých letech u nás proběhl boom s okultní literaturou a takováto kniha byla pro nás, kteří jsme se tehdy okultismem zaobírali doslova oázou v poušti.
Dnes na mě některé fragmenty v knize působí zastarale a překonaně. Připomínám, že se zmiňuji o starším vydání z roku 1993.

08.11.2015 3 z 5

Piknik u cesty Piknik u cesty Arkadij Strugackij

Nejspíše nejlepší Sci-fi, které jsem kdy četl.

08.11.2015 5 z 5

Marobud Marobud Adolf Velhartický

Naprosto zapomenutý román o jednom z nejzajímavějších období našeho území. Kniha se dobře čte a je vhodná pro všechny, kteří se zajímají o dobu starověku v Evropě. Marobud a jeho říše se stali budoucí hrozbou pro sebevědomí Řím.

08.11.2015 5 z 5

Dívka v pavoučí síti Dívka v pavoučí síti David Lagercrantz

Čtvrtý díl série hodnotím o jeden pentagram níže, nežli předchozí knihy. Stieg Larsson byl nepochybně lepší. Hlavní postavy z předchozích dílů jsou zde výrazně matnější. Nejsem příznivcem nastavovaných kaší, ale kniha je i tak dostatečně čtivá. Na netu se psalo i o vhodnosti pokračování série Milénium jiným autorem. Já Davida Lagercrantze za tento krok neodsuzuji. Pokud vyjde i další díl Milénia a dostane se mi do ruky, tak si jej s chutí přečtu.

07.11.2015 4 z 5

Zbabělci Zbabělci Josef Škvorecký

Kniha je ještě zajímavější pro nás, pro které je Náchod rodným městem.

17.10.2015 5 z 5

Americké psycho Americké psycho Bret Easton Ellis

To je snad jediná kniha, kterou jsem kdy vyhodil do popelnice.

13.09.2015 odpad!

Krev na sněhu Krev na sněhu Jo Nesbø

Tak tohle mě dostalo. Zatím nejlepší co jsem od Nesba četl.

29.08.2015 5 z 5

Stín z času Stín z času Howard Phillips Lovecraft

Ve výčtu povídek zde chybí "Stín z času".

26.08.2015 4 z 5

Smrt navíc Smrt navíc Zdeněk Roman (p)

Trochu mi dělal problém autorův slovosled.

19.08.2015 2 z 5

Hrdina Nik Hrdina Nik Eduard Štorch

Důvodem, proč jsem po této knize sáhl byl Sámo - vůdce slovanských kmenů.
Chápu, že se jedná o knihu pro děti a mládež, ale na můj vkus působí tato knížka místy velmi nevěrohodně.

19.08.2015 2 z 5

Třistajednička hlásí... Třistajednička hlásí... Antonín Jirotka (p)

Detektivka okořeněná vojenskou hláskou umístěnou v hradní zřícenině. Jen ten plamenomet bych nahradil detektorem kovů.

18.08.2015 3 z 5

Stín z času a jiné horrory Stín z času a jiné horrory Howard Phillips Lovecraft

Jsem rád, že se mi podařilo sehnat všech 11 dílů.

12.07.2015 5 z 5

Zlomený meč Zlomený meč Eduard Štorch

Kuriozitou je, že se Eduard Štorch ve své době mylně domníval, že Markomané a jejich král Marobud byli Slované.

06.07.2015 5 z 5

Stráž u mrtvého Stráž u mrtvého * antologie

Nejvíce se mi z tohoto souboru líbily povídky Rappacciniho dcera a Příšerný ženich.

06.07.2015 3 z 5

Noční autobus Noční autobus Per Wahlöö

Zatím nejlepší příběh z této desetidílné série. Těším se na další díl.

31.05.2015 5 z 5

Einsteinův mozek a jiné povídky Einsteinův mozek a jiné povídky Josef Nesvadba

Nejlepší povídka z této sbírky je pro mě Po stopách sněžného muže. Tato povídka byla pro mě i důvodem, proč jsem po této knize sáhl.

24.01.2015 2 z 5

Staré pověsti české Staré pověsti české Alois Jirásek

Nejvíc se mi líbilo prvních 100 stran, které se věnovaly pohanským časům.

28.08.2014 4 z 5