Bosoráctvo a čierna mágia

Bosoráctvo a čierna mágia https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70488/bosoractvo-a-cierna-magia-70488.jpg 4 6 3

Veľké mystériá Čo núti ľudí vyznávať kulty? Prečo sa utiekajú k nadpozemským silám — či už bielym alebo čiernym? Uspokojujú kulty potrebu čohosi, čo ľuďom chýba a čo im neposkytuje ani oficiálne kresťanské náboženstvo? Niektoré kulty priťahovali slávne osobnosti, iné, ako napríklad slobodomurári, dosiahli uznanie širokej verejnosti. Mnohé nadväzovali na východné náboženstvá: Teozofická spoločnosť madame Blavatskej sa orientovala na Indiu a Tibet. Už dlho rozšírený názor, že kľúč k pravej múdrosti drží predovšetkým India, potvrdzuje neutíchajúci záujem verejnosti o indické náboženstvo či jogu. Z pôvodne rebelantských kultov LSD a hippies sa vyvinul kult vyznávačov Krista. Biele bosorky sa svojimi čarodejnými schopnosťami usilujú pomáhať ľudstvu... Vierovyznaním niektorých kultov je vražda. V 11. storočí vystrájala banda mohamedánskych vrahov; ich názov „assassine” sa vo francúzštine a angličtine stal synonymom pre úkladného vraha. V stredovekej Indii vraždila sekta thugov a slúžila tak bohyni smrti Kálí. Kapitolou samou osebe je stredoveké prenasledovanie bosoriek a procesy s nimi, ako aj neuveriteľné dozvuky týchto pohonov v ďalších storočiach. O problematike kultov, čiernej mágie či bosoráctva sa u nás v ostatných desaťročiach viac-menej mlčalo. Preto je táto rozsiahla, priam encyklopedicky spracovaná publikácia s „bosoráckou” tematikou vítaným obohatením poznania o tej to oblasti ľudskej aktivity. Preložené z nemeckého vydania Hexerei und Schwarze Kunst... celý text

Shindo
27.07.2018 3 z 5

Ako puberťák som mal svoju "okultnú fázu" (našťastie iba teoreticky), tak som túto knihu doslova zhltol. Bohaté ilustrácie a veľa informácií; otázkou však je, nakoľko je táto kniha aktuálna ešte dnes vzhľadom k roku vydania.

kannibal28
06.07.2016 5 z 5

Po dlhej dobe som si prečítal znova túto knihu a znova ma bavila aj ked som si myslel že to už nebude ono dávam plný počet

Eicherik
17.11.2015 5 z 5

Kniha působí dosti zastarale. Není divu, originál vyšel už v roce 1979. Nicméně obsahuje mnoho pěkného obrazového materiálu, kreseb a fotografií. Pro lidi, kteří se zajímají o sekty a kulty může být zajímavá. Na poměrně malé ploše samozřejmě najdete jen některé sekty a pouze s nejzákladnějším popisem.