Germánská kniha mrtvých

V germánské knize mrtvých se zabývá renomovaný německý psychoterapeut, etnolog a mytolog germánskou kosmologií, založenou na esoterní nauce o třech světech, originálním způsobem vykládá mytologické písně staroseverského eposu Edda.

Kniha je doplněna takřka třemi sty černobílými i barevnými obrázky a perokresbami.

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/32944/germanska-kniha-mrtvych-azp-32944.jpg 3.713

Das Totenbuch der Germanen (2001)

Esoterika, astrologie, okultismus, Mytologie
Vydáno:, Eminent

Heidrekr
21.09.2013

Kniha, díky níž jsem se zcela ponořil do světa severských bohů. Bohužel obsahuje dost věcí ,které se od autora velice špatně chápou. Pro mě i přesto dobrá knížka .

Eicherik
02.04.2013

Tahle kniha není moc dobrá. Nejvíc mi v textu vadí často frekventované slovo "plazma". Plazma vadí všem lidem, kteří knihu četli a s kterými jsem o knize mluvil.
Ale když hledám třeba jména koní, na kterých Ásové jezdili tak po téhle knize sáhnu.

Zmiu
21.11.2012odpad!

Edda jako kniha mrtvých? Tenhle koncept je dost mimo a nemá vůbec žádný poklad ve skutečné praxi starých seveřanů, kteří oslavovali život. Kniha má citace z Eddy a krásné obrázky, ale ten text samotný, to se nedá. Jak tam začal autor mluvit něco o té plazmě, nebo co to bylo, tak jsem dál číst nemohla. Bohužel u nás je literatury o Germánech/Seveřanech jako šafránu, a když už se něco s velkou slávou přeloží, tak je to takovýhle škvár.

Okřídlená li
31.07.2012

Germánská kniha je porno pro ty, kteří se, byť jen zběžně, zajímají o germánské bohy, runy nebo severskou mytologii. Jako jeden z mála, autor nabízí svůj vlastní výklad k Eddě (prakticky jediný mytologický zdroj) a předkládá před nás její moudrost. Kniha má i tu výhodu, že nehraje na pseudoodbornost, ale snaží se vysvětlit i laikům.

Holger Kalweit

Holger Kalweit