Runy

Runy https://www.databazeknih.cz/img/books/59_/59308/runy-59308.jpg 4 8 3

Netradiční a velmi krásně zpracovaný kapesní průvodce teorií a praxí věštění z run. Kniha obsahuje detailní rozbory symboliky a významu severských run. Dále různé typy výkladů doplněné příklady a ukázkami nejstarší runové abecedy. Čtenář v knize najde i přiřazení run k jednotlivým kamenům, stromům a květinám.

Duchovní literatura , Esoterika, astrologie, okultismus

Vydáno: , Ikar (ČR)

Runes , 1995

Morbidus
13.06.2023 3 z 5

Když jsem v jedné fantasy knize měl k věnování od autorky přikreslenou runu Kénaz, uvědomil jsem si, že mám na levé ruce jizvu stejného tvaru. A jelikož se mi povalovala doma i tento svazek, prubnul jsem to. U mé maličkosti v průběhu let převážila racionální složka, takže věštění a nadpřirozeno pravděpodobně vnímám jinak (ne nutně popřením, pouze logicky) než spousta lidí, kteří po ní sáhnou.
První část věnovaná Futharku a teorii jednotlivých run mě zaujala asi nejvíce. Pokud čtenář věří v magickou sílu run, najde zde několik způsobů, jak je používat a jak z nich věštit. U uvedených případů jsem mnohdy dospěl k jiným závěrům, než je prezentováno, ale výklad je individuální záležitost. Poslední část knihy je sice hezká, ale čtenář si ji spíš jen prolistuje, aniž by si něco hlouběji zapamatoval.
Pro zájemce o tematiku run jde o užitečnou příručku.

Atanone
18.04.2018 5 z 5

Knížečka poskytuje základní informace,nicméně mě přitáhla k zájmu o runy a věci s nimi spojené,z těch prvotních informací vlastně čerpám dodnes

Eicherik
08.05.2013 5 z 5

Tato útlá knížečka mimo jiné obsahuje i kapitoly o spojování run a o tom, který drahokam, květina a strom patří ke které runě.

runy

David V. Barrett