Luciferův trůn

Bohatý materiál k úvahám o okultních a hermetických vědách, o magii, elixírech, o středověké mystice, apod.

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45401/luciferuv-trun-45401.jpg 3.830

Tron Ljucifera (1985)

Duchovní literatura, Esoterika, astrologie, okultismus
Vydáno:, Svoboda

Kniha Luciferův trůn

ZSimca
24.11.2016

Moc hezky zpracovaná kniha. Velmi mile mě překvapila.

Kozel
06.09.2015

Parnovův Luciferův trůn opravdu není fantasy, ani sci-fi, jak by mohl název snad napovídat, nýbrž se jedná o hlubinnou práci o mysticismu a okultismu na Západě. Když opomenu občas problikávající jízlivou skepsi a plamenný závěr poslední kapitoly plynoucí z doby vzniku - můžeme se ptát, zda jsou kořeny v Parnovově osobním přesvědčení a nebo potřeby zalíbit se režimu kvůli vydání - je Luciferův trůn jednou z nejlepších, ne-li nejlepší, knihou o okultismu, kterou jsem četl. Luciferův trůn zabírá vše od prvopočátku lidství až do současnosti (tudíž 80. léta) velmi čtivým způsobem a přes vyčerpávající množství faktů, citací a vývodů nemá příliš hluchých míst. Prokousával jsem se pouze tabulkami u alchymistů a kabaly. Pokud jsou témata čarodějnic, tajných společností, okultismu a mysticismu blízká, rozhodně byste neměli tuto práci minout.

Je jen velká škoda, že se českého překladu nedočkala i kniha Bohové lotosu, která se stejnému tématu věnuje na Východě.

adam0773
03.07.2015

Terva, nemohu uvěřit tomu, že jste tu knihu opravdu četl(a). Kritizujete povrchně a ještě ke všemu tak hloupě?

Tato kniha není fantasy. Nepopisuje nám příběhy vládce pekel. Jedná se o vědeckou práci, která se zabývá okultismem a to výhradně z ateistického úhlu pohledu. Pokud pomineme některé "ideologické" poznámky, kterých ale není zase až tak mnoho (na to, že je to vydáno v Sovětském svazu v 85). Tak se jedná o skvělou knihu o okultismu bez zbytečného balastu, pseudo tradic atd.

Dávám pět hvězdiček, kdo ví jaké knihy bych psal já kdybych žil v SSSR aby mi bylo dovoleno studovat v archívech a cestovat po světě :-D

Terva
08.06.2015

Těžké až pekelné zklamání. Podle názvu to vypadá krutě a krvavě, ale je to jen slepičí vývar. Strašně špatně se to čte a měl jsem co dělat, abych to nevyhodil a nedočetl.

WolfIssen
09.02.2014

Abych to shrnul: velké plus vidím ve velkém množství informací a skvělé čtivosti knihy. Na druhou stranu musíte brát v potaz, že autor je jednak vědec a jednak psal tuto knihu v době komunismu. Z toho vyplývá odmítavý postoj k věcem okultním. Pro člověka zabývajícího se tímto tématem určitě jedno ze stěžejních děl a hodně důležitá kniha, která stojí za přečtení. Výborný komentář napsal Sajdeman.

nokid
07.10.2013

Myslím si totéž co Eicherik. Akorát jsem ji četl až nyní. Je poznamenána dobou a místy až přílišnou snahou o široký záběr, až nepatřičně. No ale přečíst se dala, i když je většího rozsahu a kupodivu bez ilustrací.

Eicherik
31.03.2013

Tahle knížka byla pro nás tehdy náctileté jako zjevení. Byli to pro nás první střípky poznání fenoménu okultismu. Tehdy tady taková literatura nebyla běžně dostupná, nebyl internet, takže každou podobnou informaci jsme hltali. Byla to pro nás doba duchovního hledání. Propadli jsme kouzlu satanismu, černých mší a primitivních magických pokusů. Nedlouho poté u nás vyšlo hodně knih zaměřených na duchovní nauky, ale tahle kniha byla první. Největší cenu má asi pro ty, kteří si prošli podobným vývojem. Knížka je psaná stylem proti okultismu, ale my ji četli tzv. "naopak".

Sajdeman
31.01.2013

Pokud jste esoterik-čka, čaroděj, gnostik .... pokud hádáte z lógru, ruky, nebo podle letu ptáků .... jste-li templář, svobodný zednář, nebo theosofista ..... jste-li satanista, nebo NEDEJ BOŽE křesťan (!!!), rozhodně tohle nečtěte :o))))

Ne ne ... dělám si srandu. Jedná se o velice dobrou knihu a velice ji doporučuji.
Autor Vás provede světem mystiky a tajemna a sundá vám z očí Isisin závoj.

Snad jen poslední kapitola je úlet.
U nás totiž kniha vyšla v roce 1999, ale v tehdejším Sovětském svazu v roce 1985.
Tak-že v poslední kapitole se dozvíte, že CIA je plná zednářů a ty nedělají nic jiného, než se snaží poškodit komunisty v SSSR :o)))
Poslední kapitola je jediný důvod, proč nedávám plný počet hvězdiček .