Eicherik Eicherik komentáře u knih

Vizita Vizita Adolf Branald

Určitě nejzajímavější kniha z lékařského prostředí, kterou jsem kdy četl. Líbí se mi na ní, že se odehrává v tuzemském prostředí, že v ní paralelně probíhají příběhy více lidí a že se odehrává už v poměrně vzdáleném čase. Je to kniha, ke které se určitě ještě vrátím.

03.07.2016 5 z 5

Černý opat Černý opat Edgar Wallace

Kniha má přesně ty prvky, které mám rád a které vyhledávám. To jest prostředí a doba v které se děj odehrává. Černého opata je nejlépe číst v čase, kdy na parapet dopadají kapky deště, nebo když je za okny šero a knížku osvětluje svit lampičky. K naprostému vrcholu jeden pentagram schází, ale i tak bych knihu doporučil čtenářům, kteří mají rádi temnou romantiku a staré dobré časy.

03.07.2016 4 z 5

Dlouhý stín Dlouhý stín Antonín Jirotka (p)

Klasická česká detektivka z dob minulého režimu, která se přečte na jeden zátah. Ke čtení mě zlákala pro detektivku nezvyklá, ale pěkná obálka.

28.06.2016 3 z 5

Třicet případů majora Zemana II. Třicet případů majora Zemana II. Jiří Procházka

Případ Lišky mění srst se v televizním seriálu neobjevil. Je to tak trochu pokračování případu Klauni. Vytkl bych mu příliš velkou koncentraci osob známých z minulých kauz.

26.06.2016 4 z 5

100 nejlepších hororů 100 nejlepších hororů Miloslav Švandrlík

Povídky v této knize nejsou hororové, ale spíše se jedná o černý humor. O úžasný černý humor s nezbytnými ilustracemi od J. W. Neprakty.

25.06.2016 5 z 5

Jitro kouzelníků Jitro kouzelníků Jacques Bergier

Úvod do fantastického realismu. Tahle kniha není o faktech, najde se tam hodně chyb, které lze omluvit dobou, v které byla napsána. Tahle kniha je důležitá v tom, že učí jak se dívat jiným pohledem na tento svět. Kniha je už stará, ale pořád má co říci.

24.06.2016

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Jedním slovem KULT.

24.06.2016

Soumrak bohů Soumrak bohů Helena Kadečková

Jedna ze dvou knih, které doporučuji zájemcům o Germánské pohanství. Teprve po přečtení této knihy a nebo knihy Soumrak a prsten doporučuji začít s četbou Eddy.

24.06.2016 5 z 5

Třicet případů majora Zemana 1. Třicet případů majora Zemana 1. Jiří Procházka

Tahle kniha je určitě téměř neznámá, na rozdíl od televizního seriálového zpracování, které svého času vyvolávalo hodně velké emoce. Oproti televiznímu zpracování jsou v knize jisté rozdíly, hlavně v "obsazení" postav. Knihu hodnotím pouze pohledem čtenáře, který má rád detektivky a příběhy, které mají nějakou atmosféru a proto ji uděluji čtyři pentagramy.

24.06.2016 4 z 5

Roboti a androidi Roboti a androidi Martin Petiška

Tahle kniha je první z mých návratů ke sci-fi. Kniha je zajímavě rozdělena do čtyř celků a má i pěkný obal. Jako zápor bych označil, že obsahuje 8 povídek od jediného autora - I. Asimova. Na druhou stranu za nejlepší povídku této sbírky bych označil Dvěstěletého člověka právě od I. Asimova. Tahle povídka mi hodně připomíná tvorbu R. Bradburyho. Od této sbírky jsem měl o něco větší očekávání a proto ji hodnotím třemi pentagramy.

24.06.2016 3 z 5

Pendragonská legenda Pendragonská legenda Antal Szerb

Prvních sto stránek jsem byl doslova nadšený, poté přišlo drobné ochladnutí. Děj je přehledný a dialogy fantastické, jen mi tam chybí nějaké výraznější vyústění. Přesto knihu považuji za nezajímavější objev poslední doby a hodnotím ji čtyřmi pentagramy.

18.06.2016

Černá křídla Cthulhu 2 Černá křídla Cthulhu 2 * antologie

Další díl Černých křídel má opět mimořádně pěkný obal. Tento druhý díl hodnotím o jeden pentagram lépe, než ten první. Nutno ovšem podotknout, že autorovi, kterému je tato pocta určena se nepřibližuje ani jeden z přispěvatelů této sbírky.

10.04.2016 4 z 5

Podzimní novely Podzimní novely Vladimír Körner

Všechny tři příběhy jsem nejprve poznal ve filmové podobě. První dva znám hodně dlouho a s posledním jsem se seznámil teprve nedávno a nemám jej ještě tolik nakoukaný. Když jsem zjistil, že za všemi těmito příběhy se skrývá spisovatel Vladimír Körner začal jsem pátrat po jeho tvorbě a opět přišlo překvapení - napsal i Údolí včel - další moje oblíbené dílko.
Všechny tři novely spojuje téma konce druhé světové války, kdy se ještě v lesích skrývali werwolfové a v pohraničí nebylo bezpečno. Jádrem všech příběhů jsou složité lidské vztahy.
Kniha mě velmi nadchla. V porovnání filmů a knihy bych vypíchl dramatičtější konec u filmu Adelheid.

27.03.2016 5 z 5

Černý bod Černý bod Martin Jiroušek

Tahle knížka je absolutní bomba. Samozřejmě s některými názory autora nesouhlasím, ale to je naprosto nepodstatné. Docela mě překvapuje, že někdo takovou knihu sepsal a ještě více mě udivuje, že tento černozelený skvost někdo vydal. Knížka je černý klíč pro milovníky hororu, zejména toho českého.

21.02.2016 5 z 5

Moxonův pán a jiné povídky Moxonův pán a jiné povídky Ambrose Bierce

Prvních 11 povídek je o válce Severu proti Jihu a dalších 10 povídek spadá pod horory nebo černé anekdoty. Pro mě nejlepší povídkou z této sbírky je titulní Moxonův pán. Knihu považuji za mírné zklamání, protože mě nepřinesla žádný nový zajímavý příběh.

06.02.2016 3 z 5

Oči plné děsu Oči plné děsu Ambrose Bierce

Opravdu povedená sbírka. Troufám si tvrdit, že autor této hororové kolekce vybral ty nejlepší povídky z pera obou autorů.

30.01.2016 5 z 5

Alfred Hitchcock 1 – Má oblíbená strašidla (20 povídek) Alfred Hitchcock 1 – Má oblíbená strašidla (20 povídek) * antologie

Tato antologie je pro mne tak trochu zklamáním. Za nejlepší kousek z tohoto souboru považuji povídku Souboj, kterou znám z již legendární Tiché hrůzy.

24.01.2016 3 z 5

Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Hrůzný čas: Strach ve světě science fiction! Martin H. Greenberg

Z tohoto souboru mne nejvíce zaujala povídka Metastáze, kterou jsem znal už ze sbírky Temné vize a povídka Kdo je tam?, která do tohoto souboru zapadá nejvíce a má z celé sbírky nejlepší atmosféru.

17.01.2016 3 z 5

O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

S knihou si někdo pěkně vyhrál. Povrch má strukturu dřeva a vůbec celá zvenku působí jako by byla dřevěná. Stránky nejsou klasicky bílé, ale jsou šedivé. Kniha je bohatě ilustrovaná a jedním z autorů kreseb je i Theodor Kittelsen, kterého prostě žeru. Pohádky jako takové jsou hodně svérázné a někdy i kruté, ale kruté bývají i naše staré české pohádky. Někoho možná překvapí, kolik v nich objeví "našich českých" pohádek. Kniha se bude líbit milovníkům pohádek, ale mohla by se líbit, jako v mém případě i milovníkům bájí a pověstí, protože některé ze starých pohádek mají kořeny i ve starých pověstech.

03.01.2016 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Román se zaobírá dnes tolik aktuálním islamistickým terorismem. Kniha se dobře čte. Je to taková pohádka pro dospělé, vystavěná na reálných základech.

19.11.2015 3 z 5