Černá křídla Cthulhu 2

Dílo H. P. Lovecrafta inspiruje umělce už celá desetiletí. Stephen King o Lovecraftovi prohlásil, že je „největším tvůrcem klasického hororu dvacátého století“. V tomto svazku nám S. T. Joshi, nejvýznamnější současný expert na Lovecrafta a vše s ním související, jenž mimo jiné restauroval jeho povídky pro jejich nedávná definitivní, anotovaná vydání, představuje osmnáct povídek kosmické hrůzy, inspirovaných jak dílem, tak myšlenkami a životem „podivného pána z Providence“. Do své druhé lovecraftovské antologie opět vybral povídky od renomovaných současných autorů hororu, jako jsou John Shirley, Caitlin R. Kiernanová, Darrell Schweitzer, Nicholas Royle, Steve Rasnic Tem, Chet Williamson a mnozí další, jež znovu nechává rozehrát temné variace na věčné téma střetu člověka se závratností tajuplného, neprobádaného vesmíru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273549/big_cerna-kridla-cthulhu-2-Lcn-273549.jpg 3.638

Černá křídla Cthulhu 2.

Literatura světová, Horory, Povídky

Vydáno: , Laser-books (Laser)

Black Wings of Cthulhu 2, 2012

Kniha Černá křídla Cthulhu 2

666Jitka
20.10.2021

Jsem vděčná nadšenci S.T.Joshimu, že neustále sbírá, třídí, hledá a dává dohromady nové antologie hororu a SCI-Fi, ať už nových, stávajících a nebo starších autorů, kteří nás už bohužel na cestě životem opustili. Série Černá Křídla Cthulhu jsou poklonou tomu, komu S.T.Josni zasvětil celý svůj život a sice H.P. Lovecraftovi.

evickakyticka
28.05.2021

Další díl přečten a opět je zde mnoho povídek spíše průměrných. To ale nemění nic na tom, že Lovecraftův odkaz na vás pořádně dýchne a opět máte chuť si něco od něj přečíst. A tak to asi má být.

TheRaven
15.02.2021

Vzhledem k tomu, že od přečtení prvního dílu uběhla už řada let, nedokážu ani náznakem porovnat, jestli je dvojka stejná, lepší, nebo horší. Na druhou stranu jsem si od tématu trochu odpočinul (a od knihy si nic nesliboval) a mohl si nové autory píšící v druhu „lovecraftovského hororu“ náležitě vychutnat, třebaže s Lovecraftem to má mnohdy společného skutečně velmi málo. Sbírka je celkově poměrně zábavná a setrvale drží laťku na přinejmenším průměrné úrovni, takže snad ani jedna povídka vyloženě nenudila nebo mi nepřišla úplně blbá, byť po dočtení už u některých podle názvu ani neřeknu, o čem byly. Na druhou stranu je tu pár kousků, které opravdu potěšily a k nimž se časem rád vrátím. Namátkou třeba Výhled Toma Fletchera, A moře vydalo své mrtvé Jasona E. Eckhardta, Wilcoxův odkaz Briana Evensona (tak přece jen si ho trochu oblíbím), Usouvstažněná bezobsažnost Ricka Dakana, Prázdná tvář Donalda Tysona nebo závěrečný Vyvolený Cheta Williamsona.

Miro.slav
29.12.2019

Po prečítaní druhého dielu môžem povedať, že Lovecraft je ozaj iba jeden. Moderný lovecraftovský príbeh či lovecraftovsky ladený horor nesiaha Lovecraftovým dielam ani po členky. Všetky tieto poviedky iba kalia "vodu pseudolovecraftovskými texty". Jeden bod za krásnu obálku. Škoda.

martinstefko
03.12.2019

Kniha „Černá křídla Cthulhu 2“ nabízí to, co očekáváte po přečtení první sbírky., Navazuje na ni velmi dobře. Jsou zde velmi kvalitní povídky, jsou zde povídky slabší, ale není zde ani jedna, která by byla vyloženě propadák. Stejně jako zde není ani jedna, která by nad ostatními čněla. Je to velmi vyrovnané, kvalitativně sbírka příliš nekolísá, a to i přesto, že je na témata bohatá. Pod Lovecrafta je možné schovat skutečně hodně, někdy i něco, co do jeho poetiky až tak nezapadá. Aspoň že i tak jsou povídky dobré.

Finn69
24.11.2018

Druhá antologie lovecraftovských povídek, stejně jako ta první, není žádný zázrak. Ne, že by tam nebyly dobré povídky, ale je jich zatraceně málo.
Líbil se mi třeba Odvrženec, Mrtvá média, nebo Rozkvět a ještě možná jedna či dvě další, jenže těch povídek je tam osmnáct a ty ostatní bohužel za moc nestojí.
Ty tři hvězdičky jsou možná i trochu moc, ale mám Lovecrafta rád a tak jednu přidávám za snahu. Jo, kdyby se z tří dílů Černých křídel udělal jeden a vybraly se do něj ty nejlepší kousky, byla by to jiná jízda.

MaroCZ
10.11.2017

Oproti "jedničce" neuvěřitelné zklamání. Třetí výbor se ale, naštěstí, opět povedl

Melic
23.10.2017

Tato sbírka se mě v podstatě nijak nedotkla. Ani sem ji nedočetl celou. Sice jsou tam náznaky Lovecrafta, ale už po cca 14 dnech si vlastně ani nevzpomínám, že by mě nějaká z povídek výrazněji zaujala.