Egertová Egertová komentáře u knih

Přinejmenším zajímavé, poutavé.

Soumrak dne Soumrak dne Kazuo Ishiguro

Skvělá kniha.

Smrt na podzimní řece Smrt na podzimní řece Ingrid J. Parker

Tolik jsem se těšila na další díl, ale tohle překládal nějaký pakosta pomocí translátoru, či co.

04.12.2017

Lea Lea Pascal Mercier (p)

Líbilo, smutné. Není snadné mít nadané dítě.

28.08.2017 5 z 5

Stěhování národů a sever Evropy: Vikingové na mořích i na pevnině Stěhování národů a sever Evropy: Vikingové na mořích i na pevnině Jarmila Bednaříková

Perfektní, odborné a zároveň čtivé.

30.06.2017

Já hlína jsem Já hlína jsem Chaim Potok

Jednička.

18.01.2017 5 z 5

Kniha světel Kniha světel Chaim Potok

Nenechte se odradit kabalou v první třetině knihy. Čte se výborně, mnoho zajímavých postřehů a informací z doby po druhé světové válce. Trochu jiný pohled na Koreu než v MASH, ale doplňující. Postřehy z Japonska. Skvělá kniha.

16.01.2017 5 z 5

Baltasar a Blimunda Baltasar a Blimunda José Saramago

Jsem v polovině a skvělé, jen se nyní o ty hrdiny bojím, ta inkvizice čenichá moc blízko. Nemusíte se bát způsobu psaní, snadno jsem si zvykla. Jen je to dost kruté, ale ne psychopatické.

28.12.2016 5 z 5

Smutek andělů Smutek andělů Jón Kalman Stefánsson

Naprosto úchvatné. Hů, děsivé. Životní moudra jedno za druhým. Ani jedno prázdné místo. Sakra, jak to ten Jón dokázal?

09.09.2016 5 z 5

Na útěku! Na útěku! Eva Lindström

Dnes jsem si to přitáhla, kvůli líbezným ilustracím a že je to o ovci, které obdivuji, ale je fakt, že výchovné to není, ale zase ovce opravdu žere jen trávu a listí, tak té lasičce nemohla sežrat rybu ani buličí oko. Ovečka je velice nenáročná. Fascinovala mne ta kvanta rastafariánských čepic, alespoň tvar to takový má, co si prala lasička.
Že nechtěla ovečka do ohrady, no bodejť, udělali by si z ní skopovou pečínku.
Budu to diskutovat s vnoučaty, třeba mi poradí, co tím chtěla spisovatelka říct.

22.08.2016 4 z 5

Čtu a čtu a čtu. Murakami, jsem chycená.

08.08.2016 5 z 5

Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Hledání ztraceného času I. – Svět Swannových Marcel Proust

Zpočátku jsem trochu tápala v těch rozsáhlých souvětích, kdo co vlastně dělal a hledala to správné sloveso. Jsem v půlce prvního dílu a už to jde lépe. Chce to maximální pozornost a nechat obrazy proplouvat a zanechávat jejich stopy v mysli.
Kde jsou ty pomalé procházky maloměstem, kde jsou ty kouzelné předzahrádky, ty průhledy do parků mezi mřížemi, to usebrání se nad kvetoucími hlohy?

07.08.2016

Münsterův případ Münsterův případ Håkan Nesser

Tedy, těšila jsem se, předchozí díly bych dala na čtyři hvězdičky, ale tento je tak depresivní, že to ani těch pár vtípků nezachránilo. Škoda.

02.08.2016 1 z 5

Vlčí kůže Vlčí kůže Kerstin Ekman

Není to kniha na pobavení, ale na přemýšlení o tom, jak to bylo dřív a co je dnes lepšího, tubera už je zase mezi námi, třeba, a co je stejného, vztahy mezi lidmi. Myslím, že je to spíš pro starší ženy, které vidí svět realisticky, mladé tu bídu člověka ještě vidět nechtějí.
Pro mne špičková kniha.

11.05.2016

Divoké kameny Divoké kameny Fernand Pouillon

Kdo má rád středověk, skvělé. Kdo má rád kláštery a staré stavby, jedinečné.

04.04.2016 5 z 5

Duel Duel Arnaldur Indriðason

Zajímavé bylo o té tubeře na Islandě. Jinak napsal už lepší věci.

02.11.2015

Dřevaři Dřevaři Roy Jacobsen

Hodně dobrá kniha.

27.10.2015

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Perfektní, doufám, že budou další, kam se hrabe nová Lisbeth. Jsem tu nová, jak vpravím do komentáře hvězdičky? Díky

21.09.2015 5 z 5

Drsný je zákon mé země Drsný je zákon mé země Tore Kvaeven

Je to skvěle napsaná kniha. Není tam hluché místo. Příběh jde ráz na ráz, všechno sedí, jak má. Je to kniha o drsných mužích, ale čte se to báječně i ženě. Doufám, že autor nezůstane u této.

12.04.2015