Baltasar a Blimunda

Baltasar a Blimunda

Historický román z prostředí portugalského královského dvora v 18. století; dílo přibližuje praktiky církve, výborně vystihuje dobovou mentalitu a fantazii; autor, poprvé vydávaný v češtině, je nositelem Nobelovy ceny za literaturu za r. 1998.

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33495/baltasar-a-blimunda-33495.jpg 4.126

Memorial do Convento (1982)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Odeon

lusila

J. Samarago má svojský štýl, preto ma zaujal. História s kvapkou sarkazmu a fantastiky, zaujímavá kombinácia...

adelinka
10.12.2017

Skvelé čítanie aj keď trochu náročnejšie, nakoľko chýbajú dialógy. Stroj na lietanie v čase inkvizície??? Tak nejako podobne som aj koniec očakávala.....

25.04.2017

Kontrastní, sarkastické, opak divadelního scénáře (dialogy bez určení osoby, psané v dlouhém souvislém souvětí...). Chvílemi trochu dokument, kdy hlavní hrdinové jsou spíše současní nežli soudobí. Nevím čím to charakterizovat víc.

Egertová
28.12.2016

Jsem v polovině a skvělé, jen se nyní o ty hrdiny bojím, ta inkvizice čenichá moc blízko. Nemusíte se bát způsobu psaní, snadno jsem si zvykla. Jen je to dost kruté, ale ne psychopatické.

petramac
07.10.2016

Knížka se mi nečetla úplně lehce. Musela jsem si zvyknout na psaní, kde věty nejsou ukončeny prakticky žádným znaménkem. Ale celkový dojem dobrý. Dozvěděla jsem se něco málo z portugalské historie :)

portugalská literatura

José Saramago