egan egan komentáře u knih

Učedník Učedník Tess Gerritsen

O hviezdičku menej ako pre prvú časť "Chirurg".
Rozhodne kvalitná detektívka, určite rovnako napínavá ako prvý diel, len už som z nej nemal taký silný zážitok ako pri prvej časti. Ale to už je vždy riziko akéhokoľvek pokračovania. Záver opäť nesklamal. Postava Jane Rizzoli sa postupne začína stávať mojou veľkou láskou :)

09.02.2013 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Výborný thriller! Číta sa veľmi rýchlo a je napínavý od začiatku do konca!

29.01.2013 5 z 5

Netopýří muž Netopýří muž Jo Nesbø

No...mňa táto kniha nezaujala. Mal som problém ju dočítať. To je asi všetko, čo by som k tomu povedal. Už teraz som zabudol, o čom vlastne bola :)

27.01.2013 2 z 5

Paganiniho smlouva Paganiniho smlouva Lars Kepler

Po Hypnotizérovi veľké sklamanie! Mňa osobne kniha skoro vôbec nezaujala. Dej je síce plný akcie, ale akosi mi to bolo všetko jedno a do čítania som sa vyslovevne musel nútiť. Kapitoly sú síce krátke, ale po každej sa mi už chcelo spať :) Zaujímala ma snáď iba jedna postava v celom príbehu a pasáže o hudbe boli výborné. Inak...nič. Škoda!

13.01.2013 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Knihu hotnotím až po prečítaní aj druhého dielu (Paganiniho smlouva) a možno práve preto dávam plný počet :) Určite sú v príbehu nejaké nedostatky, ktoré nemajú logiku a veľmi veľa zostáva nevyriešeného, ale tejto knihe sa nedá uprieť jej "čtivosť" a atmosféra hrôzy, napätia a momentov prekvapenia a často aj zhnusenia. Je písaná skutočne skoro ako filmový scenár, kde sa obrazy striedajú veľmi rýchlo a dej má spád. Výborné!

13.01.2013 5 z 5

Sluneční bouře Sluneční bouře Åsa Larsson

Veľmi priemerná detektívka, ktorá ani veľmi nezaujme, ani neurazí, chvíľu baví, chvíľu otravuje. Často som sa do čítania musel nútiť. Som rád, že som ju nakoniec dočítal. Ale keby som ju nečítal, tak mi to určite k životu nechýba :)

07.01.2013 2 z 5

Posledný rituál Posledný rituál Yrsa Sigurðardóttir

Kniha sa veľmi dobre číta, má veľmi zaujímavý príbeh a pekné rozuzlenie, dialógy sú svižné, dokonca aj veľmi vtipné, hlavná hrdinka mi bola sympatická. Ale plný počet v hodnotení nedám, lebo napriek všetkým kladom, ktoré som vymenoval, nemala táto kniha pre mňa žiadnu atmosféru. Je to zvláštne, lebo téma a prostredie by mohli byť spracované oveľa temnejšie a zaujímavejšie. Pre mňa to bolo často iba informačné čítanie bez toho, aby ma to "pohltilo".

03.01.2013 4 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Som sklamaný. Asi som už na Kinga starý :) Je to bez pochýb výborný rozprávač, ale neviem prečo, ale mňa jednoducho "zvieratká zo živého plotu" nevystrašia. Oveľa viac funguje, keď popisuje atmosféru než akciu. "Výťah" sa mu podaril bravúrne! Ale inak musím priznať, že Stanley Kubrick a jeho film (ktorý sám King tak odsúdil) dodali tomuto románu v jeho filmovom spracovaní presne to, čo mu pre mňa chýba. A vyslovím teraz to, čo by som si nikdy nepomyslel, že sa stane: Ak by bola kniha taká, ako Kubrickov film, tak je výborná!

18.12.2012 2 z 5

To To Stephen King

Kniha má pekný príbeh. Ani metafora zla nie je zlá :) Ale naozaj nerozumiem, prečo sa King rozhodol rozprávať príbeh detí v retrospektíve. Tým pádom boli pre mňa všetky časti knihy, v ktorých sú hlavní hrdinovia ešte deti, absolútne bez napätia. Lebo samozrejme je jasné, že sa dožijú dospelého veku. Myslím, že tým pádom viac ako polovica knihy sa stáva nudnou.

18.12.2012

Mlhy Ölandu Mlhy Ölandu Johan Theorin

Pre mňa veľmi zaujímavá kniha. Začítal som sa do nej v kníhkupectve a po 50tich stranách som ju skrátka musel mať. Theorin vie veľmi dobre navodiť ponurú atmosféru, ktorá s každou kapitolou naozaj graduje. V žiadnom prípade som nemal pocit, že by sa dej vliekol. Naopak. V niektorých častiach knihy som sa doslova cítil nepríjemne a nebojím sa priznať, že som sa až bál. Mrzí ma, že tu má kniha (podľa mňa neprávom) nižšie hodnotenie ako by si zaslúžila. S kľudným svedomím jej "naparím" plný počet! A teším sa na ostatné Theorinove knihy.

01.12.2012 5 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha ma totálne pohltila. Už dlho sa mi nestalo, že by som sa do nejakej knihy takto zahryzol a hltal každé slovo. Vynikajúci príbeh, ktorý mi nedovolil vydýchnuť a nútil ma čítať ďalej a ďalej (až do neskorých ranných hodín:)). Postavy, s ktorými tento príbeh chcete prežívať, sú zaujímavé a rozhodne nie čierno-biele. Atmosféra, ktorú spolu s nimi skoro až dýchate. Zafón je bez pochýb geniálny rozprávač.

29.11.2012 5 z 5

Muž vejde do pokoje Muž vejde do pokoje Nicole Krauss

Veľmi pekná a citlivo napísaná kniha. Nedá sa rýchlo prečítať a preletieť, napriek tomu, aká je útla. Každá veta má svoje miesto a zmysel. A na to, že je to prvotina, klobúk dole! Nicole Krauss na svoj vek napísala vyzretý a hlboký román s grandióznym finále! Už sa teším na jej Dějiny lásky.

22.11.2012 4 z 5

Piata loď Piata loď Monika Kompaníková

Jedna z najlepších slovenských kníh, ktoré som čítal. Ani neviem, ako by som ju opísal. Zanechala vo mne veľmi silný dojem a odporúčam ju každému. Monika Kompaníková je majstrom svojho oboru a touto knihou to definitívne potvrdila! Ďakujem!

14.11.2012 5 z 5