Ebon Ebon komentáře u knih

Zlomený meč Zlomený meč Poul Anderson

Velmi dobré fantasy řízlé severskou ságou. Od přečtení této knihy koukám na siluetu Alp jinak.. :-)

31.07.2018 4 z 5

Loď na milión let Loď na milión let Poul Anderson

Dost rozvleklé putování nesmrtelných dějinami. Jsou to spíš diváci dějin hledající hlavně další přežití a trvanlivou lásku.

31.07.2018 3 z 5

Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Nejlepší odstřelovač wehrmachtu Matthäus Hetzenauer Roland Kaltenegger

Kniha je přehnaně strohá bez podrobností z nasazení.

20.02.2018 2 z 5

Jirkova zázračná medicína Jirkova zázračná medicína Roald Dahl

Skvěle napsané, moderní, úderný a svižný příběh. Děti jej přímo hltají. :-)

06.12.2017 5 z 5

Turbulentní vesmír Turbulentní vesmír Miroslav Žamboch

Přitažlivé Žambochovské povídkové SCIFI, které jsem přímo zhltnul. Celé je protkané hypertechnickou terminologií, která bude pro drtivou většinu čtenářů bez rozhledu naprosto nezkousnutelná a ještě za to budou knihu kritizovat.. Pro mě to byla lahůdka, které odpouštím jistou plochost nekonzistentnost.

19.07.2017 4 z 5

Úsměvy smutných mužů Úsměvy smutných mužů Josef Formánek

Morbidně humorný pohled na ztroskotance, mezi které se může kdykoliv kdykoliv přidat.

11.07.2017 4 z 5

Neználkovy příhody Neználkovy příhody Nikolaj Nikolajevič Nosov

Aktuálně opět dočteno jako čtení nahlas pro děti, které byly velmi spokojené. :-)

11.07.2017 4 z 5

Kdo se bojí Smrti? Kdo se bojí Smrti? Jan van Helsing (p)

Musel jsem vynaložit neskonalé úsilí, abych to dočetl. Pocity rozporuplné. Dlouho jsem nežvýkal něco takového, co by se tolik bránilo přečtení. Zajímavé téma, nekonzistentní zpracování a trochu zmatené.

11.07.2017 3 z 5

Okultní kořeny nacismu Okultní kořeny nacismu Nicholas Goodrick-Clarke

Velmi podrobně zpracované téma vzniku germánského okultismu, zejména Lista, Lanze, Sebottendorffa a Wiliguta, který byl temnou předzvěstí dějin 20.století. Zavadskou zabírá jen okrajově, pro její studium doporučuji jiný zdroj.

27.11.2016 5 z 5

Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu Podivuhodné příběhy druhé světové války: Řada kuriozit z fronty i týlu Jesús Hernández

Velmi kuriozní příběhy WWII, některé opravdu nečekané. Tady se třeba dozvíte, proč se spam jmenuje spam, nebo jak v Německu vznikla Fanta.

06.10.2016 4 z 5

3x Kája Saudek 3x Kája Saudek Miloš Macourek

Mistrné dílo, které má u mě čestné místo. Do komiksů je nádherně zapracován odlišný feeling scénářů.

20.09.2016 5 z 5

Lovci monster s.r.o. Lovci monster s.r.o. Larry Correia

Zábavná spotřebka. Vtipná, plná hlášek a trochu gun porna. Občasné nelogičnosti tomu odpouštím.

20.09.2016 4 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Můj první Kulhánek, které jsem si nyní z nostalgie přečetl znovu. Opět mi přijde skvělý, svižný a osobitý. Domácí reálie mě chytají za srdce a Richard je takový normálně upírsky smrtelný. :-)

14.07.2016 5 z 5

Stroncium Stroncium Jiří Kulhánek

Děj nekonečné války ve všech elementech existence mi přijde přehnaně komplikovaný, zbytečně vyhrocený a všeobsažný. Motivace nejsou tak smysluplné, schopnosti techniky jsou za rozumnou mezí a autorova mantra, obsažená snad ve všech dílech, ohledně schopnosti hlavní postavy přežít a zregenerovat naprosto všechno už trochu nudí.

14.07.2016 3 z 5

Stín modrého býka Stín modrého býka Leonard Medek

Skvěle zasazený příběh do pečlivě dohledaných dobových reálií. Jak se Krak stal nahým tanečníkem.

14.07.2016 5 z 5

Kmotr Mrázek Kmotr Mrázek Jaroslav Kmenta

Dost barvité CV s pestrým pozadím okolo.

14.03.2016 4 z 5

Metody boje SAS Metody boje SAS Chris McNab

Velmi dobře napsaný manuál operací na úrovni pěšího družstva. SAS jsou jen v názvu. Speciálním operacím se publikace prakticky nevěnuje. Popisky, fotky i schémata jsou velmi dobře realizované.

SAS - Příručka jak přežít SAS - Příručka jak přežít John Wiseman

Nejlepší současné dílo o survivalu. Ucelené, bez zbytečné omáčky.

13.03.2016 5 z 5

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Čtivé, brutální. Elita jednotky má trochu nadlidské schopnosti. Zatím jsem neprověřoval historickou věrohodnost s pohyby jendotek. Velmi protikomunistické, což mě neuráželo.

13.03.2016 4 z 5

Mega hustej nářez Mega hustej nářez František Kotleta (p)

Závěr trilogie přímo navázaný na předchozí díl. Ústřední trojice je opravdu nesmrtelná. Pořád hlášky a akce. Bohužel Herr Bezzemek se stále nezbavil svých občasných úplně dementních nápadů. Budu ho muset přijmout takového, jaký je. :-) Gradace akce a hlášek. Jednoduchá, ale čtivá forma psaní.