Džerkys Džerkys komentáře u knih

Pěkně napsané krátké povídky...

17.02.2020 5 z 5

Městečko na dlani Městečko na dlani Jan Drda

Rukapáň a její obyvatelé super čtení, oblíbil jsem si hlavně starostu Františka Buzka a sedlákova syna Václava Trantince s jeho Ančku Loudovou. Líbilo se mi i rozvrstvení obce - horníci, vinaři, voraři, sedláci a další povolání a na začátku knihy stvoření Rukapáňe :) Jediná postava - Matěj Řezáč, pro měla byla rozporuplná (pytlák, neštítí se použít zbraň - psi, pomoc bláznovi). Jazyk napsání se mi líbil.

01.02.2017 5 z 5

Příběhy stromů Příběhy stromů Peter Wohlleben

Kniha se zajímavými postřehy i pro profesionálního zahradníka..

21.02.2018 5 z 5

Poplach v Kovářské uličce Poplach v Kovářské uličce Václav Řezáč (p)

Oblíbená kniha dětství, pěkný příběh.

09.02.2017 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Kniha, kterou mám z dětství nejraději, Mikeš ten nikdy neomrzí.

01.02.2017 5 z 5

Labyrint světa a ráj srdce Labyrint světa a ráj srdce Jan Amos Komenský

Knihu jsem přečetl, ale jen proto, že byla povinnou maturitní četbou. Obsah jsem nepochopil, asi proto, že jsem jí četl strašně dlouho, po rozboru ve škole jsem jí částečně pochopil, ale už nikdy více.

30.01.2017 2 z 5

Na kometě Na kometě Jules Verne

Kniha zajímavá, ale děj nemá takový spád, velmi mnoho o astronomii, na knihu o dobrodružství až příliš. Některé okamžiky napínavé, ale konec knihy nedopracovaný...Celkově román nebyl špatný, ale ve srovnání s ostatními romány J. Verna spíše horší.

20.01.2017 3 z 5

Jako bychom dnes zemřít měli Jako bychom dnes zemřít měli Miloš Doležal

Skvěle napsáno, fotografie a svědectví pamětníků, palec nahoru.

20.01.2017 5 z 5

Brněnské nevěstky Brněnské nevěstky Naďa Horáková

Kniha mě překvapila, dobrý děj s překvapujícími zápletkami a rychlým spádem. Jediné co mi chybělo bylo rychlejší a důslednější prošetřování zločinů rychtářem. Škoda konce příběhu, sice se vše vyjasnilo, ale pachatelé unikli.

27.11.2018 5 z 5

Indiánské příběhy Indiánské příběhy Vladimír Hulpach

Tuto knihu jsem četl už dávno, ale pamatuji si, že příběhy byly poutavé a napínavé, navíc s krásnými ilustracemi Zdeňka Buriana.

13.02.2018 5 z 5

Vinnetou - 1. díl Vinnetou - 1. díl Karel May

Jedna z nejlepších knih :)

01.02.2018 5 z 5

Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Husitská epopej. VI, 1461-1471 - za časů Jiřího z Poděbrad Vlastimil Vondruška

Opět dobrá kniha, už se těším na zakončení celé epopeje, snad do té doby nezapomenu už tak složité příbuzenské vztahy :)

09.01.2018 5 z 5

Toulky světem Toulky světem Richard Halliburton

Velmi dobře napsaná kniha čtenář se cítí být na místech, které autor navštěvuje. Netradiční cestopis s mnoha bláznivými nápady, které se zdají být nemožné, ale autor svým ledovým klidem vše hravě zvládne.

10.08.2017 5 z 5

Osamělé stádo Osamělé stádo Günther Weisenborn

Jednotlivé příběhy knihy jsou vloženy do rámcového příběhu, který vypráví o tom, jak autor, povoláním poštovní jezdec, doprovází na své klisně Bajce skupinu čtyř gaučů, kteří několik týdnů ženou přes argentinskou pampu tisícihlavé stádo dobytčat. Na cestě zažijí strašlivé sucho i děsivou bouři, ale stádo v pořádku dopraví do cíle. Příběhy se mi líbily, autor věděl o čem píše.

13.02.2017 4 z 5

Michelup a motocykl Michelup a motocykl Karel Poláček

Super humor, kniha mě velmi bavila, jak to dostat a hlavně co nejlevněji :)

30.01.2017 5 z 5

Nana Nana Émile Zola

Asi nejslabší Zolovo dílo, které jsem četl. Nudný děj, mnoho postav, kniha neměla spád ani jinak u Zoly typický barvitý popis. Kniha celou dobu nudila, ostatní knihy jsem si užil, tuto opravdu nedoporučuji.

30.01.2017 2 z 5

Mamuti táhnou do bažin Mamuti táhnou do bažin Bohumír Fiala

Velmi dobrá kniha mého dětství, rád na ni vzpomínám ...

30.01.2017 5 z 5

Jezdec z neznáma Jezdec z neznáma Jack Schaefer

Pěkný příběh z divokého západu, jenom jedna citace z knihy, která hovoří za vše: To byl ten Shane ze všech dobrodružství, které jsem si pro něj vysnil, chladnokrevný a dokonalý. Stál proti místnosti plné mužů v té prosté osamělosti, v té své vlastní neporazitelné dokonalosti.

21.01.2017 4 z 5

Karneval v Maroku Karneval v Maroku Mirko Pašek

Čtivá kniha, poutavá, napínavá a nepředvidatelná...

14.02.2019 5 z 5

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Pohodová humoristická četba :)

12.12.2018