Vinnetou - 1. díl přehled

Vinnetou - 1. díl https://www.databazeknih.cz/img/books/89_/89726/bmid_vinnetou-1-dil-r5C-89726.jpg 5 896 896

Nejslavnější román K.Maye o osudech statečného náčelníka Apačů Vinnetoua a jeho přítele Old Shatterhanda. 13-706-87

Literatura světová Dobrodružné Romány
Vydáno: , Albatros (ČR)

Winnetou , 1893

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Vinnetou - 1. díl. Přihlašte se a napište ho.

ivetka859
12.02.2024 5 z 5

Když jsem jednou chtěla zabít večer bez elektřiny a připojení, otevřela jsem tady stažené pdf s 384stranami. Je to ale tak nepřekonatelně čtivá knížka, že jsem nezůstala jenom u jednoho večera.
Na jednu stranu mi pomáhalo, že filmy jsme jako děti pouštěli pořád dokola - mohla jsem si lépe představit jednotlivé postavy, hlavně Sama Hawkense jsem si přehrávala neustále. Na druhou stranu je to tak dávno, že jsem si naprosto nepamatovala zápletku.
Vůbec nechápu, kde se schoval ten rozsah knížky, stránky utíkaly jedna za druhou. Popisy byly čitelné a dobře představitelné. Byla jsem chvíli napjatá, pak zase pobavená. Tu knížku bych si přála mít v knihovně už napořád.

Lele61
22.12.2023 5 z 5

Vinnetou od Karla Maye je už velkou klasikou celého dobrodružného žánru. Příběhy neohroženého náčelníka Apačů a jeho bílého bratra Old Shatterhanda pojednávají zejména o velké odvaze, pevném přátelství a také o boji za spravedlnost. Je to taková nostalgická vzpomínka na moje chlapecká léta, která má snad stále co říci i současné mladé zejména klukovské generaci. Určitě doporučuji.

Cortegos
03.09.2023

Poutavá oddechová literatura. Okrajově otevírá zajímavá témata. Dost často se opakují dějové vzorce, ale jinak není děj předvídatelný a zdá se, že přirozeně a realisticky plyne.

Zatím zde není žádná související novinka.

Doufat je moc málo, my musíme mít jistotu. (Sam Hawkens)

Kdo nezabrání křivdě je stejně vinen jako ten, kdo ji spáchal.

Kniha Vinnetou - 1. díl v seznamech

v Právě čtených7x