dubakm dubakm komentáře u knih

Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Četa psanců: Hrdinové, renegáti, bezvěrci a válečné bratrství v Afghánistánu Sean Parnell

,, Když přijdou zlé časy...,a ony přijdou...,lidé se přimknou k vůdcům, které znají a kterým důvěřují...K těm, kteří nejsou odtažití, nýbrž k těm, kteří se zapojují..., a k těm, kteří mají svědomí. Budou hledat vůdce, kteří zastupují něco, co je větší než oni sami, kteří mají morální odvahu a charakter dost silný, aby vykonali to, o čem jsou ze srdce přesvědčeni, že je správne. "
Jestli budu doporučovat knihu ze skutečného vojenského života bude to určitě tahle. Tady je těch pět hvězd opravdu smutně málo.

31.03.2019 5 z 5

Má dcera Victoria Má dcera Victoria Elizabeth Hart

Útla knížka se silným poselstvím. Tak moc jsem chtěla jiný, lepší konec pro tuhle velkou bojovnici, ale bohužel rakovina tentokrát vyhrála.

26.03.2017 5 z 5

Panna Panna Radhika Sanghani

Škoda stromů a času lidí, kteří se na knize nějakým způsobem podíleli. Jelikož mám dceru v pubertě, tak se sem-tam vrhnu na knihy pro slečny, ale tuhle dcerce rozhodně nedoporučím. Naštěstí i v YA žánru se najdou kvalitnější díla.

28.06.2016 1 z 5

Čemu jsem věřila Čemu jsem věřila Huntley Fitzpatrick

Plně souhlasím s JanaDor. Kniha rozhodně nebyla jenom špatná. Byl to v podstatě klasický YA čajíček, chvíli sladký a pak hořký atd . Co mně osobně vadilo byl ,, piknikový košík". Ne, nejsem puritán, a vlastně nejde ani o ten samotný ,, košík " ,jako spíše o zdravý, 17-ti letý pohled na něj. Gwen udělala ve svém mladinkém životě pár kroků vedle a i když jinak vyznívala celkem rozumně, tenhle svůj -problém- se snaží hodit na jiné a to opakovaně. Prostě v určitém věku je vhodné své chyby přijat a postavit se jim čelem a né kopat kolem sebe jako batole ve snaze vypadat před sebou samým co nejlépe . A po dočtení knihy mám pocit, že tenhle morální odkaz autorka zcela odignorovala a nenechala Gwen morálně dozrát, narozdíl od Casse, který se i s chybama choval úžasně.

15.09.2015 3 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Naše vánoční klasika. Někdo cpe Santu do komína, někdo světly ozáří astronauty v kosmu a my doma si čteme Vánoční příběhy od p. Lindgren :-)

09.01.2015 5 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Zoufalé situace si vyžadují zoufalé činy. Nebo né? Kniha o tom, jak hodně jsme ochotní sáhnout si na dno svého svědomí pro vlastní prospěch a jestli láska takhle udržovaná je ještě opravdu láska a stojí za ni bojovat.

21.12.2014 4 z 5

Jak překvapit lorda Jacka Jak překvapit lorda Jacka Sally MacKenzie

Kniha je čtivá, ale svým spůsobem se v knize toho moc neděje. Romantická část je urýchlená a přeslazená a dramatická zápletka je.. divná. Rozhodně jsem četla od téhle autorky mnohem lepší knihy.

16.12.2014 3 z 5

Radšej nikdy Radšej nikdy Jessica Ann Redmerski

Úžasný Road Trip dvou ,, ztracených duší", kteří se prostě vesmírnym řízením měli potkat :-) Čtení jsem si užila ( a ten NO lehce záviděla- no dobře, hodně záviděla), ten důvod Andrewova mlčení o tak závažné věci jsem i chápala, ale i tak to byla směrem ke Camryn veliká chyba. Ale ty nakonec děláme všichni :-)

08.12.2014 4 z 5

Skotsko Skotsko Jenny McKelvie

Máte rádi Skotsko? Tak tohle bude vaše skotská ,, bible" :-)

27.10.2014 5 z 5

Co číhá za humny Co číhá za humny Ivanka Devátá

Přidám se k Ankavi, rozhodně jsem od p. Deváté četla i lepší knihy. Ale zas na zaplnění časové smyčky než se uvaří rodince guláš to bylo postačujíci :-)

18.10.2014 3 z 5

Drakula (skrátená verzia) Drakula (skrátená verzia) Bram Stoker

Moje malá předehra k opravdovému Draculovi, ke kterému se snád taky někdy dopracuji :-)

19.09.2014 4 z 5

Zradená ľúbosť Zradená ľúbosť Jana Pronská

Moje druhá kniha od p. Pronské a opět jsem spokojena. Knihy nejsou moc objemné a čtou se opravdu dobře. Nečekejte ovšem žádne hodiny histórie, je to jen a pouze historická romance :-)

17.09.2014 4 z 5

Seznam skandálních snů Seznam skandálních snů Sarah MacLean

Nine Rules to Break When Romancing a Rake je čtivá, romantická a vtipná knížka, plná naivních a prvoplánových klišé, ale právě to všechno dohromady z ní dělá skvělou knihu k odpočinku. A ano, originální název se ke knize hodí více, i když splnění snu obsahujíciho jízdu obkročmo byl dost skandální :-)))

15.09.2014 4 z 5

Vílí křídla Vílí křídla Renata Štulcová

Krásna, dcerky se nemohli odtrhnout od příběhu a tak jsme knížku přečetli na dva zátahy :-) Teď musím rychle sehnat pokračování.

13.09.2014 5 z 5

Dublin Street Dublin Street Samantha Young

Kniha byla čtivá, ale Joss a její PTSD bylo pro mně hodně nedotažené a přitom na tomhle zvratu stála celá kostra děje. V knize bohužel vyznívala jako šílená nerozhodná neurotička s vysokým sexuálním apetítem :-))

13.09.2014 3 z 5

Deník Dity P. - Kuchařka Deník Dity P. - Kuchařka Dita Pecháčková

Moje nejmilejší a nejoblíbenější kuchařka. Ty úžasné megafotky vás přímo zvou na lahůdkové orgie :-))

08.09.2014 5 z 5

Pýcha a rozkoš Pýcha a rozkoš Sylvia Day

LOL :-) Jasper Bond, jako sexi lovec zločinců- kdo by odolal téhle návnadě:-)) Tak na koho si vzpomene p. Day příště?

07.09.2014 3 z 5

Nebezpečně blízko Nebezpečně blízko Linda S. Howington

Tak tohle byla další Howardovská klasika :-)) Žádná zničená květinka, ale žena, která má rozhled a umí používat ruce i na jiné věci než jen pro krásu a potěšení. Při příštím letu si balím Bailey do zavazadla :-)
A Adriassa kde jsi vzala, že on je božsky krásny a ona strašně, strašně krásna ? Nic takového jsem tam totiž nevyčetla, oba byli popsaný jako pohledný, ale ne vyloženě super krásny. Pohledných je víc než 70% lidí, záleží na úhlu pohledu :-)

03.09.2014 4 z 5

Až se tě život zeptá Až se tě život zeptá Cecelia Ahern

Lhát všem kolem sebe je hrozné, lhát sám sobě je zničujíci.
Umíte číst i mezi řádky? Tak tahle kniha je plná meziřádkové pravdy o nás a našem životě. A netvrďte, že jste nikdy nelhali, příšti návštěva s Životem může být u vás :-))

Life is really simple, but we insist on making it complicated.

Confucius

07.08.2014 4 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Kniha má vše, co od detektívky vyžaduji. Má spád, má těmnotu, má lidské příběhy a má děj, který vás vtáhne a nepustí do přečtení poslední stránky. Budu se těšit na další shledání s Lincolnem a Amélii.

03.08.2014 5 z 5