dubakm dubakm komentáře u knih

Desátý kruh Desátý kruh Jodi Picoult

Desátý kruh není rozhodně kniha pro každého. To ovšem ani Danteho Peklo, které je důležitou součastí a vlastně jádrem celého příběhu. Je to těžká kniha k pochopení ale nese sebou hodně pravdy.
,, Neumřel jsem, však dech života ztratil,
čím jsem se mohl v tu chvíli stát,
když mě kdos žití i smrti zbavil."

22.06.2015 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Milá, odpočinková kniha. Co jsem očekávala, to jsem dostala, proto mi vůbec nevadila její jednoduchost a průhlednost. Na dovolenou na Maledivy, potažmo do letadla jako stvořená :-)

17.06.2015 4 z 5

Dievča, ktoré si tu zanechal Dievča, ktoré si tu zanechal Jojo Moyes

Další knižní lahůdka z pera mé oblíbené spisovatelky, další životní příběhy, které se propojí v místech a předmětech zcela neočekávaných. Příběhy lásky, nenávisti, odvahy, zrady a boje za to, co z vlastního pohledu považujeme za správne a ceny, kterou jsme ochotní za svou pravdu zaplatit. Ale je opravdu pravda tak jednoduchá a vede k ní pouze ta jedna-správna-cesta? Miluji šedou zónu:-) Víc už neprozradím. Ještě se zastavím u názvu knihy, kde se mi víc zamlouvá slovenský překlad. Ono zanechat a opustit jsou více-méně synonymá, ale po přečtení knihy tam osobně vidím jeden veliký rozdíl, kde se tyhle dvě slova ve významu rozcházejí. Každopádně knihu doporučuji.
Tak koukám, že český název předělali. Již to není Dívka, kterou jsi opustil, ale Dívka, již jsi tu zanechal. A je to tak správně :-)

15.06.2015 5 z 5

Hřebec Hřebec Alice Clayton

Ano, ano. Po nemastné, neslané, zakomplexované,, roštěnce " nám p. Clayton opět naservírovala lehce erotický, lehce úsměvný a lehce čtivý ženský román, v jehož čele vévodí ztřeštěná Viv, záplaty na loktech a přehazování sena. Že to nedáva smysl? Začtěte se a brzy pochopíte :-))

11.06.2015 4 z 5

Místo zvané domov Místo zvané domov Deborah Smith

Neposuzovat a neodsuzovat- dva stěžejní body tohohle psychologického románu o hledání pravdy a lásky v močálu zvaném život. Pravda je jenom jedna, no záleží z kterého uhlu pohledu se na ní dívame a jak moc jsme schopní si pravdu obhájit. Rozhodně přečtení knihy nelituji, i když to nebylo úplně ,, lehké čtení ":-))

24.04.2015 4 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

,,Jsem nástrojem samotného Boha.Sloužím mu k nasíraní lidí, které nemá rád"
Jeden z mnoha vtipných tričkových nápisů v úvodu kapitol a přitom se tak skvěle hodí k popisu hlavní hrdinky. I když, to by Bůh neměl rád hlavně ji, protože jestli Charley přitahuje něco víc než nebožtíky, tak jsou to především průšvihy. Kniha byla opět vtipná, akční,prostě Reyesovsko-Charleyská :-) Snád se dočkáme dalšího dílu i v češtině, už teď jsem na ,,nového" Garretta zvědavá.

24.04.2015 4 z 5

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Co se knize nedá upřít, je její čtivost. Jednou se začtete a skončíte až poslední stránkou. Kostra příběhu je jednoduchá rovnice - on, ona, osud, svědomí a spousta sexu :-) Prostě cizinec, bastard a hráč bez božského přívlastku, ani tady Laurens company neukročili ze zajetých kolejí.

12.02.2015 3 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

,,Oni by pochopili, že tenhle příběh vypráví o prchavé rovnováze věcí,o pravdě, kterou se zdráhame přijmout, kdykoli se nám dostane požehnání spatřit tyhle obří tvory, ale vlastně kdykoli, když otevřeme svá srdce-že někdy můžeme zničit něco nádherného jen tím, že jsme poblíž. A že někdy prostě nemáme na vybranou. Ne, když chceme doopravdy žít. "
Je jedna věc, která tehle knize škodí, a to je čtenářske porovnávaní s Než jsem tě poznala. Ale tohle není příběh o jedinci, stojícim před Hamletovskou otázkou- Být či nebýt. Příběh Stříbrné zátoky je příběhem dotýkajícim se mnoha postav (přímo i nepřímo) a stavějíci do popředí i otázky soužití lidí a vodní fauny. Tady musím říct, že popis toho, co vše způsobila JEDNA bludná síť byl tedy hodně autentický. A přidávam se k Baboušovi , popis Silver Bay a okolí jsem si vychutnávala, škoda, že z okna jsem nedohlédla na ty velryby a delfíny.
Kniha Stříbrná zátoka je přetkaná životními příběhy lidí, kteří rány od života neberou jako nutné zlo, ale jako něco, co je nutí jít vpřed za svými sny a činí je to silnějšími a lepšími. Samozřejmě kniha není dokonalá, nezalíbí se každému, ale za přečtení rozhodně stojí.

26.01.2015 5 z 5

Nick a Norah: Až do ochraptění Nick a Norah: Až do ochraptění Rachel Cohn

,,Zpívání v dešti. Já si zpívam v dešti. A je to přímo božskej pocit. Nečekanej slejvák, a já se mu úplně celej odevzdám. Protože co jinýho sakra chcete dělat? Běžet se schovat? Ječet nebo klít? Ne- když z nebe padá voda, prostě ji necháte padat a šklebíte se jako šílenec a tancujete spolu s ní, protože jestli se dokážete radovat i v dešti, pak nemáte v životě žádnej problém ".
A o tom je příběh Nicka a Norah :-)

22.01.2015 3 z 5

S láskou Rosie S láskou Rosie Cecelia Ahern

Úžasná kniha o životě, přátelství a lásce a především o hořkosladké pravdě. Kdyby jsme se naučili být k sobě navzájem úpřimný a nebalili svůj život do poloprávd, čas by byl náš nejmenší nepřítel. Alex i Rosie už to vědí, teď je karta na naší straně :-)

21.01.2015 5 z 5

300 nejznámějších postav historie 300 nejznámějších postav historie neznámý - neuveden

100 velkých vynálezců, 100 velkých vědců a 100 velkých vůdců a jejich život, díla a poselství popsaná na pár řádkach. Rychlé a vystižné . Jestli máte doma taky malou rozumbradu, která chce u všeho vědět kdo a proč , tak s touhle knihou máte hned 300 odpovědí :-))

16.01.2015 4 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Můžou na sebe štěkat jako psy, ale nakonec stejně táhnou za jeden provaz. Tahle rodina mi přirostla k srdci už od prvního dílu a času strávenýho s jejich příběhy nelituji.

14.01.2015 4 z 5

Vsaď se! Vsaď se! Jennifer Crusie

Milá a vtipná ( jo, opravdu jsem se i smála) romantická jednohubka:-)

12.01.2015 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Známa mě poprosila, abych jí po dočtení převyprávěla příběh Poutníka, protože jí jeho přečtení časově nevychází. Ať jsem se opravdu snažila, nejde to. Jo, můžu ji dát kostru příběhu, ale vyjde to nastejno, jako bych ji vzala na bungee jumping a ona neskočila. Viděla to, osahala si i lano, ale ten pocit při seskoku jí navodit nemůžu. To, co dělá tuhle knihu skvělou nejsou jen popsané řádky, jsou to i emoce, které se mezi řádky schovávají. Každý z nás má svou vlastní emoční hladinu a proto má každý z nás na uvedené skutečnosti vlastní náhled, co je pro jednoho děsivé, druhý bere jako nutnost....A proto nedejte na recenze, komentáře, svůj názor si musíte udělat jen vy sami a to přečtením a prožitím části Poutnikova života.

12.01.2015 5 z 5

Lásko, kde jsi? Lásko, kde jsi? Nick Spalding

Každý z nás má nějakou tu trapnou situaci za sebou. Ale tak, jak se snažíme ty vlastní faux pas zahrabat pod zem, ty cizí si naopak z radostí přečteme. A v téhle knize to bylo přímo rochnění si ve faux pas jezeře :-))

09.01.2015 4 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Pro mně nejméně zajímavý díl série. Alex musí mít srdce ze zlata, protože Angeliny výlevy by jen tak někdo neustál.

09.01.2015 3 z 5

Vánoční příběhy Vánoční příběhy Astrid Lindgren

Naše vánoční klasika. Někdo cpe Santu do komína, někdo světly ozáří astronauty v kosmu a my doma si čteme Vánoční příběhy od p. Lindgren :-)

09.01.2015 5 z 5

Milenka mého muže Milenka mého muže Lucy Dawson

Zoufalé situace si vyžadují zoufalé činy. Nebo né? Kniha o tom, jak hodně jsme ochotní sáhnout si na dno svého svědomí pro vlastní prospěch a jestli láska takhle udržovaná je ještě opravdu láska a stojí za ni bojovat.

21.12.2014 4 z 5

Jak překvapit lorda Jacka Jak překvapit lorda Jacka Sally MacKenzie

Kniha je čtivá, ale svým spůsobem se v knize toho moc neděje. Romantická část je urýchlená a přeslazená a dramatická zápletka je.. divná. Rozhodně jsem četla od téhle autorky mnohem lepší knihy.

16.12.2014 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Milá, čtivá, zábavná, romantická knížka. Ale čekala jsem o malinko víc. Miluji číst o tzv. psychologické šedé zóně, kde je těžké rozlíšit ještě dobré, vhodné od toho špatného, nevhodného a kde se vnitřně i navenek zpochybňují a mění zažité představy, morální zásady a ideály ( viz třeba Slammed), Losing It je ale víc zaměřený na pocity a jejich rozbor. Přesto hodnotím celkem vysoko a přečtu si i volné pokračování Faking It a Finding It.

12.12.2014 4 z 5