druzickaster druzickaster komentáře u knih

Sharpův meč Sharpův meč Bernard Cornwell

Konečně jsem měl dobrý odhad, byl by ze mně dobrý špión. Opět dobrý a napínavý díl. Kvalita trvalá. Jdeme na další.

09.01.2018 5 z 5

Tarzanova smrt Tarzanova smrt Josef Nesvadba

Četl jsem dvě verze, škoda, že je název stejný a povídky jiné, ale co už, ta kterou jsem hledal tam stejně nebyla, asi to bude v Einsteinově mozku :) Každopádně pan Nesvadba, jak ho mám rád, vizionářsky temné a skličující. Takže du koupit Einsteinův mozek přátelé.

14.12.2017 5 z 5

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Příběh jako takový je fajn. Tnegův příběh mě bavil o kousíček víc než Aomame asi díky Fukaeri. Kniha je sice krapet rozvleklá, děj začne být strhující v poslední třetině, ale i tak se to dalo.Na konci se ale nedostavilo ono wow, proto hodnotím spíš 4.5* na 5 to prostě není. Uvidíme co 3. kniha.

17.09.2017 4 z 5

Grunt RX-10 Grunt RX-10 Martin Koláček

Grunt RX-10 je krapet jiná kniha, než je u nás zvykem, to jí ovšem neubírá na atraktivnosti. Musím přiznat, že jsem se chechtal jako blázen. Hlavní hrdinové Grunt a Grunt a Grunt mi přirostli k srdci a rád jsem sledoval jejich bláznivou jízdu. Jdu se mrknout na volné pokračování :)

19.06.2017 5 z 5

Osudy dobrého vojáka Švejka v ruském zajetí a v revoluci Osudy dobrého vojáka Švejka v ruském zajetí a v revoluci Karel Vaněk

Vaněk je jiný, ale neměl jsem s jeho Švejkem problém. Nebylo to tak odlehčené a odosobněné, válka a zajetí byla mnohem hmatatelnější, ale proč ne. Prostě Švejk byl odrazem v zrcadle protikladů Hašek - Vaněk, alejak jsem psal výše, neměl jsem problém ani s Vaňkovým Švejkem.

01.06.2017 5 z 5

Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Život mi vzal BAM - Deník strážce sibiřského gulagu Ivan Čisťakov

Zajimavě pojatý fragment života strážce vězňů Gulagu pracujících na stavbě Bajkalsko-Amurské magistrály v letech 1935-36. Kniha je zvláštním svědectvím z "druhé strany" vězení. Je dokladem těžké práce bachařů, jejeich strádání zimou, hladem, neschopností kolegů a nadřízených. Autor deníku je inteligentní člověk, který v podstatě za trest musel narukovat na toto místo. Nakonec jako jediné východisko jak se z nezávidění hodné pozice může dostat vidí v tom že se nechá zavřít a vlastně přejde na stranu vězňů, protože tam bude mít alespoň jistotu, že po odpracovaných letech může jít domů, do Moskvy. Ač to v deníku není přímo napsáno, údajně tak i dopadl. Není to veselé čtení, ale o to cennější, je autentická výpověď.

31.05.2017 5 z 5

Od vlků a slonů... hurá domů! Od vlků a slonů... hurá domů! Lucie Kovaříková

Co člověka napadne při dočtení posledního 4. dílu tohoto neuvěřitelného cestopisu? RESPEKT a obdiv. Za 3 roky přes 65.000 km na kole, bez doprovodných aut a pořádného zázemí, prostě neuvěřitelné. Líbí se mi i styl psaní. Při čtení jsem si připadal, jako bychom seděli někde u pivka na zahrádce a já poslouchal vyprávění kamarádů o jejich putování. Těším se na nějakou další knihu autorů a doufám, že mi to už konečně vyjde na besedu.

16.05.2017 5 z 5

Alej prokletí Alej prokletí Roger Zelazny

Na knihu jsem se těšil, ale po přečtení mám velmi rozporuplné pocity. Na jednu stranu mám rád postapo příběhy, ale děj knihy je tak povrchní že se vyrovná spíš sci-fi povídce lepšího průměru.

08.02.2017 3 z 5

Strašidla a krásné panny Strašidla a krásné panny Zdeněk Šmíd

Staré pověsti přeložené do moderní češtiny. Příjemné oddechové čtení.

10.11.2016 5 z 5

Vzkříšení modřínu; Črty ze zločineckého podsvětí Vzkříšení modřínu; Črty ze zločineckého podsvětí Varlam Šalamov

První část Vzkříšení modřínu je v duchu Šalamovových povídek přibližujícím těžký a krutý život v Gulagu na Kolymském poloostrově. Poslední povídky jsou už dost náročné na pozornost, ale nic neubírá na jejich zajímavosti. Druhá část Črty ze zločineckého podsvětí jsou spíš dokumentární svědectví a výpověď o zvycích a praktikách "kriminálníků" nepolitických vězňů. kteří s posvěcením vedení tábora šikanovalo politcké vězně. Druhá část je stylem podobná Solženicinovu vyprávění o Gulazích.

12.01.2018 5 z 5

Ženy, které rozdávají adventní věnce Ženy, které rozdávají adventní věnce Josef Pepson Snětivý (p)

Zábavná jednohubka. Při čtení se mi vybavila jedna stará moudrost: Ženy jsou pro nás vzduch a bez vzduchu se nedá žít. Hlavní hrdina nemá lehký život ani se ženami ani bez nich, ale jak se říká: Každý svého štěstí strůjce.

09.08.2017 5 z 5

Zavíráme! Zavíráme! Joseph Heller

Je dobře, že tato kniha vznikla. Jednak jsem si rád četl o dalších osudech oblíbených hrdinů z Hlavy XXII, kde autor laskavě a s nadhledem popisoval jejich radosti i strasti. Popisy některých konkrétních situací z pohledu jednotlivých postav jsou o to zábavnější a zajímavé. Pokud jste někdy přičichli ke státní srpávě (za mně spíš dojnice "státní kráva") nepřekvapí vás ani další pasáže knihy u kterých jsem se o to víc bavil.

Takže já můžu knihu jen doporučit!

23.07.2017 5 z 5

Dědictví po panu Šafránkovi Dědictví po panu Šafránkovi Jaroslav Hašek

Opět výborný mistr Hašek. Jeho humor můžu, u některých povídek jsem se chechtal jako hrom. No nic jdu teda na toho Fialového hroma :)

22.07.2017 5 z 5

Bratři černé planety Bratři černé planety Ludvík Souček

Prima odpočinková jednohubka na dnešní odpoledne. Knihy pana Součka můžu, takže jsem rád i za tuto povídkovou.

05.07.2017 5 z 5

Z Čech až do Země zapadajícího slunce Z Čech až do Země zapadajícího slunce Lucie Kovaříková

Lucii s Michalem jsem na jejich cestách sledoval už dlouho díky jejich blogu. Už na blogu se mi líbil jejich styl psaní a proto jsem neváhal a knihy o cestě kolem světa jsem zakoupil všechny, jenže nějak nebyl čas na jejich přečtení. No a tan čas nastal právě teď :) První díl výborný, Čína velké zklamání, ale takový je už život a jede se dál :)

03.05.2017 5 z 5

Šampion Šampion Marie Lu

I třetí díl se povedl. Výtky mám sice k závěru, to bylo zybtečné a přehnané, ale budiž, puberťáky to asi osloví. Jinak zvraty, akce a napětí. Pár věcí se dalo zamíchat ještě víc a bylo by to úplně nej, ale i tak mě kniha bavila. Dal bych 4.5*

05.03.2018 5 z 5

Strejček Sandro z Čegemu Strejček Sandro z Čegemu Fazyl Abdulovič Iskander

Tak tato kniha se panu Iskanderovi opět podařila. Povídky o strejčku Sandrovi chytí každého a už nepustí. Jsou tak obyčejně pravdivé, laskavé a optimistické, až mi bylo smutno, že už je konec. Pokud se chcete zasmát a prožít krásné chvíle musím knihu vřele doporučit.

13.10.2017 5 z 5

Bagr: Příběh mutanta Bagr: Příběh mutanta Martin Koláček

Důstojné pokračování Grunt RX-10. O vtipy není nouze. Hlavní zápletka mohla být trošku zápletkovitější, ale i tak mě kniha bavila.

20.06.2017 5 z 5

Armada Armada Ernest Cline

Cline umí. Jeho provázaní fikce s reálnými daty, je tak povedená, že se místy člověk nachytá při tom, když si říká, no to je teda pěkně přitažené za vlasy.... aha to je vlastně sci-fi.... takže ano povedlo se to a těším se na další autorovy knihy.

14.06.2017 5 z 5

Vražedná akademie Vražedná akademie Martin Olczak

Spíš tak 4.5* nežli 4, ale budiž. Některé věci přitažené hódně za vlasy, ale pokud od toho odhlédneme je kniha dobrá oddechovková krimi.

09.06.2017 4 z 5