DreamR DreamR komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Další parádní příběh od Kinga. Příběh graduje po celou dobu a další a další nové skutečnosti vyplavou na povrch postupně. Další z knih, od kterých je fakt těžké se odtrhnout a to má 944 stran...

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

Co dodat? Další brutální pokračování prvního dílu.

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Můj první Kulhánek a od této knihy jsem ho hltal dál a dál. Monstrózní popis událostí a občas docela dost "divočina" ale jak se začtete, už není cesty zpět.

Profesionální válečník Profesionální válečník Richard Marcinko

K prvnímu dílu jsem se shodou okolností dostal při výkonu základní vojenské služby a na chvíli mě Marcinko pohltil. Zajímavý příběh bývalého člena speciálních jednotek SEAL a velmi čtivé především pro trochu militantnější povahy.

Kat Kat Martin Moudrý

Není to sice Kulhánek a určitě to není tak skvěle napsané ale z "povinnosti" po přečtení Kulhánkových dvou dílů jsem zvládl i tuto knihu.

11.12.2013 3 z 5

Já legenda Já legenda Richard Matheson

Nejdřív jsem viděl film s Willem Smithem a až poté četl knihu. Musím, ač nerad uznat, že film se mi líbil víc, než kniha. Ze začátku dobrý ale postupem času mě to přestávalo bavit. Mám z toho rozporuplné pocity.

11.12.2013 3 z 5

Cesta Cesta Cormac McCarthy

Tahle kniha mě celkem dostala. Někde jsem četl, že by ji člověk neměl číst pokud je otec a má potomka. Nevěděl jsem proč a v té době jsem ani otec nebyl. Po přečtení neuvěřitelně popsaného příběhu, kdy otec se synem žijí jenom z toho co najdou a co mají nákupním vozíku, už tomu rozumím. Nedovedu si představit, že by tenhle příběh byl reálný, měl jsem z něho husí kůži.

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Série o zaklínačce Lotě se mi moc líbí. Není to sice zaklínačka jako od Sapkowského ale svým naturálním způsobem ji autorka vykreslila velmi dobře.

11.12.2013 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Tuhle knihu asi netřeba představovat. Velký bratr se dívá a tato kniha nesmí nikomu utéct. Přečetl jsem již 2x a asi ne naposled.

Sběratel polibků Sběratel polibků James Patterson

Když tuto knihu začnete číst, není už cesty zpět. Budete hledat každou volnou chvilku, abyste mohli přečíst další kousek příběhu.

Kmotr Kmotr Mario Puzo

K této knize není příliš co dodat. Téma je to hodně známé a už jen samotný název každému napoví, o čem celá kniha bude. Místy brutální a velmi poutavé čtení.

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Výborná kniha s hodně silným příběhem. Viděl jsem nejdřív film a až poté četl knihu ale z obojího mám velmi silný zážitek.

Ďábelská garda Ďábelská garda George Robert Elford

Tahle kniha mě docela dostala. Dost naturálně popsané praktiky válečných zajatců, jejich mučitelů a metod. Chystám se na další dva díly.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

K celé sérii není co dodat. Naprosto geniální a chytlavá, člověk nemůže přestat číst než ji má celou přečtenou. Pak zbývá jenom počkat na další díly. Ke knihám jsem se dostal až po zhlédnutí první sezóny seriálu v TV a tak jsem si k postavám dokázal i představit jejich vizáž podle herců, kteří je ztvárňují. Do budoucna si sérii zřejmě přečtu znovu.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

S trochou nadsázky musím napsat, že je to pro mě asi nejlepší kniha, jakou jsem kdy četl. Naprosto fenomenální.

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Celá série naprosto výborná, dal bych 10 hvězdiček, kdyby to šlo. Tohle téma zbožňuju a byl bych rád, kdyby Sapkowski psal dál a dál.