dontbullshitme dontbullshitme komentáře u knih

Kosení: Příběhy ze světa smrtek Kosení: Příběhy ze světa smrtek * antologie

Já si svět smrtek užívám i ty bizarnosti, možná právě hlavně ty. Líbí se mi, co všechno se tam dá vymyslet. Některé povídky baví víc, jiné méně, ale jako celek stojí za přečtení. :)

18.02.2024 4 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Z celé knihy mám pocit, že by se Rickmanovi její vydání nelíbilo. Myslím, že by to vnímal jako zbytečnost. Nemůžu za něj mluvit, to je jasné, ale přijde mi to tak. Občas se objevilo něco zajímavého, bylo toho však opravdu málo.

02.01.2024

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Knihu jsem si vybrala do výzvy. Ohh my god. Je čtivá a zápletka není špatná, ale hlavní postavy mi jsou hrozně nesympatické a jejich "romantika" mě děsí. Hawke, jehož vzhled je přirovnáván k božstvu, mi prostě neimponuje. Poppy je neustále vzrušená, snad v každé kapitole, a to dokonce i ve chvílích, ve kterých mi to přišlo nevhodné. Navíc celou dobu víte, co se stane, takže když pak ta chvíle nastane, musíte se smát nad tím, jak se hrdinka hroutí žalem - protože jste přesně to očekávali. Jo a.. hodně dlouho si do čaje nepřidám med, děkuji pěkně.

28.12.2023 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Už je to nějaký čas, co jsem knihu četla. Vybrala jsem si ji do výzvy, jinak bych se do ní asi jen tak nepustila. Nic ve mně nezanechala.

27.12.2023 3 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

(SPOILER) Chtěla jsem dát čtyři hvězdy, nevím proč, asi že se mi to zdálo lepší než skleněný trůn, jenže.. pak to začalo být zbytečně vulgární, jak už tady zmiňují jiní - jsem ráda, že nejsem jediná, kdo si to myslí, bála jsem se, jestli nejsem moc upjatá. :D A pak ten konec, ten to zabil. Přetahování, kdo z nich umře, aby nakonec neumřel ani jeden, Bryce snad tisíckrát dokázala nemožné. To sledování celého děje přes kamery, wtf? No, prostě jsem si pak už obíjela hlavu o gauč a to asi něco znamená.

02.11.2023 3 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Začátek slibný, prostředek se mi trochu táhl a konec zajímavý. Ač jsem byla uprostřed trochu otrávená z toho, že se děj neposouvá rychleji, musím říct, že se mi kniha líbila. Sice jsem velmi rychle uhodla, kdo je vrahem, ale to ničemu nevadilo, spěchala jsem pak aspoň se čtením, abych si své mínění potvrdila.

25.09.2023 4 z 5

Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7-9 Čarodějky W.I.T.C.H.: Komiks 7-9 Elisabetta Gnone

Opět velmi nostalgické. Některé věci si ještě pamatuju, jiné jsem si připomněla. Nezaujaté hodnocení nečekejte, je mi jedno, jak je to uspěchané nebo nelogické, mám to prostě ráda.

26.08.2023 5 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Shustermanovy knihy mám hrozně ráda pro jejich témata, mají jakousi svou hloubku, jsou zajímavá, někdy mi ale přijde zvláštní, jaké dospělácké role dává teenagerům, a že je často dospělí s vysokou hodností a vyšším vzděláním, poslouchají (nevím, jak jinak to popsat).. to je však možná tím, že na takový přístup nejsem zvyklá? No, ale to je pro mě jen taková malá zvláštnost, která mi čtení nijak nezkazila.

28.07.2023 4 z 5

Slupla jsem to jak malinu, alespoň tedy na mé poměry jsem to přečetla opravdu rychle, byla jsem hrozně zvědavá! Myslím, že se vyplatí si to přečíst, čte se to moc hezky.

12.07.2023 5 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

(SPOILER) Četlo se to fajn, líbí se mi, že si tam člověk nemůže být jistý, komu se dá věřit a tak. Co mi ale vadilo, byl pocit, že je Jude jako zvěd úplně neschopná a k ničemu. Nevím, nepřišlo mi, že by tam komukoliv pomohla, pokud se teda nepočítá ten konec. Prostě mi jen přišlo zbytečné, že si ji princ najal, nebyla mu nijak prospěšná.

06.07.2023 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Bavilo mě to víc, než jsem čekala. Milé překvapení. Dokonce jsem se několikrát zasmála. Jen mi chvílemi přišlo, že pro Austen existují pouze dva typy lidí - hrozně nudní a uzavření, anebo vášniví a společenští. Ale i to bych řekla nakonec docela zpestřila.

12.06.2023 4 z 5

Převorství u pomerančovníku Převorství u pomerančovníku Samantha Shannon

Chtěla jsem dát čtyři hvězdy, protože musím uznat, že jde o opravdu propracovaný příběh, je to moc hezky napsané a určitě se najdou takoví, které to bude bavit, ale ve mně to bohužel nezanechalo žádnou stopu. Nečetla jsem to s tím, že musím honem rychle pokračovat, protože jsem zvědavá, co se bude dít a osud postav mi byl docela ukradený.

11.05.2023 3 z 5

Neviditelný život Addie LaRue Neviditelný život Addie LaRue Victoria Schwab

Nevím, jestli bych knihu doporučila jako "musíte si hned přečíst", není to asi pro každého, není to pro ty, co mají rádi, když je kniha protkaná akcí, ale je to milý příběh, který mě nutil číst dál a dál, byla jsem zvědavá, co se stane, a tak si myslím, že za přečtení určitě stojí, pokud máte chuť na něco pomalejšího. :)

16.04.2023 4 z 5

Witch Komiks 4-6 Witch Komiks 4-6 Elisabetta Gnone

Další várka nostalgie. Kupodivu se to dá číst, i když už vám není 10, odpustíte tomu i nějakou tu nelogičnost, anebo příliš rychlé rozuzlení problému, protože je to prostě takové milé čtení.

14.02.2023 4 z 5

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

(SPOILER) Říkali mi, že to bude od třetího dílu lepší, ale přesvědčená o tom úplně nejsem. Hlavní hrdinka sice tentokrát neprohlašovala na každé straně, že je nejlepší vražedkyní pod sluncem, zato v každé kapitole fňukala nad svým těžký osudem, což mě rozčilovalo úplně stejně. Pochopila jsem, jak to má těžké už při prvním popisu a úplně by mi to stačilo. Ale abych jen nekřivdila, musím říct, že se mnou tenhle díl přeci jen trochu pohnul oproti předchozím a to v případě Keelie a Dorianovy léčitelky.

14.12.2022 3 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Četla jsem to sice hrozně dlouho, ale líbilo se. Nemám ve zvyku číst tenhle druh knih, ale tohle je tak hezky napsané, dobrodružné, že mě to prostě baví. Jasně, občas se našly místa, kdy jsem cringovala, myslím, že hlavně na začátku, ale dá se to přežít.

11.12.2022 4 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

(SPOILER) Já vůbec nevím, co napsat. Trochu jsem se zhrozila, když si do pusy strčila použitou žvýkačku s tím, že je to skoro, jako by se líbala s tou osobou, které patřila. Jakože.. cože? Hnus? Příběh trochu plytký, ale zase musím vyzdvihnout, jak byli popsáni rodiče hlavní hrdinky, nešlo o takový ten typický stereotyp starostlivých amerických rodičů. Byli docela shitty a to se mnou rezonovalo, dokázala jsem si i představit, jaké pro ní bylo s nimi žít. Ale to je tak vše, co ve mně po dočtení zanechalo nějakou stopu.

05.10.2022 3 z 5

Mýtonoši Mýtonoši Tracy Deonn

(SPOILER) Za mě to bylo fajn. Líbil se mi nápad, bylo cítit, že je v příběhu hodně z autorky (tím myslím její zkušenosti). Opět mi ale vadí tvořící se trojúhelník, což je ovšem můj problém - vždycky u toho hrozně cringuju. Ale zase jsem teda zvědavá, jak dlouho Bree vydrží to její “miluju Nicka”. Mám pocit, že moc dlouho ne, ale uvidíme!

12.09.2022 4 z 5

Odvážná a smrtící přísaha Odvážná a smrtící přísaha Brigid Kemmerer

Je čím dál tím úmornější to číst, přijde mi, že tam nad sebou jen fňukají, Lia Mara mě stále nudí a tak dále. Prostě dočteno ze setrvačnosti.

29.08.2022 3 z 5

Království hříšných Království hříšných Kerri Maniscalco

Kniha se čte rychle, téma čarodějnic mám taky moc ráda a celkově to není špatné čtení, jen mi vadilo, jak hloupoučká hlavní hrdinka je. Já vím, že bez chyb by se děj nemohl posouvat, nebylo by drama a podobně, ale to bylo pořád něco. Vždy mě pobavilo, když byla Emilia varovaná svou intuicí, že někam nemá chodit, ale pokaždé si řekla meh, jdu. Možná kdyby to tam nebylo zmiňováno, nebilo by mi to tolik do očí, nevím. Ale jinak doporučuju, pokud si chcete oddechnout. :)

30.07.2022 4 z 5