Domka901 Domka901 komentáře u knih

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Byla jsem příjemně překvapená. Čekala jsem smutně vážnou knihu, dostala jsem takový hořko vtipný román. Doporučuji.

26.06.2023 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Přihlédnu-li k tomu, že se jedná o autorčin debut, musím Violku hodnotit kladně, a to i přes chuť jakési červené knihovny. Někdy člověk chce věřit tomu, že všechno bude dobré. Jedno velké mínus ale ode mě knížka obdržela – v textu se na můj vkus objevovalo až příliš mnoho překlepů.

06.10.2021 3 z 5

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Přiznám se, že mě knížka nebavila a dočetla jsem ji už jen tak z principu. Anotace vypadala moc zajímavě. Samotný příběh také, ale celé to podle mě ztroskotalo na snaze udělat román co nejzajímavější, i za cenu, že to sklouzne k červené knihovně.

02.07.2021 2 z 5

Mlýn Mlýn Michal Vaněček

Naprostá pecka! Knížku jsem přečetla za jediný den. Už dlouho mě nic takhle nechytlo. Vlastně nemám nic, co bych vyčetla.

30.03.2021 5 z 5

Ostny a oprátky Ostny a oprátky Jiří Padevět

Originální nápad. Vystavění situací a příběhů mě bavilo. Bizarní až absurdní. A přesně takové dějiny jsou.

15.02.2021 4 z 5

Kdo zabil Snížka? Kdo zabil Snížka? Petra Soukupová

Ačkoliv se primárně jedná o knížku pro děti, já byla spokojená. Příběh nepostrádal napětí a oceňuji i to, jak se Soukupová pustila do témat vztahů mezi "dospěláky" z pohledu dětí.

29.01.2021 4 z 5

Lásky ze školního dvora Lásky ze školního dvora Ondřej Šír

Situace a příběhy jsou svými tématy docela obyčejné, protože odehrávají téměř na každé střední škole po celé zemi, a to i v dnešní době. Bohužel ani styl vyprávění, ani celková atmosféra a postavy, mě nijak neokouzlily. Taková tuctovka.

29.01.2021 2 z 5

Erotické příběhy pro indické vdovy Erotické příběhy pro indické vdovy Balli Kaur Jaswal

Od knihy, lépe řečeno jejího zpracování a pojetí, jsem čekala víc. Indická červená knihovna, která nás zavádí do Londýna. Slaďák o tom, že každý touží po lásce. Erotika v takovém pojetí, že jsem se spíš usmívala, než červenala.

26.11.2020 2 z 5

Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Poslední Herrmannovic holka – Cesta do Terezína Eva Herrmannová

Silný příběh, obdivuji autorku, že měla sílu vrátit se vzpomínkami do té doby. Knížka se četla jedním dechem.

12.11.2020 4 z 5

Baletky Baletky Miřenka Čechová

Hodně realistická a drsná zpověď baletky. Tušila jsem, že studium baletu nebude žádný med, ale tohle mi dokonale sundalo růžový brejle.

12.11.2020 4 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Hezké čtení, ale tak odvařená, jak asi je široká veřejnost, z ní nejsem.

23.10.2020 3 z 5

Selner to prostě umí napsat tak, že se vám chce děsně smát, zároveň se dojímáte a ještě k tomu vám až zatrne z toho, jak lidská neznalost, hloupost a stereotypy komplikují autistům (a jejich okolí) už tak dost složitý život. Prostě pecka!

23.10.2020 5 z 5

Soběstačný Soběstačný Zuzana Dostálová

Do téhle knížky se mi vlastně vůbec nechtělo, protože jsem tušila, jak smutná a opravdová bude...

28.09.2020 4 z 5

Katerina Katerina James Frey

V něčem mi knížka připomínala Grófku, zpracování bylo ovšem zajímavější a Frey si pohrál i se zápletkou.

24.08.2020 4 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Možná jsem čekala trochu jiné zpracování velmi otevřených a emotivních příběhů...

24.08.2020 4 z 5

Hlas a jiné povídky Hlas a jiné povídky Petr Vydra

Tak jako u všech povídkových souborů: některé povídky slabší, některé lepší. Nicméně Vydra má bohatou fantazii a dokázal ji přetavit do literární podoby.

07.08.2020 3 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Můj první Hájíček a pecka! Pokud pocházíte z vesnice, bude vám příběh ještě bližší. Podobně jako u Dědiny od Dvořákové. Hájíček zde hezky popsal historickou rovinu kolektivizace.

07.08.2020 5 z 5

Pozlacené mříže Pozlacené mříže Jiří Brabenec

Klasická detektivka, kterou možná diváci znají pod názvem Svědectví mrtvých očí.

Tapetář Tapetář Ema Labudová

Budu opakovat předchozí hodnotící: na to, že se jedná o debut tak mladé autorky je Tapetář vskutku zdařilý. Jinak bych ale příběh a zpracování hodnotila jako slabší průměr na knižním poli.

Chci tě mít ve skříni Chci tě mít ve skříni Simona Votyová

Zajímavé téma, ale podle mě mu a celé knížce trochu uškodila až moc červenoknihovnská linie příběhu.