Dominka720 Dominka720 komentáře u knih

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Jeden z nejkrásnějších příběhů. O jejích kvalitách svědčí i to, že je o ní pořád slyšet. Aniž bych byla obeznámena s dějem, jsem se do ní pustila, abych zjistila, co je na tom pravdy. Přála jsem si, aby knížka nekončila a já mohla dále číst o dětských dobrodružstvích. Chtěla jsem se znovu stát dítětem. Ale nic nemůže trvat věčně. Krásný příklad o tom, jak to dříve chodilo, ale i toho, co se za "pouhých" 100 let změnilo k nepoznání.

29.05.2019 5 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Zajímavá kniha, konec mně velmi překvapil. Ze začátku to však bylo trochu rozvleklé. Pořád jsem čekala, až se něco stane. Kdybych se na ní tak netěšila, tak s ní možná seknu a nedám jí pořádně příležitost. Nakonec jsem byla ráda, že jsem tak neudělala. Od druhé poloviny knihy končila každá kapitola tak napínavě. A přeskakování děje z minulosti do současnosti toto napínání jenom umocňovalo.

23.11.2020 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Jako všechny Hartlovy knihy, se mi i "Okamžiky štěstí" moc líbila. Je to typická oddechová četba, u které není potřeba moc přemýšlet. Ale zase velmi poutavá, aby dokázala strhnout čtenáře hned na začátku. Velice se mi líbilo představení děje z pohledu obou hlavních protagonistů. Sice není důvod to nenapsat dohromady, ale po skončení prvního dílo (u mě z pohledu Veroniky), jsem byla ráda, že příběh a postavy nemusím opouštět, ale že to s nimi mohu prožít znovu a trochu jinak. Poslední dobou jsem nemohla přijít na chuť současným českým autorům. Ale po této příjemné "ochutnávce" se k nim jistě zase vrátím.

06.05.2020 5 z 5

Běh o život Běh o život Richard Bachman (p)

Už dlouho jsem nenarazila na dvě knihy, které by si byly tak podobné. Myslím tím Běh o život a Hunger Games. Obě mají úplně stejné téma: Antiutopie a Reality show. Přesto se kniha četla velice dobře, akorát uprostřed jsem měla menší potíže se knihou prokousat.

25.08.2015 4 z 5

Deník Bridget Jonesové Deník Bridget Jonesové Helen Fielding

Oddechová četba, přestože jsem viděla film, nemohla jsem se dočkat toho, jak to vše skončí. Je to knížka, která mě velice pobavila a nemusela jsem u ní nic řešit. Tedy vhodná pro každého, kdo si chce četbou odpočinout.

13.08.2015 5 z 5

Doctor Who: Pirátská planeta Doctor Who: Pirátská planeta Douglas Adams

Doktora miluji a knihy od Adamse také, takže jsem měla ohromnou radost, když jsem tuto knížku poprvé uviděla, ale nakonec jsem u tohoto příběhu měla problém se začíst. Knihu v průběhu několikrát odložila, ale nakonec jsem se k ní vždy vrátila. Děj není špatný, jen je místy trochu rozvleklý. Ale jelikož se jedná o doktora, tak ubírám pouze jednu hvězdičku. To byl taky hlavní tah, proč jsem knížku dočetla.

12.11.2018 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha je zajímavá, ale moc jsem se nebála. Čekala jsem, že fotky budou přímo zasazeny do děje jako u Sirotčince slečny Peregrinové. Ale i tak docela zajímavý příběh, který mě na dva dny upoutal ke knížce.

12.08.2015 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Má první knížka od Kinga. Sice jde o pohádku, ale i tím mě nadchl, že jsem začala číst jednu kingovku za druhou. Kniha se čte sama a při tak malém počtu stran je ihned přečtená.

12.08.2015 5 z 5

Anna Elliotová Anna Elliotová Jane Austen

Po této knížce jsem sáhla jednak z nudy a jednak kvůli tomu, že jsem si chtěla něco od této autorky přečíst. Bála jsem se, že to bude přeslazené a že s knihou rychle skončím. Ale byla jsem nadšená. Už se těším až si přečtu od Austenové další knihu.

12.08.2015