DominaCZ DominaCZ komentáře u knih

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Já osobně musím říct, že smutný je nejen fakt, že se jí dovolilo, aby označení KNIHA obdržely statusy na fcb, ale hlavně se mi nelíbí ty příspěvky. Plazení po zemi alá DĚLÁM DĚTEM HADA, masírování zadečků klukům apod. mi nepřijdou vtipné, ale to je asi proto, že jsem nedostála své ženské povinnosti a nejsem zahormonována po dvojičkách.
(jo a smutný je též fakt, že toto má druhý díl).

04.05.2018 odpad!

Děs Děs David Hidden

Čteno podruhé. Je tam spousta zbytečných vět a věcí okolo, takže jsem četla z 90% pouze ty mučící party. O ně totiž šlo, ne o okolí kde se píše, že vedle své ženy ležel s hlavou na jejím rameni a ona ho jemně hladila nebo že běhali po Teheránu či kde.

Konec byl odfláknutý a nekončil v podstatě nijak. Není tam takové to O MĚSÍC POZDĚJI, kdy bychom se dozvěděli, jak to bylo dál, proč to dělal, jak dokázala žít s takovým zmrzačením ( dají se víčka přišít jako protéza..?), jak žila rodina úchyla apod.
Ukazuje to na syrovost náctiletých slepic natáčejících hvězdné porno, což nebezpečné jistě je.

Tento příběh ale myslím mířil jinam. On chtěl udělat honbu mafiánů s pornem, v němž se živě týrají lidi, s hrdinou, jež se jim do toho plete. Jenže o nic takového tam nejde, tam tyto záběry točí jen jeden člověk a nikam to neprodukuje a ti, jež toto dělají "profi", tak udiveně kroutí hlavou, že s tím oni společného nemají nic ... tak proč v příběhu figurují a to téma nájemných mučení online tam je?!
Asi nějak nechápu autorovu pohnutku.

Ale jako jo, šlo to. Ubrat marastu a méně hysterického motání se v kruhu a bylo by to dobrý.

A jako fakt to není "přes hranici, neskutečně brutální" atd. Ne není, je to noob :) pokud vám tohle přijde jako brutální pak máte hodně slabý žaludky.

01.05.2018 1 z 5

Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Zázračný úklid v hlavě – Kouzlo nehrocení Sarah Knight

Ztratila jsem důvěry u hlášky JE VELMI TĚŽKÉ PŘIJÍT O MÍSTO, KDYŽ SVOU PRÁCI DĚLÁTE DOBŘE.
No, v kostce: panička okopčila patrně tu Japonku a její "chytré" rady přesunula na myšleníčko. Iritovalo mne slovo hrotit v každé větě, myslím že označení ŘEŠIT by bylo lepší.
Také se zde vyskytují vulgarity, např. tak na to k*rva serte, nebuďte kreténi apod.
Ty její návody jsou takové...degradační, navádí lidi, aby kašlali na své blízké a dělali si jen to, co se chce jim, což uvádí na poněkud hloupých příkladech. Prostě ne, není to moc dobrej návod, ale pokud jste za kreténa a už jím být nechcete, tak do toho jděte !!!

01.05.2018 odpad!

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Jedna hvězda za krásný kresby. Kdyby těch nebylo, nezasloužilo by si to ani jednu hvězdu. Je to totiž jako z pera dítěte, který začíná psaní "strašidelnými" povídkami alá "kterak kanibalové požírali domácím nohy, které jim ihned zase narostly a jak domácí těmto kanibalům platili dluhy pomocí odprodeje uší a jazyků".)

Rozeklanej jazejček a šupiny na zádech? Časová smyčka, proměna v ptáka a jiný "strašidla" ?!! Propána, pro základku možná.
Je to jak píše Andrea-něco jako Odstíny a Potter aneb navalíme tuny dalších jakože souvisejících knížek, abysme zarobili viac žejo.
Prostě pardon, ale ani Děcka pí.P, ani toto mne nezaujalo, spíš až naopak.

30.04.2018 1 z 5

Dokonale krásná Dokonale krásná Lisa Clark

Toto mám doma. Obdrženo jako žertovný kousek k 18-tinám s důvodem, abych se konečně naučila unést svou krásu.
Nebylo mi to ovšem nic platné, protože nemám růžové brýle.
Kniha je pro malá děvčata, protože je plna neustálých cukrátek a slaďoučkých pusinek, což trošku možná z holek vychovává infantilní růžový blbky, ale snad jim to v něčem pomůže.
Snaží se jim říct, že titulky časopisů lžou a že hladovění škodí, což je záslužné.

30.04.2018 5 z 5

Rub a líc života Rub a líc života Ludmila Hénková

Přečetla jsem asi tři povídky, ale popravdě mě moc nezaujaly.
Povídka psaná jazykem dvanáctiletého kluka mi neseděla právě tím jazykem a třeba krátké pojednání o matce, jež synovi poví, že její nos se jí nelíbí, načež jí on odvětí, že se nediví a že takový nos má i jeho spolužák končí tak, že se jí nakonec nos zalíbí protože je vděčná, že jí pomáhá rozpoznat vůně.
No ... prostě spíš fantazírování no.

30.04.2018 1 z 5

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

NO, takže takhle: první část, kdy byla na Bali a popisovala tamější zvyky a realitu, se mi líbila. Jenže pak přejela na ostrov vedle a začala mě nehorázně štvát (slušné slovo).

Trochu nevím, jestli je autorka vskutku tak zápaďácky omezená, nebo jen takovou nánu ze své hrdinky udělala, ale číst překvapeně-šokovaně-ukřivděné nářky o tom, že v buši děcka raději hrají fotbal a nemají ani TŘÍDNÍ KNIHU pro EVIDENCI PROBRANÉHO UČIVA anebo že lesní děcka pohodily Krtečka i pastelky na zem a zase šly raději hrát nebo že místo "školy" orají s buvolem, mě fakt nebavilo.
Přemlouvání ohledně nucené péče o psy (-jsou pro ně nečistí, tak nač je do toho nutit, že??), plavání donaha a stání před stydlivým domorodcem s mokrým trikem olepeným na nahým těle alá CO ON NA TO je jaksi---na to, že se prezentuje jako nesmírně vzdělaná a zkušená znalkyně tamější kultury, já nevím...jakoby psané někým, kdo si tohle všechno o těch místech jen MYSLÍ.

Končím u kapitoly, kde přemlouvá kamaráda, aby tajně utekl se svou přítelkou jen proto, že ji neodborně zbouchl (prý šla na potrat, ale osobně si neumím představit šanci tamějších holek na tuto možnost, ale takhle se snažila ovlivnit životy všech okolo).

Zároveň mne třeba překvapí moment, kdy ona-heroická zastánkyně dětských chodidýlek u fotbalu, pastelkama počmáraných ručiček a vůbec všeho dětského- najednou napíše "znamená to asi obřízku-ukázal mi na googlu obrázky mužů sklánějících se nad ŠULI*Y UPLAKANÝCH CHLAPCŮ."
To nezní moc citlivě.
Dál číst nebudu.

29.04.2018 odpad!

Zpocená záda Zpocená záda Sára Saudková

No, čtivý to i je, ale zároveň taky protivný.
Celé je to završeno zjištěním, že tento Adónis, kterého chce každá všude, je, jak píše Sára, pupkatec s brýlemi a knírem pod nosem. Tím z toho udělala frašku totální.

Všichni tam byli hodně nepříjemní, ale ta "milenka" byla nejhustější.
Je moc těžké říct ODTEĎ TĚ UŽ CHODIT MILOVAT NEBUDU někomu, kdo vás obtěžuje ve dne v noci a je absolutně otravnej a plazí se, že?
Neboli mohlo by to skončit už o sto stran dříve, ale na co žejo...

Je jedno, že to psala ženská a snažila se dát tam mužskou hrubost a vulgárnost, jakožto i sexuální poblouzněnost, protože tohle jejich smýšlení známe všichni - oni se o tomhle moc rádi šíří, takže i kdyby to psal chlap, vnitřní monolog a chování bude stejné, takže ano, Sára vystihla mužskej prasoismus dobře.

29.04.2018 3 z 5

Hrobník a jiné mystické povídky Hrobník a jiné mystické povídky Antonín Jirotka (p)

Trochu jednodušší, ale ujde to.

29.04.2018 3 z 5

Erotické dějiny Kremlu Erotické dějiny Kremlu Magali Delaloye

Tak tady si musím hrubě stěžovat.Ta kniha není o erotice ( taky jak by mohla, že ano, že by se psalo o praktikách už od dob cara, nebo jak si to vyložit ?? no ukázalo se, že ani autorka sama neví ).
Ta kniha je totiž politicko-životopisná.
Život cara nebo Gorbačovových či Brežněvových - že rád sedával u televize a byl rád, když jeho paní zastávala roli paní domu, což ona ráda - to není EROTIKA !
Takže zklamání a lež.

Čtivá ale je, tak nevím jak to hodnotit.
Kdo má rád historii, tak jen do ní.
Kdo rád erotiku, tak hurá jinam.

27.04.2018

Sestry z Versailles Sestry z Versailles Sally Christie

Četlo se mi to hrozně dlouho.
Má to dost stránek a vůbec to neubývalo.
Ale jinak je to very bjůtyfl. Hlavně proto, že je to skutečné.
Ve finále byly všechny chudery, kdo by to byl řekl.
Má taky krásnou obálku.

26.04.2018 5 z 5

It Girl. Průvodce rebelky od jara do zimy It Girl. Průvodce rebelky od jara do zimy Eléonore Théry

Tahle knížečka je absolutně potřebná - dnešní děvčátka jistě rády uvítají rady jak si ozdobit balkónek, kdy pít čajík a hrát si tak na hygge anebo je dobré vědět, že když tě kámoš požádá aby sis sedla na štanglu, že tě povozí ve skate parku, je důležitý to přijmout, chceš-li, aby rovnováha v partě zůstala zachována a ty z toho vyšla jako královna !
Plus milion hvězdiček za krásné malby.
Dokonalost, škoda že za mě takový knihy nebyly, moc by mi to bývalo pomohlo...

Ok teď vážně, total slátanina nesmyslů a zcestných rad.

25.04.2018 odpad!

Miluju Japonsko i jejich smýšlení... ale dělat megabyznys z rady SKLÁDEJTE SI PONOŽKY VERTIKÁLNĚ mi přijde i na jejich poměry přehnaný.

Já taky umím věc vzít a vyhodit, pokud k ní nic necítím, ať je to mobil nebo kniha.
Taky si z knihy vytrhám krásné obrázky, zajímavé pasáže nebo naopak ty nezajímavé vyrvu protože mi tam překáží no a zbytek je čistá kniha která mě zajímá, to jako nepřišla s ničím novým.

Je to zase bůhvíkým přehnaná propaganda ničeho. Prostě úklid, ok, seřaďte věci tak ať do sebe zapadnou, ale jako dělat z toho ezo pocitovku je moc.

Mně na tom nejvíc jakoby irituje to že to doporučuje hlavně ONA-JAPONKA, která musí v městech žít v krabičkách stísněně a aby se vešli, mají tunu věcí absolutně zabordelených kde všude.
Doporučuju se podívat na Paolo from Tokyo, kterej dělá celodenní náhled na lidi v Tokyu. Od vstávání po cestu do práce, v práci, z práce. Uvidíte nejen úžo dopravu a systém práce, ale hlavně ty BYTY. Takže s nějakou skládačkou ať jde Kondo do ....
(Už jen tím že milovníci starého jsou prý trapní lpěči na místě neschopni se někam posunout. Holt mladá krá.va neznající krásu minulosti no.)

23.04.2018 odpad!

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Jen tak pro představu, proč to hodnocení :
"Táta je trošku kyselejší a prej už nečeká, že bych byl v něčem jiným dobrej.
Chtěl jsem se mu za to pomstít a přilepit ho k židli, ale omylem jsem si lepidlo
stříknul do oka, a když jsem se to snažil nějak zachránit, přilepil jsem si jednu
ruku k hlavě a druhou k tý židli."
... no uznejte. Tohle by dnešní děti snad ani číst neměly.

Pokud vám není asi tak čtyři a půl, nečtěte to.

19.04.2018 odpad!

Z rodinné kroniky Lady Fuckingham Z rodinné kroniky Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Srovnáváte s L.Fuckingham... a ta byla v čem jiná? taky byla plná sexu a hlodů viz úryvek:
" Byl však statečný a já jsem ho mrskala březovou metličkou nepříliš krutě, a když mu z očí vyhrkly slzy a brko mu stálo jako voják na vartě, kázala jsem ho osvobodit. "

Pro pobavení super...mě to teda nejednou rozesmálo :) nemyslím, že by tam bylo něco šokujícího - dnes se totéž taky děje - brzký styk, bisexualita, anál. a jiné praktiky. Taky nechápu to enormně nízký hodnocení vzhledem k tomu že převažují vydokohvězdný hodnocení...

12.08.2016 5 z 5

Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Japonsko & Korea - do Tokia pod stan Monika Vacková

Já souhlasím s Dryádou a přiznávám se, že mě to šokovalo.
Skočila jsem totiž rovnou na Koreu a to mi úplně stačilo - v počátku se dozvídáme stížnosti na blbý počasí, fůůůůj zataženo, to je nudaaa a hnus.

Potom uplně šílené nařčení, že na silnici je bezpráví, samé troubení, bordel, nedávání přednosti a téměř prasácké řízení. Hm víte jak, když se někdo s těžkým terénním kolem motá tam, kde nejsou stezky pro kola, musí často stát a tím pádem v jízdě překáží, není divu, že se na něj případně troubí.

Zaujala je jen příroda, ale i ta byla divná - moc vysoko. Chrámy a památky? Přišli pozdě a dostali do ruky jen příručku, to je ale nuda....

Nic si nezjistí a přijedou tam v době pravidelných tajfunů a diví se, že jeden skutečně přišel !

I tak ale potkávají několik hodných lidiček, ale vděku jim tam jaksi vyjádřeno nebylo. Bylo to řečeno vše se samozřejmostí a nadneseno tak, že oni byli západní Bozi, kteří tam způsobili rozruch a je jasné, že proto se jim měla celá Korea klanět žejo...

Takhle neuctivej, pomluvačnej a přitom sebestřednej manuál svatební cesty jsem ještě nezažila.

23.05.2016 odpad!

Kuchařský manuál aneb Jak z polotovarů připravit jídlo jako od maminky Kuchařský manuál aneb Jak z polotovarů připravit jídlo jako od maminky Anna Pavlowitch

Překvapilo mě, že návody byly ve finále docela vkusné a netradiční.
Ovšem prvotní rady "sundejte ze zdi zarámovaný obrázek a podávejte na něm suši" byly dobrý :))))

17.04.2016 4 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Hmmm tak bohužel.
Z hlášek KAREL V PRDELI BAREL a VÍTEJ, TY Pí*O CHLUPATÁ ( hoši se potkali na srazíku) fakt záchvaty smíchu nemám.

31.03.2016 odpad!

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Zvláštní. Žena, která onemocněla náhle a bez vlastní příčiny má tak nízké hodnocení, a holka, která se dobrovolně se vrhla někam, kde si nadělala sama moc potíží, má 90%.

Tahle knížka se nedá hodnotit jinak než plným počtem.

06.02.2016 5 z 5

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Ani ten termix se mi nikdy nepovedl tak, abych mohla říci JE JAKO Z OBCHODU.
Asi neumím Láďovy recepty tak dobře jako on.
Nemám k té knize důvěru.

Abysme měli z čeho vařit a neumřeli hlady?
Hm Jarko, nepochopila jste to očividně vy.
I kdyby nebylo co jíst, a Hruškáč by byl to poslední, co zbývá, umřelo by lidstvo ještě rychleji z těch jeho blafů typu 99% receptů dělaných v mikrovlnce - pečeme, vaříme, smažíme!

19.09.2015 odpad!