Domenica Domenica komentáře u knih

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Hlavní dějová linie je dokonalá, ale pasáže, kde Hugo na deset stran popisuje budovu či výhled jsem přeskakovala.

Květ pouště Květ pouště Waris Dirie

Kniha je naprosto úžasná, Waris bez ostychu líčí celý svůj příběh, který je opravdu silný. Málokterý člověk má v sobě tolik síly, aby se ze somálské pouště dostal až do centra světového dění.

Frida Frida Bárbara Mujica

Je zajímavé sledovat život Fridy Kahlo z nového pohledu. Frida byla naprosto pozoruhodná osobnost a to nejen z uměleckého hlediska. Líbila se mi surovost s jakou byla kniha psaná, pomohlo to ke skutečnému vykreslení Fridy. Ona milovala všechno co jí nejvíce ubližovalo, ale bez čeho žít nemohla, ať už se jedná o divoké večírky nebo samotného Diega Riveru. Jediné co mi na knize trochu vadilo, byly španělské výrazy u kterých jsem postrádala poznámky pod čarou, ale nebylo to nic, co by ve výsledku knize jako celku uškodilo. Při čtení určitě není na škodu prohlédnout si obrazy z té či oné doby jejího života. Frida v nich znázornila své pocity, takže kromě pohledu její sestry, vidíme co v jisté životní etapě skutečně Frida cítila, jak si připadala a jak to na ni všechno působilo.

20.09.2011 5 z 5

Filosofská historie Filosofská historie Alois Jirásek

Kniha mě svým názvem nejednou odradila, ale když už jsem se do ní pustila, přecetla jsem ji jedním dechem. Velmi povedené dílo.

03.03.2011 5 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Tak jenom premyslim, jak je mozne, ze best seller je tu jako 28. nejhorsi kniha :) Nebo spis, jak je vubec mozne, ze tato kniha je best seller...
Podle me je to naprosto prumerna cervena knihovna.. spolustu sexu a zadna duchaplna dejova linie.. Ale to se od tohoto zanru asi cekat neda.. Musim rict ze tady tento druh knih nectu, takze nevim jestli muzu objeknitvne hodnitit, ale podle me je to slatanina na urovni stredni skoly...

17.08.2013 1 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Moje druhá nejmilovanější kniha. Bylo úžasné sledovat vývoj Dorianovi postavy a je to první kniha, která mě rozplakala, takže na ni opravdu nedám dopustit.

Měl jsem psa a kočku Měl jsem psa a kočku Karel Čapek

Četla jsem, když jsem byla ještě hodně malá, ale vím, že semi to moc líbilo. Myslím, že si to v brzké době zopakuji.

27.03.2011 5 z 5

Paměť mojí babičce Paměť mojí babičce Petra Hůlová

Mě se tahle kniha dost líbila, ale nic převratného v ní nebylo. Prostě sága, velmi povedená, ale pouze popsala život jedné rodiny.

03.03.2011 5 z 5

Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře Egypťan Sinuhet: Patnáct knih ze života lékaře Mika Waltari

Já jsem tuto knihu dostala přečíst jako trest. Když jsem ji poprvé uviděla, v duši jsem našeho češtináře proklela, ale po chvíli čtení jsem přemýšlela kde ten trest je, protože kniha je skvělá. Musím říct, že jsem si ji oblíbila a to doslova. Začátek, průběh a nečekaný konec jsem si opravdu užila. Jediná pasáž, která mě neoslovila, bylo období války, ale Sinuhetova jízda na splašeném oslovi mi tuto část vynahradila.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Poprvé jsem ji četla jaké dítě a viděla v ní poze samotné putování Malého prince. Podruhé jsem ji četla nedávno a našla jsem v ní úplně nové rozměry a jsem si jistá, že s každým dalším přečtením bude kniha pokaždé něčím nová a nečekaná.

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Dobré zpracování bájí pro děti. Dítě už nejsem a když jsem to četla, měla jsem dojem, že každou báji tak nějak odhrkal a rychle na další. Pro děti O.K., ale já si chci trochu užít děje...

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Když jsem knihu brala do ruky, doufala jsem, že se bude více zabívat samotnými procesy. Místo toho Kaplický spíše popisuje teologickou stránku a dlouhé rozhovory.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Upřímně, na poezii moc nejsem, ale toto dílo se mi opravdu neskutečně líbí. Knihu jsem přečetla už 3x a jsem si jistá, že se k ní ještě nejednou vrátím.

03.03.2011 5 z 5

Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Módní salon Babylon aneb Nechcete raději nakupovat konfekci? Imogen Edwards Jones

Kdo se o módu zajíma, v knize nic nového nenajde. Ostatni se budou při čtení nejspíš nudit, protože po literarní stránce to žádná hitparáda bohužel není.

24.06.2012 1 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Líbila se mi pasáž ze Sophiina života před tím, než potkala Nathana. Děj odehrávající se v Americe mě doslova nudil.

03.03.2011 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Maryša je vskutku dobrá hra. Přečetla jsme ji za jeden večer.

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Kniha se čte dobře, stejně jako její další díla. Ale stále stejná charakteristika postav už trochu nudí. Příště by to chtělo něco úplně jiného.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Máj jsem četla, protože jsem musela, ale jsem si jistá, že dobrovolně se k této knize nevrátím.

03.03.2011 2 z 5

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Kniha se musí přečíst opravdu celá, aby čtenář pochopil hlavní hrdinku. Zpočátku ji nechápe, nemá ji rád, ale postupem času si ji až zamiluje. Je to smutný příběh o ženě, která toužila zažít víc, ale doba jí to nedovolila.

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Konec knihy byl opravdu dobrý, ale jinak se tam toho zase tolik nedělo. Přesto mám tuhle kniho hodně ráda.