DomčaC DomčaC komentáře u knih

Asfalt Asfalt Štěpán Kopřiva

Nevěřila jsem, že mě tato kniha bude bavit. A světě div se - bavila. Neskonale mě bavil humor se kterym je kniha napsaná a velmi ráda bych poznala tuto pětici v osobnim životě, rozhodně by to nebyla nuda.

To jak je tu vyobrazeno peklo je naprosto genialni a já tleskám, nikdy mě jiná (než všeobecně známá) varianta nenapadla.

07.08.2020

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Napínavé již od začátku. Sice trošku depresivní, že se jedná o malé děti. Nicméně to ničemu ve čtivosti nebrání.

Korálky z klokočí Korálky z klokočí Naďa Horáková

Z pocatku cteni mi prislo, jako bych to psala ja - pribeh super, ale ty dialogy. Kazdopadne jsem se nedala a mam docteno. Uprimne byla to jizda. Cas od casu jsem cetla se zatajenym dechem. Rozhodne je to jedna z knih, ktera podniti zvedavost, takze se mi ji nechtelo odlozit. Take behem necelych 3 veceru nebylo co resit. Ma to spad, detektivni zapletku a je tam i kus romantiky. Za me je to parada. Jedine co mi tam vadilo byly preklepy a protoze to je ceska autorka, tak ma u me bezvyznamne minus.

17.02.2021 4 z 5

Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Sedm smrtí Evelyn Hardcastlové Stuart Turton

Kniha je urcena tem, kdo se nenechaji zastrasit mnozstvim postav. Velmi dobre se cte. Je v ni mnoho moznosti, kdo je vrah a cloveku nezbyva, nez jen hltat stranu za stranou, aby zjistil, zda ma pravdu. A uprimne? Nema. Odpovedi na onu otazku, jsem byla velmi prekvapena.

02.01.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

,,Vrah" sice jasny od počátku, ale aspoň se člověk dozví o životě Kim. Velmi čtivá kniha a zejména poučná co se týká diagnózy Sociopatie. Krásné čtení všem.

Policie Policie Jo Nesbø

No tak to byla pecka, celou dobu hrál na nejistotu. Skoro až do poslední strany jsem si nebyla vůbec jistá, kdo to má vše na svědomí... A čas od času mi bylo až zle při představě chudinek zavražděných a jednu vraždu jsem dokonce i obrečela... Kniha se četla opravdu sama. Moc se těším na Žízeň!

04.04.2018 5 z 5

Panský dům Panský dům Anne Jacobs

Asi budu divná, ale kniha mě nezaujala. Její obsah bych zredukovala tak na polovinu. Děj zbytečně rozvleklý, v celku o ničem... Nevím, co bude v pokračování rodinné ságy, ale ani to vědět opravdu nechci. Nesmysly, které autorka uváděla mě opravdu vytáčely. Pochybuju že v těchto letech se rodičům tykalo. Navíc, že šedesátiletý stařík stále vede továrnu mě přijde jako vrchol... :D Omlouvám se za špatné hodnocení, ale asi nic moc pozitivního mě nenapadá.

18.01.2018 1 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Asi až moc jsem se na ní těšila a to byla ta chyba... Neuvěřitelné zklamání. Děj veškerý žádný, asi od 20 strany se ví, kdo je vrah...

25.08.2017 odpad!

Otevřený hrob Otevřený hrob Angela Marsons

Všichni tvrdí, ze tento díl je nejlepší. Mně osobně se víc líbily díly předchozí. Ale pravdou je, že na konci jsem byla velmi překvapená... Zajímavé rozuzlení.

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha zaujala na první dobrou. Velmi zajímavé čtení s překvapivým koncem. A že to je autorčina první kniha? Nevadí, zaujme i tak.

13.07.2018

Tekutý písek Tekutý písek Malin Persson Giolito

Když jsem knihu vkládala do košíku, tak jsem se těšila na něco z prostředí ze kterého jsem ještě nic nečetla, něco co mi odhalí myšlenky, řekne co se třeba odehrává v těchto lidech... Ale bohužel se nestalo. Toto je jedna z knih u které se mi potvrdila otázka ,,A co tím chtěl básník jako říct?!" Úvod knihy žádný, v podstatě na první straně Vás autorka loupne rovnou doprostřed děje na bázi - poraď si sám. Kniha mi přijde totálně bez děje, vše je otevřeno, myšlenky veškeré žádné, do čtení jsem se musela hodně nutit, ale spíš jsem to dočetla z důvodu, že jsem to chtěla mít za sebou a vědět jak to dopadne. Kniha poputuje, doufám, k jinému majiteli...

04.04.2018 2 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Harryho mam ráda, ale tato kniha mě nijak moc nezaujala. Na můj vkus se všechno strašně moc vleklo, děj veškerý žádný. Myslím si, že bylo podceněno něco ve výchově... V knihovně ale zůstane, třeba jí příjdu někdy na chuť. :)

18.01.2018 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Ze začátku mě kniha moc neoslovila. Nejnapínavější mi přišlo až posledních cca 150 stran. Na pokračování se ale nechystám. :-)

06.11.2017 3 z 5

Vešla do moře Vešla do moře Mark Douglas-Home

Kniha se mi cetla jednim dechem. Behem par dnu nebylo co resit.
Kniha neni klasickou detektivkou, nicmene i tak drzi ctenare v napjatem ocekavani, co se bude dit dal. Je tam i lehke romanticke napjeti, zda hlavni hrdinka preci jen ustoupi svemu presvedceni, ci ne. Konec me velmi prekvapil samotnym rozuzenim pribehu i otevrenym koncem mezi hlavnimi hrdiny.

15.01.2023 4 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Mě ty severské detektivky prostě baví. Není tu moc mrtvol, krev nestříká... Hezky se kniha čte a vše je na konci pěkně popsané. Tato kniha je jednou z těch od kterých se nemohu odtrhnout, protože už od půlky bažím po tom jestli si myslím konec a vraha dobře.

28.05.2018 5 z 5

Hlasy Hlasy Ursula Poznanski

Promyšlenost, nápaditost, umí zaujmout. No prostě super kniha, když jsem jí četla před spaním, tak jsem měla pak pocit, že postavy stojí za mnou u postele. Opravdu super kniha, která mě po dlouhé době nadchla. Je tedy strašné, když se člověk zamyslí nad tím, co všechno může člověka dovést do psychiatrické léčebny...Těším se na další kníky od této autorky.

18.01.2018 5 z 5