Ďobi-1968 Ďobi-1968 komentáře u knih

Občan 865 Občan 865 Debbie Cenziper

Už za bolševika se vědělo že nejbestiálnější dozorci koncentráku byly Ukrajinci.
Nezapomeňme na 150 000 Poláků i několik Čechu zavraždených na Wolyňi Ukrajinskými Banderovci ,takovým způsobem jaký by ani Němci nedokázali.
Nejhorší je že na Ukrajině byl obnoven kult fašisty Banderi a EU to přehlíží. To je neúcta k milionům obětí holokaustu.

02.05.2023 5 z 5

Vzpomínky zůstaly Vzpomínky zůstaly Vít Lucuk

Děkuji že někdo konečně píše o osudech lidí i z pohraničí.Babička manželky zažila podobný osud jako Gerta Schnirch od Tučkove. Od roku1989 srpna jsem začal jezdit do Zlatých Hor - Cukmantlu. Žila tu moje budoucí žena .Nádherný kraj který si oblíbili i naše děti,často tam jezdíme. Hodně starých Němců tam bylo v domově důchodců v roce 1999.Škoda že nikdo nesepsal jejich osudy. Na hřbitovech Jesenicka jsou od Němců,Čechoslováku,Řeku a Rusínu,pochovánini i Sovětský zajatci.
Ještě dlouho po sametu nebyli žádné publikace o Jesenicku a tomto nádherným kraji.

11.08.2022 5 z 5

V lesích V lesích Tana French

Moc dobré čtení.

07.12.2021 5 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

(SPOILER) Je to silný příběh a určitě kandidát na povinnou četbu. V době kdy Jozefova rodina cestovala na východ za novými zítřky tak polovina otcovi Rusínské rodiny z bídneho Slovenského východu putovala za lepšími zítřky do USA. Zůstal jen můj děda financ a v budoucnu bojovník proti Nemeckým nacistum a hlavně Ukrajinským banderovcum. V knize se zapomělo na Polsko které obsadilo rok před Hitlerem naše hornické Slezsko. Ten Hitler který před válkou byl ve Varšave na pohřbu generála Pilsudského. Tak prosím nešpiňme jen Rusáky. Poláci vyhaneli Čechy od Bohumína, Karviné, Těšína až po Jablunkov. Jejich heslo znělo Ostravicí granica! Od kolegy otec měl hodně polnosti a na pole za Ostravicí nemohl jít pracovat. Nezapomeňte na to jak nás zradil západ v Mnichově a po válce v Jaltě! Naši občané si ještě k tomu zvolili demokraticky Komunistickou stranu a tak jsme se vlastní blbostí stali totalitním režimem. Dnes naše společnost zakazuje svobodu projevu! Kdo řekne jinači názor jak provladni tak je označen za rasistu nebo chcimíra. Naše Pražská garnitura chce bojovat s Ruskem do posledního Ukrajince. My nejsme ve válce a Ukrajina není členem NATO. V EU jsme uz více jak dvacet let a je opět rozděleno na bohaté západní členy a chudé východní v EU. V osmnácti létech jsem chtěl také emigrovat za železnou oponu, ale naše krásná vlast a rodina, přatele mě udrželi doma.

07.06.2024 5 z 5

Vykořenění Vykořenění Ivo Skopal

Začátek zajímavý, jinak jsem chtěl knihu odložit. Jezdíme 35 let do Sudet a situace je úplně jiná. Dobří lidé, Němci začali přijíždět na dovlenou i s mladýma jim ukazují kde žili jejich prarodiče.
Kniha mi trochu připadá jako reklama LGBT. Hlavne že tam nakonci trochu Rusofóbie, ta musí být asi všude.
Nic proti Rusům, Polákum a LGBT nemám. Všude jsou dobří i zlý lidé.

29.05.2024 1 z 5

Tajemství Křišťálové hory Tajemství Křišťálové hory Petr Junek

Je to hlavně pro nás Husákové metalisty . Hodně jste mi připomněl tu super dobu nespoutaného mladí. Chodili jsm i na disco jinak dobrý horor. Dnešní doba je uspěchaná a hlavně honba za penězi.

26.01.2024 5 z 5

Černé ptáče: Pravdivý příběh Nabarveného ptáčete Černé ptáče: Pravdivý příběh Nabarveného ptáčete Joanna Siedlecka

Pravda o tom že Nabarvené Ptáče je FAKE.
Tak proto film Nabarvené Ptáče nemá hlavu ani patu. Ihned po podivání jsem tento film zařadil do složky ' jednou a dost '
Přitom česká televize v reklamách jela jak hlásná trouba že to bude trhák
Přátelé nezapomeňte že to není román,ale dokument

07.12.2021 5 z 5

Bohové starých Slovanů Bohové starých Slovanů Peter Weleslaw Kuzmišín

Některé pověsti jsem znal od prarodičů a knih Boženy Němcové atd. Začátek těžký,ale rychlá četba.

06.11.2021 5 z 5

Historička Historička Elizabeth Kostova

Je to kniha docela dobrá.Trochu cestování a hlavně věčná připomínka ztráty křesťanského Carihradu a okupace Balkánu Osmanskou - Tureckou hordou.
Naštěstí u Widně prohráli a evropu nečekal turban. Zato dnes západní evropu dobili a islamizuji beze zbrani.Drakula sadista, postrach Turků.

25.04.2021 3 z 5

Divoké lupiny Divoké lupiny Charlotte Link

Druhý díl jsem četl snad pár dní. Tento román je určitě na oskara,
frickové ho mohli zfilmovat.
Manželčin prastríc z Německé větve také skončil na východní frontě. Doufám že naše generace se nedožije podobného příběhu.

14.03.2021 5 z 5

Bouřlivý čas Bouřlivý čas Charlotte Link

Těžký začátek, ale potom se čte o život ????????

09.03.2021 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Oblíbená autorka.

14.01.2024 4 z 5

Silentium Silentium Stanislav Hudský

Jednohubka, ale napínavá. Dobře se četla.

14.11.2023 5 z 5

Zmizelé Jesenicko 3. díl: Poutní místa Zmizelé Jesenicko 3. díl: Poutní místa Michaela Neubauerová

Knihy,které se měli vydat už po revoluci.Všechno má svůj čas.
Rádi tam jezdíme,Jeseníky

10.09.2022 5 z 5

Imitátor Imitátor Daniel Cole

Moc se mi líbil Konec hry. Imitator je už slabší level.

25.12.2021 3 z 5