DK_Ronie DK_Ronie komentáře u knih

Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jsi prostě borec: Přestaňte pochybovat, že jste skvělí, a začněte si úžasně žít Jen Sincero

Jedna z mala knih, ktere jsem ani nedocetl...

04.02.2020 1 z 5

World of Warcraft: Kronika 3 World of Warcraft: Kronika 3 Chris Metzen

Všechny tyto encyklopedie ze světa WoW jsou moc pěkně psané a ilustrované, obsahují spoustu užitečných informací. Pro fanoušky univerza ráj na zemi :-)

03.01.2020 5 z 5

World of Warcraft: Kronika 2 World of Warcraft: Kronika 2 Chris Metzen

03.01.2020 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pořád velmi dobrá kniha, ale osobně mě z celé triologie bavilo nejméně. Nejvíce zdlouhavé, hodně putování, popisů přírody apod.

03.01.2020 4 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Vlastne strasne smutna knizka. Casto se mi chtelo zvracet.

02.01.2020 4 z 5

Nejbohatší muž v Babylóně Nejbohatší muž v Babylóně George Samuel Clason

Ctive. Clovek to lupne za chvili. Ale dalo by se replikovat asi na tri strany. Postupne uz se opakuje nebo neprinasi nic noveho. Par hlavnich myslenek je uzitecnych.

02.01.2020 3 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

O Salvatorem jsem nikdy neslysel. Nedavno jsem na to nahodou narazil. A jeste ze tak! Jsem nadseny, knihu jsem lupnul jako malinu. Uz dlouho me tak nic nebavilo a tesim se na dalsi pokracovani.

30.03.2024 5 z 5

Stín Xel'Nagů Stín Xel'Nagů Gabriel Mesta (p)

Ze začátku jsem se nemohl začíst. Nakonec ale za mě poctivé čtyři hvězdy. Líbily se mi postavy (často známé z her), vyprávění z pohledu jednotlivých frakcí, suprové popisy jednotek/bojů. Trochu divoký závěr - možná to navazuje/odkazuje na něco z universa, co šlo trochu mimo mě.

26.01.2024 4 z 5

Zrod Dartha Vadera Zrod Dartha Vadera James Luceno

Po letech cekani jsem knihu konecne sehnal a lupnul ji za par dni. Pro fanouska SW skvela zalezitost. Mozna by bylo lepsi mit vice Vadera a vice vyhlazovani jedi. Ale nakonec si ty jednotlive linky krasne sedly a propojily se a byl to super pribeh navazujici na Epizodu 3. Vadera a jeho vnitrni stav Luceno vystihl paradne.

31.12.2023 5 z 5

Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Osudová past - Spojené státy versus Čína a Thúkýdidovo poučení z dějin Graham T. Allison

Skvela zalezitost k zamysleni se spoustou souvislosti.

27.12.2023 5 z 5

Myšlení: rychlé a pomalé Myšlení: rychlé a pomalé Daniel Kahneman

Chvilema opravdu trochu narocnejsi cteni a mel jsem pasaze, kdy jsem se zasekl a moc se mi do toho ani nechtelo. Trvalo, nez jsem docetl.

Presto knihu hodnotim velmi pozitivne. Je opravdu zajimava (vcetne prikladu) a poucna. Nektere veci clovek aspon podvedome tusi, ale asi si moc neuvedomujeme, jak zkreslene nektere veci vnimame a jak snadno s nami lze manipulovat.

12.07.2023 5 z 5

Světy a umění Blizzard Entertainment Světy a umění Blizzard Entertainment Chris Metzen

Pekne zpracovani. Pekny darek pro fanousky Blizzardu.

06.01.2023 5 z 5

Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Star Wars: Vader sestřelen / Věznice povstalců Jason Aaron

Nevím, jestli se mi mění vkus a začínají se mi líbit komiksy obecně... ale spíš je to jen tím Vaderem :o) Každopádně opět nářez, zejména první příběh Vader sestřelen, kde se zase jen ukazuje, jaký je to badass. Obecně souhlas s komentářem INCOGNITOREADER, ale za mě pořád pět hvězd.

28.06.2022 5 z 5

Před bouří Před bouří Christie Golden

Jsem z toho trochu rozporuplný. Čtyři hvězdy asi jen proto, že je to Warcraft, který miluju a jsem fanoušek. Navíc jsem se těšil na novou knihu po delší době. Takže hodnocení asi trochu zaujaté.

Musím ale přiznat, že mě to trochu zklamalo. Když se to vezme kolem a kolem, vlastně to byla objektivně dost nuda. Nějakých 350 stran a víceméně se tam jen vzpomínalo, povídalo a plánovalo. Ta dějová linka kolem azeritu mi navíc pocitově přijde jakási neukončená (čekal jsem, že bude pokračovat). Navzdory tomu nutno uznat, že:

+ Christie to prostě psát umí. V tom světě se vyzná (je to vidět) a i když se vlastně pořádně nic neděje, kniha úplně nenudí. Vtáhne vás a zejména ke konci jsem se do toho opravdu ponořil.
+ WoW nehraju už řadu let a dlouho nevycházely ani žádné knihy. Díky některým flashbackům si člověk doplnil určité mezery.
+ Ačkoli na to obvykle nekladu takový důraz, tady musím uznat, že postavy jsou dobře popsané a člověk se do nich dovede vžít. Zejména pocity/motivace Anduina či Sylvanas je zajímavé sledovat. V některých pasážích kniha člověka až obměkčí :)
+ Je to prostě "Wár" :) Budu se těšit, že snad brzy vyjdou další knížky a určitě si pořídím.

11.01.2022 4 z 5

Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Nikdy nedělej kompromis aneb Vyjednávej tak, jako by ti šlo o život Christopher Voss

Kniha je velmi čtivá / dobře psaná.

Někdo tu psal, že z autora stříká jeho ego. To je možná pravda (a může tomu nasvědčovat i to, že na knihu použil fotku, kde musí být tak o 30 let mladší, než kolik mu v té době bylo :) ). Na druhou stranu, nijak mě to nerušilo a ani bych to nenazýval tak tvrdě. Ano, dovede se pochlubit vlastním úspěchem. A evidentně asi má čím. A navíc stejně tak nemá problém se podělit o svůj neúspěch či chybu a vzít si z toho ponaučení.

Líbí se mi, že kniha je psána velmi prakticky, řada techniky je velmi zajímavých a intuitivních / využitelných v praxi. Ale pochybuju, že to někdy začnu užívat ve velkém, zejména pokud jde o nějaká vyjednávání o ceně v obchodě apod. Na to prostě nemám náturu :)

11.01.2022 5 z 5

Zlatý boss, který chodil bos Zlatý boss, který chodil bos Jan Müller

Kniha se nečetla špatně. Pan Ryba je určitě zajímavý chlapík, který to má v hlavě srovnané. Chvílema jsem asi už měl pocit, jestli se tam to PR netlačí až moc na sílu, ale i tak se člověk v knize dojít pár zajímavých věcí (ať už osobních či investičních), příp. tipů na další literaturu.

18.11.2021 3 z 5

Minutový manažer Minutový manažer Spencer Johnson

Ja nevim, ale me to fakt nechytlo. I kdyz je kniha velmi kratka a da se precist snad za hodinu, stejne jsem od pulky preskakoval.

Prijde mi to hrozne vyumelkovane a ucelove. Par dobrych myslenek, ale zadne novoty, ktere by clovek nenasel jinde. A zaroven ne tak prirozene jako jine knihy.

28.09.2021 1 z 5

Trénink vězně - Jak se osvobodit od slabosti - využití ztraceného tajemství síly nutné k přežití Trénink vězně - Jak se osvobodit od slabosti - využití ztraceného tajemství síly nutné k přežití Paul Wade

Skvela kniha. Ta filozofie me hodne oslovila, forma je vyborna a cvicici programy extremne uzitecne. Uz zacinam cvicit :o)

11.02.2020 5 z 5

Snězte tu žábu! Snězte tu žábu! Brian Tracy

Par zajimavych myslenek, ale myslim, ze v konecnem dusledku by se kniha vmestnala i do deseti stran a o nic by neprisla ????

04.02.2020 3 z 5

Myšlením k bohatství Myšlením k bohatství Napoleon Hill

Některé myšlenky dobré, ale na mě se to už moc opakovalo.

05.01.2020 2 z 5