Zlatý boss, který chodil bos

Zlatý boss, který chodil bos https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454569/bmid_zlaty-boss-ktery-chodil-bos-wu7-454569.jpg 4 26 10

Rozhovor s mužem, který vybudoval největší firmu s drahými kovy v ČR a to vše díky odvaze nebát se používat zdravý selský rozum. Selský rozum se prolíná celým rozhovorem, napříč vztahy ve společnosti, při správě majetku, při podnikání, i ve vazbách v ekonomice a na finančních trzích. Otevřené vyjádření o neudržitelnosti nastavení současného měnového systému. O státu, centrálním bankovnictví a politice, nerozlučné trojce, která rozdává karty, se kterými musí všichni, občané i firmy, ti velcí i ti malí, v tomto dramatu nedobrovolně hrát. Pavel Ryba odhaluje jasnou vizi a plán, jak se v dnešní výjimečné době může kdokoli chovat, aby nebyl pouze pasivním účastníkem této hry, ale jejím aktivním hráčem, který z nevyhnutelných společenských a ekonomických změn bude nakonec dlouhodobě profitovat. Zdánlivě složitá témata jsou podána svěží a čtivou formou poutavého rozhovoru. Přesto čtenáře zamrazí otevřenost, odvaha a pragmatismus, opírající se však o selský rozum, morální hodnoty a nabízející staletími prověřená řešení, díky kterým se můžeme jako společnost, tak i jako jednotlivci, mít v budoucnosti lépe.... celý text

Přidat komentář

Albydeeere
31.12.2022 4 z 5

Kniha je podaná rozhovorem mezi novinářem Janem Müllerem a zakladatelem firmy Golden Gate CZ a.s. Pavlem Rybou (jedná se o kamarády). Pavel Ryba je zajímavý a chytrý chlap.

V rozhovoru se dozvíte o životě Pavla Ryby, komoditách (zlato, stříbro, platina), ekonomických cyklech, stvořiteli neboli Bohu, možnostem investic a samozřejmě o firmě Golden Gate.

Kniha je napsaná čtivě a motivuje k investování, i když se zde najdou pravopisné chyby a překlepy, které mohly být odstraněny v době koronavirové pandemie. Bylo na to času dost.

Knihu mohu doporučit začínajícím investorům.

Adapa
25.07.2022 4 z 5

Kniha vedená jako rozhovor dvou kamarádů, kteří jsou naladění na stejnou vlnu - novináře a podnikatele.
Jak se zmiňuje již níže, je to self promo, ale nevadilo mi to při čtení.
Dozvídáme se nejen o životě zakladatele Golden Gate, ale i o ekonomickych cyklech, zlatu, stříbru, koronaviru, Bohu apod.
Čte se to dobře a motivuje to k investování do zlata.


Zdeňula
18.04.2022 5 z 5

Doporučuji, zajímavý rozhovor

HelenBarbora
07.02.2022 5 z 5

Šířit, šířit, šířit. Skvělééé, doporučuju

DK_Ronie
18.11.2021 3 z 5

Kniha se nečetla špatně. Pan Ryba je určitě zajímavý chlapík, který to má v hlavě srovnané. Chvílema jsem asi už měl pocit, jestli se tam to PR netlačí až moc na sílu, ale i tak se člověk v knize dojít pár zajímavých věcí (ať už osobních či investičních), příp. tipů na další literaturu.

Čenichnaknihy
31.08.2021 4 z 5

Konečně po delší době taky něco jiného než příběhovka. Tyhle knížky nejsou pro každého. Když jsme dělali anketu ve stories, chytala se asi jen slabá třetina z vás. Nevadí, berte to jako tip, pokud zatoužíte po něčem k osobnímu rozvoji.
Kritici budou možná mluvit o tom, že tenhle paperback z klávesnice Jana Müllera je tak trochu agitka a PRko Pavla Ryby, zakladatele firmy, skrze kterou lidé investují do drahých kovů.
Nám to tak rozhodně nepřišlo. Jde o příjemné povídání formou rozhovoru, které vám pomáhá udělat si obrázek o tom, jak funguje ekonomika, dozvíte se něco o historii peněz a podíváte se do světa investic očima někoho, kdo v tom zkrátka umí chodit.
Ryba rozhodně nikoho nenabadá, že by člověk měl vzít všechny své úspory a koupit si u něj zlatou nebo stříbrnou cihličku. Důležitá je pro něj diverzifikace úspor. Takže se dozvíte i něco o trhu s nemovitostmi, něco o obchodování na burze a dalších tipech investování.
A v neposlední řadě (možná spíš v té první) je to knížka o příběhu chlapíka, který poslechl selský rozum a postavil z ničeho největší firmu s drahými kovy v ČR. Takže jestli má tahle kniha nějakou “vadu”, bude to fakt, že si při čtení budete občas připadat hloupě a trapně, že už jste od svých 18 let nezačali rozjíždět podnikání a neměli trochu lepší finanční gramotnost. A nebo vás to naopak nakopne a zapracujete na sobě, což od těchhle knížek chceme, ne? :)

Blancheerka
03.05.2021 3 z 5

Knížka je celá psaná jako rozhovor kamaráda - novináře a investora a ředitele a zakladatele investiční společnosti Golden Gate - Pavla Ryby. Knížku jsem brala jako sebevzdělávací proces, protože jsem se chtěla dozvědět něco o investování do zlata, o finančních fondech České republiky a základy ohledně celosvětových finančních procesů a fungování ekonomiky. Jako start o těchto věcech bych tuto knížku doporučila každému, ale rozhodně ne jako jedinou. Moje sebevzdělávání v tomto oboru bude jistě pokračovat, mohu ale poděkovat Pavlu Rybovi za parádní start v podobě tohoto dílečka :)

Jujkyna
02.05.2021 4 z 5

Po prečtení nemohu souhlasit s nazorem uživatele Gretl74.
Jedná se mimo jiné o biografii, v knize se dovíme mnoho o životě pana Ryby, jeho příběh, názory a myšlenky - a ne se všemi musíme souhlasit. Není to učebnice ekonomie, ale jakysi pohled na ni očima pana Ryby. Pravda, je zde i duchovní rovina,která na mi připadala jaksi “nepatřičná”, ale řekla bych, ze to proste jen vystihuje, jaký pan Ryba je člověk, jak o věcech přemýšlí. Rozhodne to ale nepůsobí tak, že by někomu něco vnucoval nebo někoho chtěl poučovat.
Kniha je napsaná jako rozhovor, je velmi čtivá a předkládá mnoho zajímavých a užitečných informací ze světa financí, které jsou jedoduše vysvětleny tak, že je pochopí opravdu každý.
V knize také najdeme seznam doporučených knih - kam se vydat pro další informace, co stojí za přečtení.
Doporučila bych ji každému, kdo se chce něco dozvědět o tom, jak fungují peníze a neví kde začít.

gretl74
23.02.2021 1 z 5

Ano, v pár bodech má autor jistě pravdu, svět jde do háje, peníze jdou do háje, zlato je doufejme alespoň malá jistota. Ale ten závěr, ten tomu dal ťafku ...

A jinak - chodit bos je jistě skvělá marketingová strategie - každý si "takového podivína" i jeho firmu dobře zapamatuje. Jen mi pak vadí, že to předestírá jako děsně "filosofickou, bio a přírodní a já nevím jakou záležitost" a přitom je to úplně obyčejné pozérství. Tak do Národní divadla si boty vezme (důvod: úcta k tradicím), ale na obchodní schůzku ne (důvod: ??? neúcta k partnerovi? ).

A ve finále: kdybych věděla, že kupuji něco jako výtisk Strážní věže, rozhodně bych své peníze investovala jinam - třeba do zlata :)

Affares
14.12.2020 4 z 5

Kniha dává nahlédnout do myšlení Pavla Ryby a motivů, které jej vedly k založení GG. Kdo se nevyzná trochu v oblasti investic a drahých kovů to možná bude znít jako PR, což možná i z části je, ovšem ne z takové, jak by se mohlo zdát. Nicméně když pominu osobní rovinu a zaměřím se na obsah knihy, ta sama poskytuje více než dost podnětů k zamyšlení, jak ekonomika funguje a jakou roli v ní máme my sami a dává pocítit nástin toho, co se možná blíží. Sám si z knihy odnáším řadu podnětů, na které se chci hlouběji zaměřit a prostudovat si je. Díky stylu dialogu se velmi příjemně čte a není náročná na žádné odborné terminologie a když už trochu, tak je vše velmi kvalitně a lidsky vysvětleno. Jen čas ukáže, nakolik je tato kniha prorocká či nikoliv, ale měla by mít své místo v knihovně. Za mne tedy doporučuji a jako námět bych byl rád za další knihu ovšem na téma hlubšího rozboru ekonomik, protože Pavel Ryba je umí skvěle podat a vysvětlit.