DJANKA DJANKA komentáře u knih

Stigma Stigma Karin Slaughter

Další skvělá knížka od této autorky. Mám ráda, když mě kniha hned od prvních stránek vtáhne do děje a to K. Slaughter umí. Prolínání minulosti a současnosti má samozřejmě svůj důvod, ale když jsem se začetla do příběhu a po každé kapitole jsem nutně potřebovala vědět, jak to bude dál a příběh najednou pokračoval v jiné době, tak jsem byla trošku zklamaná. Ale přiznávám , že jen pár řádků, protože napínavé mi připadaly oba příběhy. Za mě je knížka super, jen doporučuji číst sérii popořadě.

20.05.2016 4 z 5

Děti unesené navždy Děti unesené navždy Kamil Miketa

Neskutečné. Když pominu to, jak se k sobě chovají lidé, kteří spolu mají dítě, tak je prostě neskutečné jak se chová stát - úřady, policie, jak nikoho nic nezajímá. Je to k pláči. Už je to několik let, chci věřit, že v současné době by vše probíhalo jinak.

20.04.2022 4 z 5

Ocejchovaná Ocejchovaná Anna Ekberg

Napínavé, drsné čtení. Když si představíte, že se takové věci skutečně dějí ..........

21.09.2020 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Mám ráda Tess a miluji tuto sérii. V téhle knížce sice byly pasáže, které mě úplně nebraly, ale i tak skvělé čtení a už se těším na další díl.

18.05.2020 4 z 5

Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Proč bychom se netěšili aneb Jak se držet nad vodou Zdeněk Šmíd

Do čtenářské výzvy jsem si vybrala 2. díl této série, v knihovně mi ze skladu připravili díl tento, tak jsem se do něj pustila. Začalo to slibně, říkala jsem si .... jo, to bude sranda.... bohužel nebyla. Možná jsem si měla přečíst celou sérii postupně, ale prostě mě to nijak nenadchlo. A moc prosím komentující, nevyzrazujte děje ani závěry knih. I přesto, že jen něco naznačíte, tak během čtení to člověku dojde. Když vím jak knížka dopadne, tak to prostě není ono.

18.05.2020 3 z 5

Láskyplné povídky Láskyplné povídky Ida Sebastiani (p)

Ke knížce jsem se dostala díky čtenářské výzvě a musím říct, že mě příjemně překvapila. Jedná se o krátké povídky, některé se mi líbily méně, jiné více a některé tak, že jsem po dočtení zůstala sedět a překvapeně "čučet". Určitě doporučuji k přečtení.

20.01.2020 4 z 5

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Hezká knížka, která se moc dobře četla a po celou dobu mě udržovala v napětí. Já ale hlavně oceňuji to, že jsem se dozvěděla něco o životě Amišů. Je zde docela hezky popsán jejich život a myšlení, což mě hodně zaujalo. Bála jsem se, že část kde probíhá soudní líčení, mě nebude bavit, ale to jsem se spletla i ta byla zajímavá a pro mě v lecčem překvapivá.

25.01.2019 4 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

První co jsem si řekla po dočtení poslední stránky bylo" ...to jako vážně? Takhle to opravdu skončí?....." I přesto, že knížka byla o vážném tématu, vše o houbách pro mě bylo zajímavé a knížka se mi fakt četla velmi dobře, tak i přesto všechno mi tam prostě něco chybělo. Podle hodnocení jsem asi očekávala zkrátka pecku a tou bohužel tahle knížka pro mě nebyla. Otevřené konce u knížek sice moc nemusím, ale dobře, vždy si nějaký závěr udělám. Ale tady to prostě žádný konec nemá. Nebo jsem ho jen nepochopila.

16.01.2019 3 z 5

Dvojče Dvojče Tess Gerritsen

Další díl opět vynikající. Zpočátku sice chvíli trvalo, než jsem se do knížky zakousla, ale to asi proto, že popisovaný děj už známe z anotace knihy. Pak se to ale rozjelo a super napínavý příběh až do konce. Tahle série stojí za přečtení a už se těším na další díl.

06.08.2018 4 z 5

Zvěrolékař a psí historky Zvěrolékař a psí historky James Herriot (p)

Vždy jsem milovala psy a přírodu, takže když mi kdysi přítel daroval tuto knížku, byla jsem nadšená a s chutí se pustila do čtení. Moc hezká a milá knížka, někdy veselá někdy smutná. Každý milovník psů ji jistě ocení. Dokonce jsem si v ní i vybrala jméno pro svého psa.

01.08.2018 3 z 5

Švábi Švábi Jo Nesbø

Od tohoto autora jsem jako první knížku četla Sněhuláka a byla jsem nadšená. Tak jsem si řekla, že zkusím číst sérii od začátku. Tento druhý díl se mi sice líbil více než ten předchozí, ale tak nějak to stále ještě nebylo ono. Takže ještě uvidím, jestli budu v sérii pokračovat postupně a nebo některé díly přeskočím a vyberu si ty co mě zaujmou.

01.08.2018 3 z 5

Nocte Nocte Courtney Cole

Moje 15ti letá dcera mi tuto knížku doporučila a tak jsem to tedy zkusila. Když jí ona dočetla, zůstala sedět, koukala do prázdna a prý... to není možné, to není možné, okamžitě potřebuji další díl....... Je pravda, že když jsem dočetla já, byla jsem na tom podobně. Začátek knihy celkem fajn, pak mi přišly některé věty stále dokola a občas někde něco zmateného, ale to na konci knihy celkem smysl dávalo. Jo, konec knihy překvapivý, něco takového by mě fakt nenapadlo. Pro náctileté asi fajn a ani mě nemrzí, že jsem jí četla. U vody jsem jí přečetla najednou skoro celou. Jestli, ale půjdu do dalšího dílu, ještě nevím.

27.07.2018 3 z 5

Aljaška - Dobrodružství do extrému Aljaška - Dobrodružství do extrému Leoš Šimánek

Knihy Leoše Šimánka mám moc ráda. Má krásné i fotografické knihy, ale mě se přeci jen více líbí jeho cestopisy. Ještě žádnou knihu jsem nikdy nečetla dvakrát, ale tyto cestopisy budou výjimkou a Aljaškou - Dobrodružstvím do extrému jsem právě začala druhé kolo. Tato knížka je vyprávěna z pohledu Čestmíra Šebesty a fakt mě moc bavila. Líbí se mi styl popisu a ty jejich zážitky……. nebezpečné, drsné, namáhavé jak fyzicky tak psychicky, ale prostě úžasné. Moc, moc jim závidím, i když vím, že já bych to nezvládla. Takže jsem ráda, že mě tam do té divočiny vezmou s sebou alespoň prostřednictvím svého vyprávění.

20.04.2018 5 z 5

Oheň je tvým osudem Oheň je tvým osudem Barbara Erskine

Úžasná knížka, příběh se mi moc líbil. Ještě žádnou knížku jsem nečetla dvakrát, ale k této se určitě někdy vrátím.

23.03.2017 5 z 5

Zabijáci Zabijáci Jussi Adler-Olsen

Super čtení, pořád čtete a čtete, protože musíte vědět jak to všechno vlastně bylo. Tento druhý díl série pro mě čtivější než první, takže rozhodně sáhnu i po dalších dílech.

13.02.2017 4 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Na tuto knihu jsem se moc těšila, ale nějak jsem se nemohla začíst a první část mě vůbec nebavila. Teprve ve druhé části to začalo být zajímavé a napínavé a byla jsem zvědavá co bude dál. A konec? Jak tady někteří píší, takový konec jsem opravdu nečekala, ale musím říct, že mě dost zklamal. Když tak přemýšlím o Nickovi, nechápu, jak by mohl takhle dál žít a neumím si představit, že by to takto v reálu mohlo dopadnout.
Od této autorky jsem už četla Ostré předměty a ty mě zaujaly mnohem víc.

09.09.2015 2 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Musím uznat, že pan Remarque má úžasnou slovní zásobu a umí jednu věc či pocit popsat tolika slovy, tolika přívlastky. Ale za mě bohužel na úkor děje. Mám pocit, že toho v knížce moc není. Tak nějak jsem očekávala, že tak silné téma mě hluboce zasáhne a že na konci budu brečet jako želva. Ale nic takového, nějak mě to nechalo chladnou. Možná to bylo tím, že Lillian mi nebyla vůbec sympatická a v průběhu čtení mi začal vadit i Clerfayt. Znám člověka, který má vyměřený čas, ale rozhodně ho neutrácí nakupováním drahých šatů a pitím vína, to přece není to, co by si člověk měl chtít ještě užít.

04.06.2020 3 z 5

Druhá garnitura boží Druhá garnitura boží Willi Heinrich

Už několikrát mě u knížky zklamalo velké očekávání. Kdybych ho takové neměla, dala bych hvězdiček 5. Takhle jsem jednu musela ubrat, čekala jsem zkrátka něco trochu víc. Ale to je asi moje chyba. Příběh se mi líbil, hlavní hrdina mi byl moc sympatický, ale "ona" - zpočátku jsem jí fandila, ale s přibývajícími přečtenými stránkami mi byla víc a víc nesympatická. I přesto knížku rozhodně doporučuji.

18.05.2020 4 z 5

Vražda na Velký pátek Vražda na Velký pátek Lee Harris (p)

Takové celkem odpočinkové čtení. Knížku mám do čtenářské výzvy. I přesto, že se dobře četla, do dalšího dílu se už nepustím.

18.05.2020 3 z 5

Dítě sněžných plání Dítě sněžných plání Nicolas Vanier

Úžasná knížka, která popisuje dobrodružné putování v divočině. Mě se líbila knížka úplně celá, ale co mě zaujalo asi nejvíc, tak to byl popis malé Montaine očima tatínka. Jak vše vnímala, přírodu, zvířata, jak se tomu životu v divočině přizpůsobila, prostě nádhera.

08.09.2019 5 z 5