Disease Disease komentáře u knih

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Po druhém přečtení zvyšuji na plný počet. Tohle se fakt povedlo. Kdysi mé první setkání s de Vigan.

02.03.2022 5 z 5

Dražby Dražby Dick Francis (p)

I na poněkolikáté to funguje pořád dobře, i když znáte padoucha.

22.12.2021 4 z 5

Bál šílených žen Bál šílených žen Victoria Mas

Victoria Mas se s tím nepáře, stejně jako se společnost v 19. století nepárala s ženami a jejich právy. Ten poněkud strohý jazyk tomu sluší.

01.10.2021 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Rozhodně nejčtivější McCarthy, i když na morální úvahy je i tady spoustu místa. Budu muset dát znovu film :-)

23.07.2021 5 z 5

Heavy metal: kapesní příručka Heavy metal: kapesní příručka Jacques de Pierpont

Nechtěl bych být človíčkem, který se pomocí této knížečky seznámit s tím, co je to Heavy Metal. I když chápu, že je to značné míry věc názoru (pro mě např. počínaje NWOBHM), zaškatulkovat tam v podstatě všechno, kde je zkreslená kytara (plus jako bonus čistě elektronické The Young Gods), to chce velkou dávku nevědomosti. Až se divím, proč tam není třeba český Brutus, když mají taky naboostrovanou kytaru...

Provedení "komixu" také není žádná sláva. Pár citací z tisku nebo z PR materiálů kapel doprovázené překreslenými přebaly desek a fotkami z hudebních magazínů (některé jsou fakt hodně profláklé).

A navíc tedy poněkud svérázné vysvětlení některých názvů kapel (v paměti mi utkvělo "Motorhead - Blázen do motorů" nebo "Motley Crue - Metalová banda" :-D).

Podtrženo sečteno: Pokud chtěli autoři vytvořit knižku, která nenechá čtenáře chladným, povedlo se jim to. Mě totiž opravdu silně nasrala.

26.04.2021 odpad!

Balónky oběšenců a další hororové příběhy Balónky oběšenců a další hororové příběhy Džundži Itó

Prví tři povídky sice jen takové nahozené (dobré) nápady, ale od titulního kousku jízda až do konce.

01.03.2021 5 z 5

Vyšší spravedlnost Vyšší spravedlnost Hans Rosenfeldt (p)

Určitě to stálo za čekání. Případ sice tentokrát echt skandinávský, ale pointa s překvapením. Pokračování životů protagonistů taky dobré, Sebastian sic tak trochu zalezl do nory, ale i tak pořád vysoká úroveň. Doufám, že se ještě dočkáme pokračování.

01.03.2021 5 z 5

Rváč Rváč Jeff Lemire

V kategorii "ze života" je tohle hodně vysoko, až mě překvapuje, když teď koukám, že autor píše většinou pláštěnkářský mainstream. Kresba je správně pochmurná a ke studenému Severu se výborně hodí. Byl jsem zvědav, jestli bude konec do ztracena nebo vypjatý a nakonec bylo všechno jinak...

02.12.2020 5 z 5

Zelňačka Zelňačka René Fallet

Taková kniha, když si chcete přečíst něco milého, ale Herriot vám tak nějak nestačí.

05.10.2020 4 z 5

Dobrodružný život milovníka starých tisků Dobrodružný život milovníka starých tisků Dorothy L. Sayers

Další výbor, ke kterému se dá periodicky vracet. Nejde totiž tak úplně o to, kdo co provedl, ale o autorčin výborný styl a smysl pro humor.

13.07.2020 5 z 5

Kráska a zvíře Kráska a zvíře Ed McBain

Pokračování, kde se opět klade důraz na život MH, ale už tu začíná vystrkovat růžky mnohovrstevnatost knih z 87. revíru.

14.04.2020 4 z 5

Zlovolnost Zlovolnost Ed McBain

Zase správně zeširoka a přitom to super drží pohromadě. Díly s Hluchým patří k tomu nej z 87. revíru, i když nejsou samy.

16.03.2020 5 z 5

Zatím dobrý Zatím dobrý Jan Novák

Ze začátku jsem si musel trochu zvykat na zvláštní styl, kdy jsou věty oddělovány jen čárkou jako dlouhá souvětí. Nicméně musím uznat, že to funguje jako strhující a hodně emoce vyvolávající styl. Tu "útěkovou" fázi jsem už znal z Odkazu, takže nejzajímavější pro mě byla část o protloukání se životem na Západě a o následcích pro "pozůstalé" za železnou oponou.

17.02.2020 5 z 5

První kniha krve První kniha krve Clive Barker

Na rozdíl od (kdysi dávno) prvního čtení to už pro mě nejsou jen nechuťárny. Barker má smysl pro atmosféru a zajímavý literární styl, ne nepodobný Poeovi. Jen v odlehčené Asrael a Jack tam není ten správný jedovatý humor.

05.12.2019 4 z 5

Pouští Pouští Karel May

Orientální putování s náboženskými disputacemi a vtipnou postavou parťáka Halefa. Jedna z těch lepších Mayovek z Orientu.

17.10.2019 5 z 5

Divoký kluk Divoký kluk Paolo Cognetti

Na rozdíl od Osmi hor je tohle lyričtější a soustředí se hlavně na hory. Což mi sedlo.

30.09.2019 4 z 5

Místo, místo! Více místa! Místo, místo! Více místa! Harry Harrison

Vcelku průměrná kniha, která neví, jestli má být dystopie nebo detektivka.

12.08.2019 3 z 5

Polibek Polibek Ed McBain

Obě linie, noirová i soudní, pěkné.

29.07.2019 4 z 5

Nokturno Nokturno Ed McBain

Tentokrát je tu toho opravdu hodně, takže kniha působí jako taková ilustrace toho velkoměsta.

22.07.2019 4 z 5

Restaurant The Hills Restaurant The Hills Matias Faldbakken

Kaleidoskop několika pravidelných návštěvníků jedné restaurace pohledem číšníka. Připomínalo mi to Hrabala a jeho postavičky ve Slavnostech sněženek, rozhodně ne v doslovu uvedené Obsluhoval jsem anglického krále.
Pokud se mělo jednat o kritiku moderní společnosti, je to kritika velice bezzubá.
Ale jako čtení do tramvaje v pohodě.

24.06.2019 3 z 5