Polibek přehled

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2506/polibek-2506.jpg 4 137 137

87. revír série

Dva vražedné útoky přežila manželka milionáře Martina Bowlese. Nejprve se ji neznámý dobrodinec pokusil srazit pod přijíždějící vlak metra a zanedlouho poté se ji kdosi vytrvale snažil přejet autem. Jednal vrah na vlastní pěst, nebo ho kdosi instruoval a dobře mu zaplatil? Když však detektivové z 87. revíru najdou pronásledovatele, kterého paní Bowlesová identifikovala, mrtvého, situace se komplikuje. Náhle není jasné, kdo je vrah a kdo měl být obětí. Na koho vlastně čekal zabiják před vypáčeným trezorem v ložnici manželů Bowlesových? ... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Kiss , 1992

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Polibek. Přihlašte se a napište ho.

heavy66
28.01.2024 5 z 5

„Dobrá! Číselná kombinace?“
„Moje narozeniny,“ řekl Bowles. „23.září.“
„Tak vy jste Panna, co? Není divu, že nikomu nevěříte!“
(tohle mě pobavilo, jsem také Panna)

Netradiční a složitý případ 87.revíru. Obvykle se začíná mrtvolou a na konci detektivové odhalí pachatele. Tentokrát to začne pokusem o vraždu a pachatel je rychle identifikován. Pak se situace začne komplikovat, příběh se stává nepřehledným a napínavým. Druhou linií je přímý přenos ze soudní síně, kde se porota snaží odhalit pravdu v případě zavražděného Carellova otce. Obhájce nespravedlivě obžalovaných Perry Mason není v tomto případě přizván.

Petr-N-UL
07.01.2024 4 z 5

Opět dvě dějové linky, obě dobré. Akorát jsem rozmrzelý z amerického soudního systému: stačí hrát divadlo na porotu, které pak může rozhodnout jak chce, bez ohledu na důkazy.

kopeceli
07.01.2024 5 z 5

Velmi dobře zpracovaná detektivka s dvěma liniemi: soud se zločincem a vlastní příběh, který Carella řeší. Soudní líčení mne jen znovu přesvědčilo, že demokracie neexistuje a pravda se dá různě ohýbat. Amerika má svých problémů až dost a pracovat jako policista je depresivní. Ovšem druhá linie, to bylo drama a konec stál za to. Kniha je tak čtivá, že jsem ji zhltla za dva dny.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Polibek v seznamech

v Právě čtených4x