Zlovolnost

Také v nejnovější McBainově detektivce se setkáváme se starým známým - tentokrát je to zločinec: obávaný fantom 87. revíru, Hluchý, který údajně plánuje něco opravdu velikého... Zároveň v newyorském chudinském ghettu dochází k sérii záhadných vražd, přičemž oběti mají společné jen to, že psaly či malovaly po zdech. Stopy zločinu přivádějí Steva Carellu a jeho kolegy do bezútěšného prostředí slumů, mezi opuštěné páchnoucí starce, tlupy ozbrojených výrostků, narkomany a černošské fundamentalisty… ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15558/zlovolnost-15558.jpg 4.452

87. revír 45.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, BB art

Mischief, 1993

Kniha Zlovolnost

Kory98

Zase jedna kniha o Hluchém. Je pravdou, že ty se mi líbí ze všech McBainových detektivek o 87. revíru nejvíc. Hluchý není jen pachatelem všemožných zločinů, ale vysoce inteligentní člověk, který je svým policejním pronásledovatelům plnohodnotným protivníkem.
Jinak obdivuji Eda McBaina za to, jakou spleť případů dokázal do jedné knihy vložit. Nejen jeden hlavní, ale nejméně 4 - 5 dalších, aby zkrátka čtenář neusnul na vavřínech a musel se při čtení trochu soustředit.

konicekbily
10.07.2020

Vícero případů dolehlo na 87.revír k řešení. Od začátku jsem hádal, které se ve finále loučí. Neodhadl jsem to, ale i tak jsem spokojen. Z Vašich kolegiálních poznámek chápu, že negativní hrdina "Hluchý" je i v jiných příbězích a patrně policii velkého města pořádně zatápí. Podívám se po dalších knížkách autora.

Disease
16.03.2020

Zase správně zeširoka a přitom to super drží pohromadě. Díly s Hluchým patří k tomu nej z 87. revíru, i když nejsou samy.

moničina
18.04.2017

Na Slovensku to vyšlo pod názvom Maskovaný zločin. Polícia zase zlyhala a urobili zo seba blbých. A dobre tak aj Hluchému, konečne mu to niekto spočítal a ešte k tomu ženská, ktorú považoval iba za blbú pipinu. To muselo jeho ego ťažko niesť. A v knihe "Slyšte" mu to nandala ďalšia ženská, ktorú tiež považoval za pipinu.
Tento diel bol slabší oproti skvelým prvým štyrom dielom zo série Hluchý. Možno preto, že dej okolo Hluchého tu bol skôr potlačený a nevýrazný.

ThomasRuhe
21.12.2016

Tento díl má hned několik případů. Někdo po městě zabíjí sprejery, poté se začnou objevovat odložení stařečci a stařenky na lavičkách, a k tomu se navíc o své slovo hlásí Hluchý a vyhrožuje, že chystá další velkou akci.
Dobrý díl ve kterém se objevují různé komunity obyvatel města.

JuliaX
23.06.2012