Zlovolnost

Zlovolnost https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15558/zlovolnost-15558.jpg 4 64 8

87. revír série

Také v nejnovější McBainově detektivce se setkáváme se starým známým - tentokrát je to zločinec: obávaný fantom 87. revíru, Hluchý, který údajně plánuje něco opravdu velikého... Zároveň v newyorském chudinském ghettu dochází k sérii záhadných vražd, přičemž oběti mají společné jen to, že psaly či malovaly po zdech. Stopy zločinu přivádějí Steva Carellu a jeho kolegy do bezútěšného prostředí slumů, mezi opuštěné páchnoucí starce, tlupy ozbrojených výrostků, narkomany a černošské fundamentalisty… ... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

Mischief , 1993

heavy66
heavy66
09.02.2024 5 z 5

Zlovolnost je napínavý a dobře napsaný kousek! Ale je to detektivka nebo kriminálka? V případě zastřelených graffiti mazalů nevíme ani pachatele ani motiv, takže detektivka!
V případě druhém zná pachatele velmi dobře každý fanoušek 87.revíru. Hluchý opět prudí svoje oblíbené vyšetřovatele, kteří budou žasnout nad jeho uměleckým přínosem pro jarní koncert všech lidí dobré vůle! Zajímavost – v příběhu se objeví krásná Chloe Chaddertonová, o které jsme četli v románu Kalypso. Ačkoliv od té doby uplynulo čtrnáct let, stále jí táhne na třicet a vypadá skvěle!

mi-380
mi-380
22.05.2023 5 z 5

Isola/New york, jaro 1993, autor tentokrát současně rozjíždí celých osm příběhů a já doufám, že se některé propojí. No, nakonec z toho byly příběhy čtyři, všechny prošpikované ostrým pohledem na kriminalitu v americkém velkoměstě začátku devadesátých let, doznívající rasismus, nepřizpůsobivé komunity. Vše předvedeno na dramatických osudech jednotlivých postav. Největší akci znovu připravuje zdánlivě nepolapitelný padouch Hluchý.
Čtení napínavé, ironicky zábavné, nostalgicky smutné.
90 (zatím 62 hodnocení s průměrem 85 %).
...
Oba, běloch i černoch řítící se v policejním sedanu, vyrostli v Americe, která slibovala tavící kotel a vykládala jim báchorky o lidech všech národů, kteří budou žít spolu v lásce a míru. V té zemi svobodných lidí a domovu statečných budou muži a ženy všech vyznání a přesvědčení hlasitě pět chvály na svobodu a sklízet jantarové lány obilí.

Kory98
Kory98
16.01.2021 4 z 5

Zase jedna kniha o Hluchém. Je pravdou, že ty se mi líbí ze všech McBainových detektivek o 87. revíru nejvíc. Hluchý není jen pachatelem všemožných zločinů, ale vysoce inteligentní člověk, který je svým policejním pronásledovatelům plnohodnotným protivníkem.
Jinak obdivuji Eda McBaina za to, jakou spleť případů dokázal do jedné knihy vložit. Nejen jeden hlavní, ale nejméně 4 - 5 dalších, aby zkrátka čtenář neusnul na vavřínech a musel se při čtení trochu soustředit.

konicekbily
konicekbily
10.07.2020 4 z 5

Vícero případů dolehlo na 87.revír k řešení. Od začátku jsem hádal, které se ve finále loučí. Neodhadl jsem to, ale i tak jsem spokojen. Z Vašich kolegiálních poznámek chápu, že negativní hrdina "Hluchý" je i v jiných příbězích a patrně policii velkého města pořádně zatápí. Podívám se po dalších knížkách autora.

Disease
Disease
16.03.2020 5 z 5

Zase správně zeširoka a přitom to super drží pohromadě. Díly s Hluchým patří k tomu nej z 87. revíru, i když nejsou samy.

moničina
moničina
18.04.2017 4 z 5

Na Slovensku to vyšlo pod názvom Maskovaný zločin. Polícia zase zlyhala a urobili zo seba blbých. A dobre tak aj Hluchému, konečne mu to niekto spočítal a ešte k tomu ženská, ktorú považoval iba za blbú pipinu. To muselo jeho ego ťažko niesť. A v knihe "Slyšte" mu to nandala ďalšia ženská, ktorú tiež považoval za pipinu.
Tento diel bol slabší oproti skvelým prvým štyrom dielom zo série Hluchý. Možno preto, že dej okolo Hluchého tu bol skôr potlačený a nevýrazný.

ThomasRuhe
ThomasRuhe
21.12.2016 3 z 5

Tento díl má hned několik případů. Někdo po městě zabíjí sprejery, poté se začnou objevovat odložení stařečci a stařenky na lavičkách, a k tomu se navíc o své slovo hlásí Hluchý a vyhrožuje, že chystá další velkou akci.
Dobrý díl ve kterém se objevují různé komunity obyvatel města.

JuliaX
JuliaX