Rváč

Rváč, dojemný i mrazivý příběh, je jedním z vrcholných počinů oceňovaného komiksového scenáristy a výtvarníka Jeffa Lemirea. Citlivá a překrásně výtvarně zpracovaná grafická novela vypráví především o důležitosti rodiny a rodinného odkazu, a také o touze vystoupit z uzavřeného kruhu násilí. Derek Ouelette má dny slávy dávno za sebou. Jeho hokejová kariéra skončila před deseti lety kvůli násilnému zákroku na ledě. Od té doby žije už jen z pozůstatků své zašlé slávy v malém městečku na severu Kanady, kde vyrostl. Opíjí se a rve se s každým, kdo mu zkříží cestu. Nepočítá ale s tím, že se jednoho dne zčistajasna objeví jeho dávno ztracená sestra Beth, hledající u něj úkryt na útěku před násilnickým přítelem. Oba sourozenci se rozhodnou schovat v opuštěném loveckém srubu v nedalekých lesích. A právě zde se pokusí znovu najít cestu jeden k druhému prostřednictvím své bolestné minulosti... Do města ale přichází Bethin přítel. Hrozí tak, že opět stáhne Dereka i s jeho sestrou do světa sebedestrukce, z něhož se oba snaží zuby nehty vymanit......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423851/big_rvac-eKB-423851.jpg 4.691
Literatura světová, Komiksy, Romány

Vydáno: , Comics Centrum

Roughneck, 2016

Kniha Rváč

WilliamEldar

Hodně atmosférické. Kresba Lemireho k příběhu sedne. Kniha má více stran, takže má i prostor pro panely, kde není text a jen vykreslují celkovou atmosféru příběhu. Ten je sám o sobě trochu předvídatelný, i když konec mi překvapil. O potřebnosti člověka, který sám sebe považuje za nepotřebného a o východnost z bezvýchodné situace. Mě se komiks opravdu líbil. Jedinou chybou, za kterou jsem strhl hvězdu je, že pro mě kvapil až moc rychle. Několik desítek stránek by příběhu prospělo. Postavy mě bavily a lehce jsem k nim přilnul.

adevr
19.12.2021

Zajímavě vytvořené, a ta originalita se mi líbila. Příběh mi však tolik nesedl, zejména ten konec-nekonec, ale ten vlastně bývá, u tohoto autora, téměř tradice.

Zuzvil
06.09.2021

4,5* Další skvělá věc od tohoto autora, tentokrát nedávám úplně plný počet hvězdiček (ale ubírám opravdu jen malinko), protože mě příběh nezasáhl tolik, jako předchozí knihy. Každopádně forma byla opět dokonalá, skoky do minulosti vyvedené v barevném podání byly dokonalé, vyjádření krve v červené (v jinak černobílém komiksu) za mě také skvělé. Celkově styl malby mě hrozně baví a dodává tajemno a syrovo daného tématu. Za mě můžu opět vřele doporučit.

MARTh
04.05.2021

Příběh odpadlíka, jemuž jedno setkání po letech změní život a zachrání jeho a také osobu, kterou znovupotkal....za mě parádní - střízlivá a současně výrazná - Lemireho kresba, stejně tak silný je příběh....kouzlo komiksů (a tedy i Jeffa Lemireho) jsem poznal teprve před nedávnem a rozhodně nelituju... no nic, další v pořadí po Essex County a Rváčovi je Potápěč

bosorka
18.04.2021

Přímočařejší a komornější než Essex County, ale podobně silná kniha. Kresby jsou syrové, ale všeříkající. Lemire umí parádně vykreslit jednotlivé nálady. Vtáhne do příběhu, až máte pocit, jako byste křupali sněhem po boku jednotlivých postav. Skvěle využita barva.

MartyManCZ
25.01.2021

Příběh drsný stejně tak, jako krajina ve které se odehrává. Je to pochmurné až depresivní s pocitem, jakoby nemělo ani nic dobrého nastat nebo se v dobré obrátit. To jestli k tomu dojde nebo ne si nechám pro sebe, a na Vás je abyste se k tomu pročetli také, ale mohu prozradit že to je napínavka, která stojí za to. Je to o vlastní transformaci a vzepření se osudu v bezvýchodné situaci, což jak se zdá vůbec nemusí nastat, nebo je ta cesta velmi trnitá. Navíc s hokejovou tématikou, takže to je moje :) Jednoduchá skečovitá kresba s jednou barvou jen dokresluje pustost a drsnost nálady i prostředí. Skvěle se k tomu hodí. Hodnotím vysoko, je to v krátké době druhý takhle drsný komiks co jsem četl a oba jsou pro mě velmi inspirativní.

Disease
02.12.2020

V kategorii "ze života" je tohle hodně vysoko, až mě překvapuje, když teď koukám, že autor píše většinou pláštěnkářský mainstream. Kresba je správně pochmurná a ke studenému Severu se výborně hodí. Byl jsem zvědav, jestli bude konec do ztracena nebo vypjatý a nakonec bylo všechno jinak...

Kožuch85
04.11.2020

Asi jsem od Rváče čekal více, ale i tak rozhodně nesmí chybět v knihovně.