DickBach DickBach komentáře u knih

Celestinské proroctví Celestinské proroctví James Redfield

Velmi dobrá kniha, pěkně se mi četla. Před lety. Teď ji poprvé poslouchám a není to ono. Jednak mám namluveno ženou, takže mě trošku ruší kniha psaná v první osobě mužem, když slyším ženský hlas. A druhá věc, která mě dnes ruší je "nerozumím, nevím, nechápu...". Na můj vkus příliš časté. Nicméně mé výtky jsou spíše hnidopišské, protože příběh je to pěkný a myšlenky Rukopisu by měly být v nás.

18.12.2017 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Nikdy bych nevěřila, že někdy prohlásím, že je kniha "příliš dlouhá". A přesně to zde platí i s těmi uvozovkami. Za tu dobu jsem si na hrdiny tak zvykla, že jsem se ještě 14 dní po přelouskání poslední stránky těšila domů za stavitelem Tomem.... A tu mi najednou docvakne, že Tom už.... Mísí se ve mně trochu smutek, trochu obdiv, trochu.... Bezesporu je to velmi pěkná kniha, propracovaná a napínavá. Velmi děkuji za to, že hrdinové byli skuteční a uvěřitelní. Klaďasové nebyli vždy a za všech okolností skvělí, bezchybní a příkladní. Dopustí se i velmi špatných činů a přesto jim to "baštíte i s navijákem" a navíc mačkáte pěstičky až vás bolí. Klobouk dolů a velké díky.

18.12.2017 5 z 5

Zachráníš mě ráno Zachráníš mě ráno Joy Fielding

Mé první a náhodné setkání s touto autorkou a musím říci, že velice dobré. Kniha je sice tak trochu "dívčí románek" - je v ní celkem dost teenagerské psychologie, ale konkrétně zde to vůbec není na škodu. Rozuzlení je překvapivé. Sice jsem tušila, že to bude takhle nějak (a doufala, aby to nebyl ten jeden člověk), ale na tohoto vraha jsem v úvahách prstem neukázala ani jednou. Takže děkuji a jdu na další.

09.10.2017 5 z 5

Půlnoc Půlnoc Dean Koontz

Promiň Deane, ale tohle bylo .... jaksi... zbytečné. Mně se to nelíbilo ani trochu a jsem pevně přesvědčená, že z tématu šlo vytěžit skvělé počtení. Na můj vkus příliš ... prostě... divné. Postrádala jsem smysl, důvod a ... nezlobte se, i napětí. Dočetla jsem jen protože nebylo po ruce nic jiného.

30.09.2017 2 z 5

Útěk Útěk Martina Cole

Na můj vkus zbytečně zdlouhavé, nimravé a moc... poetické - sladké. Hlavní hrdinka mi svou naivitou hraničící s blbostí lezla na nervy, svatouškovského manžílka by každá trochu rozumná ženská kopla do zadku hned a Alan? No já nevím, ale takový tvrďák a takhle se "rozsype"? Na mně prostě celé příliš naivní a zromantizované.

30.09.2017 3 z 5

Camel Club Camel Club David Baldacci

Mně to míjelo.
Prostě nedokážu zbaštit bandu dědků, kteří "s prstem v nose" zbumbrdlíkujou partičku cvičených zabijáků.
Druhé mínus je pro mně příliš mnoho postav, pomaličku jsem plánovala vytvoření jakési tabulky "kdo je kdo".
A třetí nedostatek vidím v Damašku. To prostě bylo... ušité příliš horkou jehlou.
Dočetla jsem jen z principu, aniž bych byla zvědavá zda prezident přežije.

13.09.2017 2 z 5

Experiment Experiment Ken McClure (p)

Nebylo to zlé, ale mně to celkem minulo. Pro mně moc politické, pletichářské a trošičku i překombinované.

13.09.2017 3 z 5

Tvrdý úder Tvrdý úder Dick Francis (p)

Bylo to příjemné počtení. Na svou dobu jistě i luxusní... Pro mně však opět mírně úsměvná, když jsem místy zapomněla že se vlastně píše rok 71. Nejjednodušší by v mnoha situacích bylo vzít mobil.... Jenže ouha, on v té době prostě nebyl. Asi bych nakladatele požádala, aby tuto drobnost uváděli v záhlaví stránek. :o) Děkuji za milé setkání.

13.09.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ten chlap snad není člověk, nebo já už nevím..... V klídku si napíše mini větičku "chyběly mu 2 měsíce života" a v tu ránu vás to praští do palice jak rozjetej vlak. Ano, zvířátka umíraj, děti je pohřbívaj, rodiče se je snaží utěšit..... Ale tohle je síla. Velmi tvrdý zážitek. Děkuji.

13.09.2017 5 z 5

Sběratelé Sběratelé David Baldacci

Mně to bohužel neoslovilo. Přesně jak píše pode mnou Ladinek - bylo to takové nějaké překombinované. Navíc ty epizodky "z Las Vegas" mi přišly naprosto zbytečné a značně ubírající na reálnosti.

13.09.2017 3 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Opět luxusní zážitek s touto knihou. Spolu s Jobem jediné dvě scifárny, které jsem kdy dočetla a líbily se mi. Nelze vytknout vůbec nic, snad jen, že tak hltáte stránky, že prostě není raz, dva co číst..... Velké díky a obdiv.

21.08.2017 5 z 5

Hříšná dáma Hříšná dáma Jo Beverley

Tohle vůbec není můj žánr, četla jsem jen z momentálního nedostatku jiné literatury. Kniha byla přesně taková jakou jsem ji očekávala. Nebudu tedy vyjadřovat svůj negativní postoj. Nulový počet by byl nespravedlivý, plný počet hříšný, tak zůstanu u střízlivého středu. :o)

14.08.2017 3 z 5

Kladivo ráje Kladivo ráje Ken Follett

Pěkná kniha. Aby byla výborná, tak by Kněz nesměl zabít. Zajímalo by mně, jak by to v tomto případě pan Follett zaonačil. Takhle bylo bohužel od začátku naprosto jasné, že hrdinové musí prohrát. Jen tahle "drobnost" mi přišla líto. Nicméně i tak plný počet.

14.08.2017 5 z 5

Temná řeka srdce Temná řeka srdce Dean Koontz

Deane, Deane, co to je? Přibližně tohle jsem si říkala téměř celou četbu. Tak neskutečně fantaskní, nemožné a nereálné.... A on si v doslovu napíše že to je všechno fakt a běžná realita, kterou upravil jen velmi mírně. No tak to tedy děkuji pěkně za Českou republiku a do Ameriky radši ani prstem po mapě. Velmi dobře napsané, vymyšlené a vypracované. Díky.

...a to mi nemůžete udělat ...a to mi nemůžete udělat Jan Pelc

Konečně po tolika nesmyslech dílo, které stojí za to číst. Konečně příběh o kterém má smysl přemýšlet. Konec je sice trochu slabý a zmatený, ale vlastně proč ne? Jen ať si každý z nás naservíruje co chce... nemusíme mít všechno od A do Zet naservírováno na taliři i se zákuskem. Sice na A bude hůř povídka nemá, ale děkuji za ni.

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Četla jsem už kdysi dávno a tenkrát nic. O válce jsem nevěděla vůbec nic, tak jsem nechápala čím je Kurt a vlastně i Todd tak trýzněn. Dnešní setkání bylo prostě perfektní. Jako téměř vždy u Kingovek nečtu, ale promítám v mysli film. Přesně vidím jednotlivé sekvence, cákance krve... jsem v ději s nimi. Pan King je prostě král, to se nedá nijak okecat.

Ďáblova slza Ďáblova slza Jeffery Deaver

Za mně velmi slabé. Jednak podle mého vkusu příliš mnoho dějových zvratů a zcela nepředvídaných otoček v místě kde prostě nebylo možné cokoli měnit, otáčet, nebo řešit. za mně příliš mnoho problémů, které hlavní hrdina vyřeší jen díky.... autorovu "osvícení". Tlupa školených agentů něco nevymyslí a jeden prďola na to kápne ... jen tak... jakože omylem...? No nevím, ale to mi vadilo. A závěr v podobě raního setkání nad kávičkou a koláčkem? To bylo hodně přitažené za pačesy.... :o)

05.08.2017 2 z 5

Hanebná kráska Hanebná kráska Martina Cole

Co na to říct? Velmi nemožné a nereálné. Nevěřím, že by z tohoto prostředí kdy mohla vyjít dívka s touto úrovní. Když pominu, tuto nereálnost, pak je příběh surovým vhledem do duše malé vydřidušky. Opět klasická linie kdy jedna "hlava podniku" naprosto přesně ví co chce a nesmlouvavě za tím jde. Osobně bych nakladatele požádala o jiný obal. Myslím, že tento se k Briony vůbec nehodí a navíc evokuje představu přesně opačnou, než je autorčina "skutečnost".

Detektiv Detektiv Arthur Hailey

Opět perfektní záležitost bez nejmenší chybičky. Náramně by mně zajímalo jak to pan Hailey dělá? Co příběh, to jiné prostředí a vždy dokonalá znalost. Nečtu knihu, ale skoro koukám na film, skoro jsem s postavami uvnitř děje. Luxusní setkání a mé velké díky.

05.08.2017 5 z 5

Drahý čas Drahý čas Dick Francis (p)

Pro mně Dickova coby srdeční záležitost, protože miluji letadla. :o) Propracovaný příběh, dobrá a nepředvídatelná zápletka. Velmi dlouho jsem ani netušila kterým směrem vane vítr.... Děkuji.