Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Moje první seznámení s Poem. Už první povídkou mě nadchl, protože to bylo nečekané a napínavé. Pak přišlo menší zklamání. Z čehož vyplívá, že některé povídky jsou naprosto famózní. Některé jsou zajímavé, jiné úsměvné nebo nápadité. Knihu jsem prostě nedokázala odložit. A pak tu jsou ty povídky, které mě moc nebavily, byly neslané nemastné a jejich četba trvala delší dobu. Přesto se na autorovy další knihy těším.

26.12.2019 4 z 5

Někdy je hezké, že mě miluješ Někdy je hezké, že mě miluješ Marie Vareille

Milá knížka o lásce, naději a snech. Dvě ženy, které jsou rozdílné a přesto velmi podobné. Jedna sní o panu Darcym a druhá se nedokáže odmilovat od svého bývalého. Co se stane, když si své role naoko prohodí? Jak se se svým novým životem poperou? Možná trošku ohrané, ale přesto se to četlo velmi pěkně a ani na okamžik jsem se nenudila. Je to skvělá oddechovka po velmi těžkém dni, kdy netoužíte po ničem jiném, než po odpočinku a vypnutí.

V temnu V temnu Lina Bengtsdotter

I druhý díl byl povedený, napínavý a velmi čtivý. Nenašla jsem žádná hluchá místa a nadšeně jsem se ponořila do minulosti Charlie, do života její matky a ony vzpomínky jsem doslova hltala. Také Francesca byla velmi zajímavá osoba. Svá a nepochopená a není divu, že se Charlie do její minulosti tak ponořila. Kam se asi poděla? Co se jí stalo? Charlie se až do poslední chvíle nezastaví.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Další zajímavý příběh, ve kterém se ukáže, že život je někdy velmi těžký. Stačí pár nevyřčených slov, špatně pochopených situací nebo činů, které se nedají odčinit. Tess, Rachel a Cecilia, tři hrdinky, které nemají nic společného, ale přesto se jejich životy protnou. A někdy stačí okamžik, který se může stát tragédií. Autorka skvěle vykreslila postavy, jejich smýšlení a city. Závěr knihy byl překvapivý a knihu jsem nedokázala jen tak odložit.

24.12.2019 4 z 5

Jako Bonnie a Clyde Jako Bonnie a Clyde Terry Shaft (p)

Líbilo se mi prohození děje, minulost za přítomnost a pak znovu do současnosti. A vnitřní boj hlavní hrdinky, kdy nevěděla, na jakou stranu se má přiklonit, to bylo také dobré. Ale od knihy jsem bohužel očekávala něco jiného. Hlavní hrdinka mi nebyla příliš sympatická a některé její myšlenkové pochody byly prostě nesmyslné. A také mi nebylo jasné, proč jenom tak si Clyde vybral zrovna Bonnie. Škoda, mělo to veliký potenciál…

24.12.2019 3 z 5

Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Zdroj: Otevřete svou mysl, změňte si život Tara Swart

Z knihy jsem měla zprvu obavy, aby autorka nezabíhala moc do vědeckých spekulací. Ale byla jsem mile překvapena. Vše je vysvětleno jednoduše, je tu mnoho příběhů, zkušeností samotné autorky i nějaká cvičení. A v něčem mě přesvědčila. Ke knize se budu asi časem vracet.

Královská hraničářka Královská hraničářka John Flanagan

Královská hraničářka je další skvělý díl, který mě bavil až do konce. Autor obnovil tuto sérii opravdu bravurně a Maddie celému příběhu dodala šmrnc.

24.12.2019 5 z 5

Svévole Svévole Lena Andersson

Příběh o neopětované lásce, kdy ona láska je silnější než rozum. Co všechno je Ester ochotna obětovat? Kam až je schopná zajít? Ne všichni knihu asi ocení, ale já v ní našla onu krásu, kterou dává. Sen, naději a bolest.

Ztracené příběhy Ztracené příběhy John Flanagan

Toto povídkové provedení se mi moc líbilo. Každá povídka o něčem jiném a setkali jsme se se všemi hrdiny. Bylo to svižné, nápadité a dokonale mě to naladilo v pokračování této série. Jen s Haltovou minulostí si autor mohl pohrát trochu více.

17.11.2019 5 z 5

Poslední velký den Poslední velký den Tammy Robinson

Příběh o lásce, naději a radosti, ale i smutku a neštěstí. Smutné a přesto krásné. Poslední okamžiky jsem prožívala společně s Avou.

Prostá pravda Prostá pravda Jodi Picoult

Jodi Picoult opět dokázala, že umí psát. Nápaditý příběh, který mě vtáhl a nehodlal pustit. Život Amišů byl zajímavý a jejich přísná pravidla drsná. A přestože je to velmi předvídatelné a jasně jsem odhadla, co se nakonec stalo s dítětem, četlo se to samo.

Na Sibiř Na Sibiř Per Petterson

Po Proklínám řeku času jsem se na tuhle knihu těšila. Bohužel přišlo zklamání. Dlouho mi trvalo, než jsem se začetla a příběh byl nijaký, nesourodý. Autor skákal z jednoho místa na druhé a občas mi trvalo, než jsem se zorientovala. Jediný plus bylo vyobrazení sourozenecké lásky.

17.11.2019 3 z 5

Čtyři západy slunce Čtyři západy slunce Mika Waltari

Velmi zajímavá kniha. Líbila se mi myšlenka se zlomyslným srdcem, kdy je můžete dát pryč, a přesto žít podle libosti. Že ono srdce může jednat a tropit neplechy. Také bylo zajímavé sledovat autorovy myšlenky, trošku k zamyšlení. Ale přestože se kniha četla dobře, hodnotím ji jako průměr.

17.11.2019 3 z 5

Asterix XXXIII - XXXVI Asterix XXXIII - XXXVI René Goscinny

Poslední komiksové vydání a opět skvělé počtení. Nejlepší příběh byl asi Asterix u Piktů. Naopak nejslabší Narozeniny Asterixe a Obelixe.

Lazar Lazar Lars Kepler

Naprosto perfektní! Napínavé, děsivé, strhující. Akce střídala akci a od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Těším se na další díl.

17.11.2019 5 z 5

Dubnová čarodějka Dubnová čarodějka Majgull Axelsson

Zprvu se mi nedařilo začíst se, ale když jsem začínala chápat veškeré souvislosti, nemohla jsem se od knihy odpoutat. Zajímal mě osud všech čtyř žen. Jaké měli dětství? Jaké jsou v dospělosti? Proč se o ně jejich matky nemohly starat? Co se stalo s tetou Ellen? A proč si v jednu chvíli byly jako sestry a v tu druhou zase ne? Těch otázek bylo několik a odpovědi se mi dostávaly téměř okamžitě. Byla to zajímavá, čtivá a poutavá kniha.

Vlak osamělého muže Vlak osamělého muže Mika Waltari

Po opravdu dlouhé době jsem se znovu začetla do knihy od Mika Waltariho. Nevěděla jsem, jakou knihou začít, ale tato byla skvělá volba. Četla se pěkně, rychle, a přestože se mu na spoustě míst nelíbilo, já z knihy byla nadšená.

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Kniha začíná tajemně s mnoha otázkami, takže jsem četla už s čisté zvědavosti, co to mělo na začátku znamenat. Vysvětlení se dočkáme až na konci, ke kterému ovšem začínáme přicházet i my. Možná měla zbytečně moc stránek a nějakou tu omáčku, ale přesto se četla svižně. Prostě odpočinková kniha po dlouhém dni je jako dělaná.

Chraň nás Pánbůh před Finem Chraň nás Pánbůh před Finem Arto Paasilinna

Na knihu jsem se hodně těšila a hned s první stránkou se začetla. Skvělý příběh, který mě opravdu pobavil a přečten byl opravdu brzy. Námět mi trochu připomínal Syna boha hromovládce, ale nakonec to bylo přece jen jiné. Arto snad nikdy nezklame :)

Asterix XXIX - XXXII Asterix XXIX - XXXII René Goscinny

Příběhy s Asterixem snad nikdy neomrzí. Vždy pobaví a skvěle zvednou náladu. V této knize snad nebyl žádný příběh slabší, všechny byly perfektní.

25.07.2019 5 z 5