Devil-Ivet Devil-Ivet komentáře u knih

Čas ztracených holubic Čas ztracených holubic Sofi Oksanen

Sofi Oksanen vždy psala syrově, beze studu a bez zbytečné omáčky. Nejinak je tomu i v této knize. Osud tří lidí, které pojí minulost. Každý se vydal jinou cestou, ať už za nacistů nebo komunistů. Nejvýraznější však byl Parts, muž mnoha převleků. Závěr knihy byl překvapivý. Rozhodně doporučuji!

15.07.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Co způsobí nevyřčená slova? Jak moc dokáže člověk ublížit svým blízkým? Třebaže to nikdo nechtěl? Nevědomky? Alena Mornštajnová napsala příběh, ve kterém i jedna nechtěná událost dokázala změnit život rodině na několik desetiletí dopředu. Autorka si skvěle pohrála s postavami, vše promyslela do detailu. A přestože se kniha nejeví jako nijaká hlubokomyslná, závěr vše pomíchá a posune o několik latěk výš. Naprosto perfektní kniha!

15.07.2020 5 z 5

Vůně ďábla Vůně ďábla Mons Kallentoft

S Malin Forsovou je to jako na houpačce. Nikdy nevíte, jaký bude její další krok a do jakého nebezpečí se pohrne. Tentokrát se v Bangkoku vrhá do nebezpečných vod, kdy jí půjde o život. Její chuť pít je větší a její opilecké eskapády smutné. Co se případu týče, další skvělý počin, který byl napínavý a skvěle popsán.

15.07.2020 4 z 5

Komu hlava sejde Komu hlava sejde Jari Järvelä

Napínavý příběh o deseti lidech, kteří se chtějí do cíle dostat živý a chtějí vyhrát peníze. Velmi brzy jim dojde, že čím méně jich zůstane, tím větší odměna na každého bude čekat. Až do posledních stránek jsem netušila, kdo se zbavoval soutěžících nebo zda jich nebylo více. Skvěle promyšlené i napsané.

15.07.2020 4 z 5

Všechno je lež Všechno je lež Michelle Sacks

Příběh se odehrává očima sedmileté dívky, která si myslí, že jede se svým otcem za dobrodružstvím. V podvědomí však ví, že je něco špatně. Je zajímavé sledovat její vnitřní pohnutky skrze malého koníka, její nejoblíbenější hračky. Bohužel to asi v polovině knihy ztratilo šmrnc a příběh se stal nudný a zbytečně zdlouhavý. Možná kdyby to bylo protnuté pocity jejího otce, byla by kniha o hodně zajímavější.

05.04.2020 2 z 5

Mrazivá krutost Mrazivá krutost Caz Frear

Už v prvním díle mi Cat byla nesympatická, nejinak tomu bylo i zde. Její rodinné tajemství je stále nedořešené a nerada o něm přemýšlí. A vztah k otci je stále komplikovaný. Co se nového případu týče, s odstupem mohu napsat, že to bylo promyšlené. Bohužel autorka vše řešila sáhodlouze a některé pasáže byly nudné. Vrah Naomi mě v podstatě nezajímal, spíše tajemství rodiny Josepha Maddena. Hodnotím jako slabý průměr.

05.04.2020 3 z 5

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

Další ze skvělých počinů Liane Moriarty. Skvěle napsané, místy vtipné a napínavé. Osud Alice mě zasáhl a nehodlal pustit. Stejně tak její sestry Elisabeth. Spolu se Sedmilhářkami řadím Na co Alice zapomněla mezi to nejlepší.

05.04.2020 5 z 5

Smrt jako umění Smrt jako umění Laurence Anholt

Kdo může chtít zabít známou performerku tak, že ji strčí do obrovské nádrže s formaldehydem? I mě taková věc zajímala. Podezřelých není mnoho a policistka Shanti spolu s Cainem udělají vše. Jejich spolupráce byla nemastná neslaná a ani jeden mě nezaujal. Oproti tomu k performerce jsem si vytvořila takový odpor, že bych ji do té nádrže strčila sama. Na jednu stranu to bylo zajímavě napsané, na tu druhou mi neseděly postavy, prostředí a smýšlení obou policistů. Dobrý námět špatně pojatý a napsaný.

05.04.2020 2 z 5

Noční návštěva Noční návštěva Carol Goodman

Slibný příběh, který se odehrává v zimě na samotě v odlehlém městě. Sociální pracovnice Mattie si bere pod svou střechu Alici s jejím synem Orenem, než jim najde jiné místo. Nový domov. Každá však před tou druhou skrývá tajemství. Skvělý začátek, který pomyslnou laťku zvedl hodně vysoko. Bohužel duchařské prvky to celé srazily dolů a moje nadšení opadlo. Další rána přišla až na samém konci knihy, kdy autorka kombinovala tak moc, až se to celé zdálo nesmyslné a neuvěřitelné. A to byla veliká škoda…

05.04.2020 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Moje první kniha od Remarqua. Dostalo se mi naprosto skvělého příběhu. Nemocná Lilian, která nechce promarnit ani jediný den a Clerfayt, který hazarduje se životem téměř každý den. Jejich láska je nečekaná. A přestože od počátku jsem věděla, jak to celé asi skončí, Remarque mě dokonale překvapil. Těším se na další jeho knihy.

05.04.2020 4 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Už strašně dlouho jsem si chtěla přečíst Havrana. Dost často jsem na něj narážela, i v jiných knihách. Na útržky básně. Uchvátila mě. Její ponurost na mě křičela. A nejen z této básně, ale i z těch dalších. Helena, Zvony, Annabel-Lee. Věřím, že každé další přečtení mi přinese něco nového, takže se ke knize budu ráda vracet.

01.04.2020 4 z 5

V zajetí vlčích máků V zajetí vlčích máků Dominika Digtyar Vaňková

Anotace zněla slibně a tak plna očekávání jsem se začetla. První láska a přicházející léto, konec školy a mnoho dalšího krásného čeká Anežku, která je velice poctivá a rozumná dívka. Když se však setká s Falcem, netuší, do čeho se to pouští. Jeho rodina skrývá tajemství, které bylo přitažené za vlasy. Na druhou stranu hodně vysvětluje. Jenže když přišlo opravdu do tuhého, autorka vše rychle ukončovala. Jak jim to mohlo projít tak lehce? Zajímavý nápad, který by byl v jiném pojetí ještě lepší.

01.04.2020 3 z 5

Devět tváří tebe Devět tváří tebe Janice Pariat

Drobná knížečka o ženě, která zaujala spousty mužů, ať už jako dívka, mladá nebo zralá žena. Vše je vyprávěno z pohledu právě oněch mužů, což je skvělý nápad. Později mi bohužel hrdinka nepřišla tak sympatická jako na začátku a kniha ztratila na čtivosti. Hodnotím ji jako slabý průměr, právě pro onu malichernou a sobeckou hrdinku.

01.04.2020 3 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další z autorčiných počinů, který mě nemohl minout. Osud všech třech žen byl zajímavý a doslova mě vtáhl do děje. Nejvíce mě však zajímala Anna a pak Alžběta, která prchala z pohraničí před německou armádou. Skvěle napsané, čtivé a poutavé.

01.04.2020 4 z 5

Náledí Náledí Carin Gerhardsen

Neočekávala jsem žádný skvělý příběh, spíše jsem byla z knihy rozpačitá. Dostalo se mi ovšem tak skvělého příběhu, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout a já prostě musela vědět, jak to dopadne. Skvělé, propracované, promyšlené, nápadité, napínavé. Mohu jedině doporučit!

01.04.2020 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

V mysli vraha je napínavý, čtivý a poutavý příběh. Zoe je odvážná, inteligentní a opravdu mi přirostla k srdci. Škoda, že tu autor více nenapsal o jejím dětství a nezmínil se, co se stalo s jejími rodiči. Vrah byl zvrácený a bylo zajímavé se ponořit do jeho myšlenek. Skvěle pojaté. Závěr knihy mě nenechal chladnou a nedovolil ji odložit. Těším se na pokračování, neboť takto otevřený konec je nehoráznost!

01.04.2020 5 z 5

Čínská kočka a jiné pohádky Čínská kočka a jiné pohádky Mika Waltari

Skvělá knížka pohádek, které mají co říct. Všechny jsou opravdu kouzelné a nějaké mají skryté to poslání. Četlo se to samo a někdy se k nim určitě vrátím.

31.12.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Milá knížečka o strašidýlku, které se bojí opravdu všeho. Krásně zpracováno, ilustrace radost pohledět. Dětem se bude určitě líbit :)

30.12.2019 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Celou knihu jsem si užila. Napsáno tak krásně, že jsem se chtěla okamžitě rozjet do Paříže a ochutnat všechny ty zákusky a další dobrůtky :)

30.12.2019 4 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Na novou sérii od pana Bryndzy jsem se těšila. Jak se asi odlišil od Eriky a dokáže napsat jiné prostředí pro novou komisařku? Ano, dokázal. Kate byla zcela odlišná, s jiným příběhem a špatnou minulostí. Bylo to propracované, zápletka skvělá a závěr napínavý.

29.12.2019 4 z 5