denoush denoush komentáře u knih

Divočina Divočina Cheryl Strayed

Rozhodně respekt za to, že si vytyčila cíl a šla si za ním, i když to nebylo vždycky hezké a jednoduché.
Trochu mi tam chybělo víc popisů, jak třeba rozdělávala oheň, filtrovala vodu a prostě víc detailů okolo trekování/kempování. Ale chápu, že to bych musel kouknout po jiné knize, protože tahle byla spíš o její cestě jak po PCT tak životem.

29.04.2024 4 z 5

Dračí oči Dračí oči Stephen King

Koukám, že dost lidem vadilo, že to bylo psané pohádkově. Mně to naopak vůbec nevadilo a byla to příjemná změna. Taková hodně oddechovka, kde se nemusíte lopotit se složitými souvětími a termíny.
Hlavně když to čtu v období vánoc a o vánocích se na pohádky kouká, tak to má pro mě takový hezký nádech.

29.12.2023 5 z 5

Použité duše Použité duše Christopher Moore

Sranda to opět byla, to každopádně. Ale nevím, jestli to bylo tím, že jsem knihu četl déle než čtu normálně, ale trochu jsem se do děje zamotával. První díl se mi líbil víc, ale tohle taky nebylo špatné.

21.11.2023 4 z 5

Nadace Nadace Isaac Asimov

Poslouchal jsem to jako audioknihu asi tak do třetiny "knihy" a neustále jsem doufal, že se děj zlepší a zorientuju se v postavách. Ale to se nestalo. Postavy neustále jako kdyby padaly z nebe a vysvětlení jak a proč se tam objevily nikde. Zároveň jsem doufal v nějakou sci-fárnu jako Star Wars, ale tohle byla jen samá politika, které vážně neholduju.

13.06.2023 1 z 5

Hřbitov trpaslíků Hřbitov trpaslíků Petr Boček

Zajímavý nápad a konec mě tedy velice překvapil. Líbilo se mi jak příběh sledoval různé lidi a jejich příběhy se prolnuly. Dále mě také překvapila občasná brutalita, která se v knize vyskytovala, protože podle stylu psaní jsem to vůbec netipoval.

27.05.2023 4 z 5

Posmrtná predace Posmrtná predace Vilém Koubek

Ze začátku mi přišlo, že se v ději mnoho neděje a popisy okolí/lidí/situací, ačkoliv byly vtipné, tak mi dost často připadaly zbytečné a zdlouhavé. Napínavá pro mě začala být kniha až někde v polovině, a potom už se mi poměrně dost líbila. Začal jsem zrovna druhý díl a přijde mi o poznání lepší.

03.04.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Přiznám se, že první co mě zaujalo na téhle knize byl obal, a tak jsem po ní sáhnul. Myslím si, že na takovéhle věci mám docela žaludek, ale tohle byla celkem síla. Jinak nápad a zpracování výborné a hltal jsem to velkými doušky, o čemž svědčí i fakt, že jsem knihu přečetl za dva dny. Chvíli jsem si říkal, že bych se asi nechtěl pohybovat v blízkosti paní autorky, protože některé popisy zpracování lidského masa byly až děsivě detailní. Konec mě tedy velice zarazil a překvapil a posledním řádkům se mi nechtělo věřit.

21.02.2023 4 z 5

Démon alkohol Démon alkohol Jack London

Tuto knihu jsem začal číst kvůli povinné četbě a vybral jsem si jí kvůli tomu, že jsem si přečetl prvních pár stran. Začátek knihy, kde Jack London vypráví historky s alkoholem z jeho dětství, je velice humorný a moc mě pobavil. Ale jakmile se dočtete dál, kniha začíná být taková dost nudná, monotónní a někdy až trochu depresivní. Konec jsem dočítal s velkou nechutí a přemáháním.

13.02.2023 1 z 5

Démonologové Démonologové Gerald Brittle

Musím uznat, že po přečtení fakt, jak se projevují různí "duchové" a koho posedají, jsem si dával velice pozor na svoje myšlenky, aby se neubraly špatným směrem. Začátek knihy byl tedy dost děsivý. Hlavně když beru v úvahu, že se to opravdu děje. U čtení jednotlivých příběhu už jsem se trochu uklidnil, protože jsem se u toho cítil jako když se dívám na horor. I tak jsem, ale knihu četl jen po ránech nebo dopoledních :D
Jinak je tedy velmi dobře zpracovaná a čtivá.

13.02.2023 5 z 5

Inkoust a pečeť Inkoust a pečeť Kevin Hearne

Tahle kniha mě opravdu velice překvapila. Čekal jsem nějaké klasické fantasy, ale zjištění, že se kniha odehrává zhruba v současné době, mě nadchlo. Železného druida jsem ještě nečetl a možná ho i zkusím, protože se mi tento svět a jeho princip fungování velice líbil. Je také zajímavé to spojení detektivka a fantasy, které je za mě velice povedené. Taky mě hodně potěšilo, že je v knize použit takový až trochu pubertální humor, který se mi moc líbil.

Poslední absolvent Poslední absolvent Naomi Novik

Sice už je to chvíle, co jsem četl první díl, ale tak nějak jsem si na něj při čtení rozpomněl. Začátek knihy mě moc nechytil avšak postupně si mě získala a měl jsem velké problémy knihu na chvíli odložit. Rozhodně se jedná o skvělé pokračování. Jediné, co mi trochu vadilo, byly na můj vkus až příliš dlouhé kapitoly, ale to je jen drobnost. Rozhodně doporučuji a už se těším na další díl.

09.02.2023 5 z 5

Psí vojáci Psí vojáci Adrian Tchaikovsky (p)

Kniha moc hezky ukazuje nevinnost, naivitu, ale hlavně oddanost psů, kteří by následovali své pány až do pekel i kdyby to byli ti nejhorší lidé na světě. Jenže většina psů si narozdíl od Rexe neuvědomí, že pán dělá něco špatně. Nápad knihy je podle mě velice dobrý a dobře zpracovaný. Místy mi přišla kniha trochu utahaná, ale jako celek to byl skvělý příběh a užil jsem si ho.

09.02.2023 4 z 5

Zabíjení Zabíjení Štěpán Kopřiva

Zápletka a tak nějak celý nápad vůbec byly velice kreativní a zajímavé. Popis knihy tady vám skoro nic neřekne, a tak jsem při koupi trochu váhal, ale Kopřivu jsem si zamiloval, a tak jsem věřil, že i tahle kniha bude pecka, u které se budu místy nahlas pochechtávat a nespletl jsem se. Velice detailně jsou zde popsány některé scény zabíjení, takže si je dokážete (možná bohužel) až moc dobře představit.

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Moc se mi líbily pasáže z jeho výcviku a z Afghánistánu. Scény byly hezky popsané. Velice se mi líbil autorův humor a styl psaní. Párkrát mě to donutilo zasmát se nahlas. Pasáže popisující jeho zdravotní problémy mě zase tak nebavily a stálo mě velké přemlouvání se ke knize vracet. Ale samozřejmě má můj respekt, za to všechno čím si prošel, a že se z toho dokázal dostat.

03.04.2024 4 z 5

Pravá bluesová kočka Pravá bluesová kočka Dominik Fiala

Příběh jako takový se mi celkem líbil, protože nápad to je zajímavý. Ale přišlo mi, že je kniha dost uměle natahovaná všemožnými popisy. Přišlo mi to, jako kdyby každá věta obsahovala dalších pět vět, které byly jen různými přirovnáními. Ze začátku se mi strašně těžko začítalo, prostředek už se docela dal, protože se víc zaměřoval na děj a konec se zase těžko četl.

10.02.2024 3 z 5

Vor utkaný z hvězd Vor utkaný z hvězd Andrew J. Graff

Velice pěkná oddechovka. I když je možná hloupé říkat oddechovka, protože kniha byla i napínavá a plná různých zvratů. Ale jak tak autor vyprávěl o chlapcích, co si vyrábí vor, tak jsem z toho měl takové vzpomínky na dětství když jsme si stavěli bunkry. Taky bylo fajn sledovat děj z pohledu různých osob, takže nebyl náhled na věc neustále jednolitý.

04.09.2023 5 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Zajímavá knížka. Při vybírání jsem se ohlížel na cenu, protože jsem jí chytl s docela velkou slevou, což mi, ale nasadilo brouka do hlavy a bál jsem se, že to bude stát za prd. Ale nakonec příjemně překvapila. Hezky se četla a děj byl poutavý. Jen mi tam teda trochu chybělo takové to ukončení kapitoly něčím poutavým, abych chtěl hned číst další kapitolu. Většinou se v dané kapitole něco vyřešilo a končila tak jako idylicky, a proto jsem měl občas problém se ke knize vrátit, protože jsem prostě nebyl napjatý.

15.08.2023 5 z 5

Jáma Jáma C. J. Tudor

Velice zajímavý příběh i když musím přiznat, že jsem trochu pěnil. Pokaždé když to vypadalo, že se dozvím něco nového, tak autorka přeskočila z minulosti do současnosti. A pokaždé když to vypadalo, že se v současnosti děje něco zajímavého, skočila zase do minulosti. Ale jinak se mi kniha velmi líbila, protože se nedalo jednoduše odhadnout, co se stalo. A když se na konci všechno vysvětlilo, zůstal jsem s pusou dokořán.

11.05.2023 4 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Po knize jsem sáhl ze dvou důvodů, a to za jedna kvůli tomu, že je to klasika a za dva kvůli tomu, že mě vždycky fascinovali vojáci. Na knize se mi líbilo, že byla psaná tak jako lidsky a autor opustil od zbytečných popisů okolí a podobně (nevím jestli to byl záměr nebo jestli si to nepamatoval, ale mně to vyhovalo). Bylo zajímavé sledovat jak se Chris postupem času mění a ke konci jsem byl opravdu rád, že si srovnal priority a postavil rodinu na první místo. Ocenil bych, ale kdyby byly v knize buď fotografie nebo alespoň ilustrace zbraní a vybavení, které používal, protože mě to velice zajímalo a otravovalo mě, že jsem si to musel googlit.

24.04.2023 5 z 5

BZRK BZRK Michael Grant

Další sci-fi trochu jinak a divím se, že lidé jsou ještě schopní přicházet s něčím novým. Nebo alespoň pro mě byl tento nápad něco naprosto nového a velice se mi líbil. Knížka je hezky psaná a napínavá. Zápletka zajímavá a ze začátku jsem byl dost na pochybách komu fandit.

25.02.2023 4 z 5