Denny456 Denny456 komentáře u knih

Oheň a krev Oheň a krev George R. R. Martin

Knížka je paráda. Styl kroniky mě absolutně vyhovuje a přijde mi parádní. Množství zápletek je super a pořádné vrstvení a politikaření je pořád zábavné. NA rozdíl od seriálu, kde jsem s těží dokoukal druhý díl a nevím zda budu pokračovat.

11.04.2023 5 z 5

Velká Praha: Drobnovhledy: Zvídavýma očima ke 100. výročí jejího založení (1922-2022) Velká Praha: Drobnovhledy: Zvídavýma očima ke 100. výročí jejího založení (1922-2022) Vladislav Dudák

Populární kniha o Praze, jak má být. Jak čtenář začátečník, tak i člověk, který sem tam nějakou pragensii přečtě, bude určitě potěšen. Pro úplné profesionály to asi úplně není, ale třeba objeví nějaké nové fotky, co ještě neviděl. Takže pný počet.

Konec civilizace Konec civilizace Aldous Huxley

Někdy i hodně stará kniha může být navýsost aktuální. Aneb rychle to přečtěte, než to zakážou!

11.04.2023 4 z 5

Dějiny science fiction v komiksu Dějiny science fiction v komiksu Xavier Dollo

Není to klasická encyklopedie. To by nebylo zaměřeno vše v podstatě na tři země. Mimochodem u francouzské sci-fi se můžete seznámit i s méně významnými spisovateli. Zatímco zbytek světa je brán jako pel mel. Ale když se s tím smíříte tak britská a americká scéna je popsána výborně.

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Čtenářská výzva. No tak není to nijak zásadní veledílo, ale to nebyly ani předchozí dva díly. Až filmy z nich udělaly něco co stojí za přečtení.

Podobenství o rozsévači Podobenství o rozsévači Octavia Estelle Butler

Na knížce je jasně vidět, že je stará a neobstála úplně v čase. Dystopií není nikdy málo, ale mám raději ty lépe napsané. Není to úplně špatné, ale není to ani žádný veledílo. V řadě chvílích jsem si říkal: Proboha, proč? Do dvojky fakt nejdu.

11.04.2023 2 z 5

Příběhy písní: 1919–1960 Příběhy písní: 1919–1960 Josef Vlček

Za mě super. Je to těžká práce s historií a s youtube :) Rád jsem si leccos pustil. Řada písní byla fakt těžké retro, ale občas mě něco chytlo. Popisy super vyvážené. Za mě jasný plný počet hvězd.

11.04.2023 5 z 5

Pekelný pastýř Pekelný pastýř Oskar Fuchs (p)

No trošku mě to přišlo, že tady by chtěl být někdo Kotletou, ale úplně to nejde. Bylo to hodně natáhlý, což bylo škoda. Ale jo, smál jsem se občas, ale ne tak často, jak by takové knize slušelo. Třeba se to příště zlepší.

Mapa kostí Mapa kostí Jane Yolen

Další kniha o holocaustu, ale tentokrát fakt dobře napsaná. Ne, že yb to mělo na skutečné příběhy, ale má to trochu jiný a zajímavý děj. Konec je trochu přepísklý, ale čte se to dobře.

12.02.2023 3 z 5

Bitva o Salajak Bitva o Salajak Johan Theorin

No podívejte se. Dlouho jsem při četbě přemýšlel, jak to pojmout a pak jsem to asi pochopil. To není fantasy pro dospělé, ale pro děti a spíše nižšího věku. Tak kolem 10 - 12 let. Ty se budou myslím hodně dobře bavit. Starochové, nad tento věk budou celkem zklamáni.

12.02.2023 2 z 5

Erectus Erectus Xavier Muller

Je to překvapivě dobrý a blábol to fakt není. :) Kdo čte knihy o tom, co by se se světem stalo, kdyby... tak bude myslím dost spokojenej. Nový pohled na to co by se stalo, kdyby ožívali naši předchůdci je celkem svěží a čte se dobře.

12.02.2023 4 z 5

Mexabo Mexabo Kristýna Sládečková

Tak tohle je celkem dost ujetina. Má to být vtipné, ale upřímně je to vtipné jen hodně málo a občas. Prostě nic moc nečekejte.

12.02.2023 2 z 5

Projekt Kronos Projekt Kronos Pavel Bareš

Je tam dost postav. Je tam fakt dost postav. Sakra neměl jsem si psát nějakou mapu, kdo je kdo? A sakra, kdo je zase tohle a s kým se sešel? No nebylo to lehké a přehledné a nejvíc mě zklamalo, že když jsem se konečně chytil, kdo je kdo, tak už mi zbývalo jen 40 stran. Ale bylo to dobrý. :)

29.01.2023 4 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Nevím čím to je, ale tahle série mě zaujala, přestože tento typ literatury úplně nečtu. A i přesto, že se autor trochu opakuje a používá tu samou metodu stále dokola a ona přesto celkem funguje. Předchozí díl, byl asi neslabší ze série, ale tady se zase vrací autor k tomu lepšímu co napsal. Holt budu muset asi tyhle jednohubky dočíst i do posledního dílu.

29.01.2023 4 z 5

Stříbrná cesta Stříbrná cesta Stina Jackson

Je to dobře napsané, čte se to rychle a odsýpá to. Trochu mě zaskočilo, že jsem rozuzlení věděl už v půlce knihy a jen čekal na to, jak se uskuteční.

29.01.2023 3 z 5

Achernar Achernar Ludmila Svozilová

Kniha mi byla doporučena. Moc nadšený jsem z toho nebyl, protože obálka mě přijde odpudivá. Nakonec jsem se začal a úplně nelitoval. Sice občas by příběh potřeboval lece dotáhnout, ale myslím že to stojí za to přečíst.

29.01.2023 3 z 5

Trapné povídky Trapné povídky Karel Čapek

Každý rok, jeden Čapek. Tak to mám už delší dobu a i tentokrát jsem se do něj pustil. On je prostě geniální. I počáteční tvorba z jeho začátků převyšuje stovky autorů o několik tříd a zastíněn může být snad jen svými pozdními díly.

29.01.2023 5 z 5

Pražská bojiště Pražská bojiště Jiří Brož

No kniha s lákavým tématem, ale to zpracování je poměrně nízké. Když pominu to, že autor si některé historické fakta a skutečnosti upravuje podle svého vidění, tak vše je zpracováno hodně zrychleně. Trochu mi to přišlo, že to původně byly články do nějakého populárního časopisu s tématem historie, kterých teď vychází mraky a pak zcuknuto do knížky.

29.01.2023 1 z 5

Zbraně Avalonu Zbraně Avalonu Roger Zelazny

Dvojka je za mě výrazně slabší. Má mnohem pozvolnější děj a dost času se cestuje mezi světy, což může být někdy i únavné. Ale třeba jsem jen zmlsaný.

15.01.2023 3 z 5

Kronika protektorátu Kronika protektorátu Jiří Padevět

Uff. Dočetl jsem tu bichli a mám spoustu nových myšlenek, nad kterými je potřeba přemýšlet. Muselo to dát dost práce a kontrol.

15.01.2023 5 z 5