Denny456 Denny456 komentáře u knih

Smrákání Smrákání Cullen Bunn

Poslední dva díly Pochmurného kraje jsem přečetl najednou. Bylo to výborné vyvrcholení patrně nejlepší série co aktuálně Comics Centrum má. Byla to super drsná jízda, kde se umíralo ve velkém a probíhaly vizuální orgie v kresbě. Stojí to za to, ale musí se to číst celé. Vřele doporučuji.

13.06.2023 5 z 5

Vůle Vůle Vjačeslav Buhajov

Helejte kde nic není... ani smrt nebere. Jedna hvězda za kresbu a zbytek prostě nechcete. Je to obravská blbost na entou. Tohle fakt ne.

06.06.2023 1 z 5

Místo činu Místo činu Ed Brubaker

Můj absolutní komiksový oblíbenec. Ještě jsem od něj nečetl slabší komiks. Tohle má jedinou zásandí vadu a to, že to je krátké. Ale určitě musíte. Tohle je topka.

06.06.2023 5 z 5

Shi. Kniha 3 a 4 Shi. Kniha 3 a 4 Benoît Drousie

Ano tohle je důvod proč číst komiksy. Skvělá kresba, vyborný příběh a to celé dohromady vytváří super čtení. Nakladatelství Vybíral už dávno u mě předběhl Crew a přestože vydává menší počet věcí, tak kvalitativně v podstatě nešlápl vedle, zatímco crew.... No nic. Takže jestli máte rádi vyprávěni o viktoriánské Anglii, tak tohle je pro vás.

06.06.2023 5 z 5

Skřet Skřet Eric Grisson

Od tohohle komiksu jsem vůbec nic nečekal a dostal jsem skvěle nakreslené a celkem svěží dílko. Navíc v podstatě jednohubku na dopoledne. Za mě dobrý.

06.06.2023 4 z 5

Tleskač Tleskač David Jan Žák

Stínadla jsou skvělý svět a je sem možno různě vstupovat. tohle nebylo vůbec špatný, ale zase to neblo žádné veledílo. Je to psané současným stylem, což asi některé zaryté Foglarovce nepotěší. Mě to ale moc nevadilo. Pro milovníky Stínadel je to určitě nutnost.

06.06.2023 3 z 5

Orlové Říma I + II Orlové Říma I + II Enrico Marini

Četl jsem dohromady a dalšími díly a je to dobré. Není to výborné jen dobré.

06.06.2023 3 z 5

Bimba - velká kniha komiksů Bimba - velká kniha komiksů Tomáš Prokůpek

Jedná se o zajímavý počin. Řekněme si ale bez rozpaků, že nebýt tradičně vynikajícího eseje od Prokůpka a slušného Madagaskaru, tak by zde nebylo moc na co koukat. MYslím, že by mě mnohem více potěšila kniha ilustrací Konečného, která by mohla být super. Vrcholem knihy měla být asi Pohádka, která je fakt strašná.

06.06.2023 2 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Myslím, že pan Mádl napsal velmi dobrou knihu. Akorát se bojím, že nebude úplně dobře přijata a některé reakce tady pro mě nejsou překvapivé.

On totiž skloubil několik žánrů. Trochu vážných věcí, trochu romantiky, trochu sexíku a trochu nestandardních řešení. A to si myslím, že bude problém. Většina čtenářů je totiž naladěna na něco z toho. Většina spisovatelů toto nemíchá, protože ví, že čtenáři to nechtějí. Mádl se toho nebál a myslím, že udělal dobře.

Mě kniha bavila a určitě ji doporučuji, akorát je potřeba se připravit na to, že dostanete něco jiného než je běžná produkce současných českých spisovatelů.

Akce Kámen Akce Kámen Michal Kocián

Michal Kocián má styl kresby, který se mě hrozně líbí. Je to prostě povedený. Navíc je to již jeho několikátý historický komiks a on tu historii taky umí. Akce Kámen je povedenej komiks. Pro ty co se zajímají o padesátá léta je to notoricky známé téma, ale pro drtivou část obyvatelstva je to něco nového.

Conquistador: Kniha 3 a 4 Conquistador: Kniha 3 a 4 Jean Dufaux

No tak tohle je zase nadprůměrnější. Prostě Evropa. Scénář je povedený a kresba tentokrát vyladěná. Kniha jede a hluchá místa se vyskytují opravdu minimálně. Všechny čtyři díly jsem přečetl za dva dny a pak se ještě pokochal kresbou.

Conquistador: Kniha 1 a 2 Conquistador: Kniha 1 a 2 Jean Dufaux

25.05.2023 4 z 5

Murena: První cyklus - Cyklus matky Murena: První cyklus - Cyklus matky Jean Dufaux

Trochu slabší komiks od nakladatelství Vybíral. Pořád je to lepší než průměr, ale tady mě dost vadilo, že postavy jsou si podobné a je těžké rozeznat. Navíc by tady sloužilo pokrácení, protžoe hluchým mítbylo více než obvykle. Ale pořád nad průměrem.

25.05.2023 3 z 5

Hájení Hájení Cullen Bunn

Obecně je Pochmurný kraj jedna z nejlepších sérií, kterou Comics Centrum vydává. Scénáře zde hrají větší prim než kresba, která sice není špatná, ale ani úchvatná. Ale scénáře jsou topové a je zajímavé, kam se příběh dá posunout.

Znjetvořec Znjetvořec Cullen Bunn

Mistr meče Mistr meče Xavier Dorison

Taková jednohubka. Hezky nakreslená s nosným příběhem. Myslím, že by to mohlo být i kratší než celé album, ale hluchá místa se daly rychle přejít. Jinak klasická Evropa, kterou Vybíral umí vydávat.

Od aglomerace k velkoměstu Od aglomerace k velkoměstu Jiří Pešek

Knihy někdy prostě lákají na něco co pak uvnitř nenajdete. I zde to tak je. Jiří Pešek napsal vědeckou studii, která vypadá jako diplomová práce, případně doktorská práce. Víc jak půlka knihy navíc není o Praze, ale o dalších městech v Evropě. Text se hodně opakuje a některé teze si tak přečtete alespoň pětkrát. No čekal jsem prostě více. Škoda.

25.05.2023 2 z 5

Na ostřích čepelí Na ostřích čepelí Miroslav Žamboch

Parádička. Pořádný bijec, který dokáže přežít a zvládnout i intriky. Jen trochu závidí kolegovi se dvěma ženama, ale to se poddá. Jo Koniáš je prostě dobrej.

25.05.2023 5 z 5

Budoucnost jiné časové linie Budoucnost jiné časové linie Annalee Newitz

Revoluce v sci-fi ještě počká. Cestování v čase je fajn, ale musí to fungovat. Tady to úplně nevychází. Revoluční kniha by měla mít nějaký nosný děj. Tady tak nějak dost chybí. Snad někdy příště.

25.05.2023 2 z 5

Velká svačinková bichle Velká svačinková bichle Pája (p)

Spousta jídla. Mňam.

25.05.2023 3 z 5