Znjetvořec

Znjetvořec je tajemný tvor s děsivě žlutýma očima, který jen zřídkakdy opouští hluboký les Pochmurného kraje, ač tomu kdysi dávno tak nebývalo. Do jeho lesa se však právě blíží lovci v očekávání vzrušujícího honu. Ti netuší, že nakonec dostanou víc, než si zaslouží. Ema se zatím seznamuje s dalšími bytostmi z jiného světa, odhaluje nová tajemství o své minulosti a zjišťuje, co je podstatou jejího vlastního domova....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/43_/432367/znjetvorec-NFj-432367.jpg 4.65

Pochmurný kraj 5.

Literatura světová, Horory, Komiksy
Vydáno, Comics Centrum

Abandoned, 2017

Kniha Znjetvořec

DennisMoore

V Pochmurném kraji je tentokrát zase o něco pochmurněji než dříve. Obzvlášť tedy čekání na smrt v poslední kapitole... Těžko hledám slova, jak popsat ten vrcholně nepříjemný pocit, který jsem měl, protože ani "horor" se mi k tomu nehodí. Culen Bunn se tentokrát pustil do odhalování (a odhalení) několika tajemství, která jsou fakt nečekaná a která do budoucna zase hodně slibují. Kreslíř Tyler Crook se do toho sice vložil až ve třetí a čtvrté kapitole, nicméně i ty první dvě od Carly Speed McNeil mají tu potřebnou atmosféru a jiný styl se k nim hodí i díky tomu, že nejsou o Emě, ale o Malachiášovi. Knihu uzavírají dvě historky z Pochmurného kraje a, jak bývá zvykem, další nesmírně zajímavá exkurze do komiksové tvůrčí dílny, které si v případě tandemu Bunn/Crook fakt užívám. Nesmírně netrpělivě vyhlížím další díl a doufám, že se v něm vrátí Berenika a začnou se dít věci.

Eillen

Pro mě zatím nejlepší díl. A zjišťuji, že obecně mám ráda ty díly příběhů (ať už komiksových či románových), kde se odhaluje minulost.