DennieForbes DennieForbes komentáře u knih

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Když si má kamarádka tuto knihu přečetla a následně mi ji líčila, prozradila mi vlastně celý děj až do konce. Proto jsem knihu odkládala, ale když se na ni konečně dostala pomyslná řada, tak mne přesto dokázala překvapit. Začátek je těžce překousávatelný. Spousta jmen, životní příběhy - motalo se mi to všechno dohromady. Nakonec jsem ale zbytek dočetla jedním dechem. Chvílemi jsem se smála, ke konci jsem byla dojatá. Určitě doporučuji!

09.10.2015 4 z 5

Alenka v říši divů (převyprávění) Alenka v říši divů (převyprávění) Giada Francia

Nemůžu si pomoct, ale rozhodně jsem od knihy čekala mnohem víc. Ve finále jsem se už těšila akorát na to, až budu mít dočteno. :(

18.09.2015 2 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Musím uznat, že poslední díl jsem dlouho odkládala a četla ho na dvakrát. Na první pokus jsem přečetla 100 stránek a na rok si dala pauzu. Teď jsem se k němu zase dostala a zpočátku se hodně přemáhala číst dál. Posledních 300 stran jsem dočetla celkem rychle. Osobně proti této trilogii vůbec nic nemám, zase takový odpad to podle mého není. Není to ale ani nic, co bych si musela přečíst znovu. Dávám tři hvězdičky hlavně díky epilogu (i když ten z roku 2011 se mi pro změnu vůbec nelíbil.)

01.09.2015 3 z 5

Osud prostých očí Osud prostých očí Dominik Václav Spudil

Neodpustím si přidání komentáře, i když svůj názor hned zítra autorovi sdělím sama. :)
Je to nádherné, kdo Dominika zná, určitě nepředpokládá, jaký romantik v něm vězí. Líbí se mi styl psaní, verše i poetičnost příběhu. Zakomponování pověsti i již nepoužívaných slov byl určitě výborný nápad.
Doporučuji!

17.02.2015 4 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Ten konec je prostě bomba! Vůbec celá kniha je změtí neočekávaného a nepředvídatelného, stejně dobře, jako první díl. Jsem vážně nadšená a těším se na další díl!

29.11.2014

21.12. - Kletba jaguářího krále 21.12. - Kletba jaguářího krále Dustin Thomason

Knihu mám v knihovně už asi rok a stále jsem ji odkládala. Nakonec jsem ji přečetla jedním dechem. Je opravdu dost poutavá a napínavá. Souhlasím, že přes rozsáhlost knihy byl konec zbytečně rychlý, ale to nic nemění na tom, že kniha stojí za přečtení. :)

05.11.2014

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Úžasné.. ze začátku mi Robby dost vadil. Vlastně mi vadil téměř až do konce. Asi to bylo tím, že má první kniha od Remarqua byla Na západní frontě klid a Paul mi byl přeci jen sympatičtější.
Nicméně výsledný dojem - úžasné.
S blížícím se koncem jsem si přála, aby kniha přes noc měla podstatně víc stránek a aby to přeci jen happyendem skončilo.
Určitě doporučuji!

18.10.2014

Ostrov Ostrov Victoria Hislop

Velmi strhující. Čekala jsem nějakou jednoduchou oddychovku, přes kterou se budu překousávat pár týdnů, ale už prvních pár kapitol mě naprosto vyvedlo z omylu. Kniha mě uchvátila a nebyla jsem zklamaná ani po jejím dočtení. Super postavy, děj, atmosféra!
Určitě se k ní jednou ráda vrátím. :)

22.08.2014 4 z 5

Pýcha, předsudek a namlouvání Pýcha, předsudek a namlouvání Sybil Grace Brinton

Přiznám se, že i když jsem četla všechny zmíněné romány, kromě jednoho (o Mary Crowfordové), dalo mi zabrat vyznat se v postavách. To, jak se na konci každé Austenové knihy hlavní hrdinka vdá, dělá pak v tomto pokračování zmatek.
Celkově se mi to ale líbilo, bylo to poutavé a dobře se to četlo :)
Trochu mne zklamalo, že byla do pozadí odsunuta postava Emmy Knightleyové a jejího chotě. Pan Darcy byl podle mého úplně někým jiným.. Zato se mi ale velmi líbilo vystižení Bingleyho a Anne Wenworthe.

23.07.2014

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moc bych chtěla vyjádřit nějaký přínosný názor, ale nějak se mi po přečtení nedaří zformulovat slova.
Je to jedna z těch knih, do které se začtete a třeba ne, že by vás to přímo nějak uchvátilo, ale prostě hltáte slova dál a dál.
Poslední třetinu knihy jsem probrečela a přiznám se, že popotahuji i teď (půl hodiny po přečtení.)
Příběh je neuvěřitelně realistický.
Nebudu proto hodnotit počtem hvězdiček. Na jednu stranu jsem nesmírně ráda, že jsem si knihu přečetla, na druhou stranu ve mne zanechala změť negativních pocitů, které mne rozhodně dnes už neopustí.

09.06.2014

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Moniks: Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody.

12.11.2013

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Oproti prvnímu dílu je druhý vážně skvělý. :) Když jsem dočetla Padesát odstínů šedi, neplánovala jsem si přečíst druhý díl.. Po tom, co se mi ale dostal nečekaně do rukou, jsem byla velmi mile překvapena a přečetla jsem ho jedním dechem. Slzy i smích mnou zmítaly po celou dobu.. Moc hezký :)

09.11.2013

Myši Myši Gordon Reece

Nevím, ale moc nechápu ty pozitivní komentáře tady. Kniha se mi vůbec nelíbila, musela jsem se hodně přemáhat, abych ji přečetla do konce.

12.09.2013 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Vzpomněla jsem si ještě na jeden citát, který (dle mého názoru) vystihuje Metro 2033.
"Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou."

18.08.2013 5 z 5

UFO zabíjelo před úsvitem? UFO zabíjelo před úsvitem? Karel Suchý

Moc zajímavá kniha, u které při čtení zamrazí. Příběh z Hory umrlců na Uralu je skutečně děsivý a zde popsán výborně. Nejlepší na knize je, že autor podkládá možné teorie - neobhajuje to, že UFO za každou cenu existuje.

16.08.2013

Poslední polibek Poslední polibek Francis Scott Fitzgerald

Mám strašně ráda styl Fitzgeraldova psaní, ale ze tří povídek se mi líbila pouze druhá. Kniha trošku zklamala, nicméně nepatří mezi nejhorší.

14.08.2013 2 z 5

Věrnostní body Věrnostní body Susanne Fröhlich

Průměrný román pro ženy.. ničím neurazil, ničím nenadchnul...

14.08.2013 2 z 5