DennieForbes DennieForbes komentáře u knih

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Moc bych chtěla vyjádřit nějaký přínosný názor, ale nějak se mi po přečtení nedaří zformulovat slova.
Je to jedna z těch knih, do které se začtete a třeba ne, že by vás to přímo nějak uchvátilo, ale prostě hltáte slova dál a dál.
Poslední třetinu knihy jsem probrečela a přiznám se, že popotahuji i teď (půl hodiny po přečtení.)
Příběh je neuvěřitelně realistický.
Nebudu proto hodnotit počtem hvězdiček. Na jednu stranu jsem nesmírně ráda, že jsem si knihu přečetla, na druhou stranu ve mne zanechala změť negativních pocitů, které mne rozhodně dnes už neopustí.

09.06.2014

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Pravdou je, že Opatství Northanger je trochu slabší kniha autorky, nicméně kdo má Austenovou rád a překoná poněkud táhnoucí se začátek, může se mu kniha jevit alespoň jako milá a oddechová. :)

06.05.2014

Easy? Easy? Tammara Webber

Myslela jsem, že romány dnešní doby už nemohou přinést nic nového.. V tomto případě to ale rozhodně neplatí. Skvělá oddechovka. Nechybí humor, ani poetické momenty. Rozhodně doporučuji :)

17.04.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Má první přečtená detektivka vůbec a zároveň má první přečtená kniha od tohoto autora.. nečekala jsem, že mne bude bavit a zpočátku to tak i vypadalo.. ztrácela jsem se v dějových liniích a nějak jsem tomu stále nemohla přijít na chuť.. Ani nevím, kdy přišel ten zlom, ale najednou jsem začala hltat každé slovo.. neuvěřitelně napínavé, šíleně geniální spojitosti a časté mrazení v zádech.. To je Sněhulák.
Jednoznačně doporučuji! :)

05.04.2014 5 z 5

Soumrak Soumrak Dmitry Glukhovsky

Rozhodně velmi strhující děj.

07.02.2014 3 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Moniks: Padesát odstínů šedi, Padesát odstínů temnoty a Padesát odstínů svobody.

12.11.2013

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Oproti prvnímu dílu je druhý vážně skvělý. :) Když jsem dočetla Padesát odstínů šedi, neplánovala jsem si přečíst druhý díl.. Po tom, co se mi ale dostal nečekaně do rukou, jsem byla velmi mile překvapena a přečetla jsem ho jedním dechem. Slzy i smích mnou zmítaly po celou dobu.. Moc hezký :)

09.11.2013

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Škoda, škoda... snad Metro 2035 bude stejně tak výborné, jako 2033..
Rozhodně ne nejhorší, prostě jen slabší, ale přesto si ji rozhodně přečtu znova.
Škoda až moc otevřeného konce, škoda té trošky informací o Arťomovi - přeci jen jsem se celou knihu těšila jen na jeho osud..

12.09.2013

Myši Myši Gordon Reece

Nevím, ale moc nechápu ty pozitivní komentáře tady. Kniha se mi vůbec nelíbila, musela jsem se hodně přemáhat, abych ji přečetla do konce.

12.09.2013 1 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Vzpomněla jsem si ještě na jeden citát, který (dle mého názoru) vystihuje Metro 2033.
"Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou."

18.08.2013 5 z 5

UFO zabíjelo před úsvitem? UFO zabíjelo před úsvitem? Karel Suchý

Moc zajímavá kniha, u které při čtení zamrazí. Příběh z Hory umrlců na Uralu je skutečně děsivý a zde popsán výborně. Nejlepší na knize je, že autor podkládá možné teorie - neobhajuje to, že UFO za každou cenu existuje.

16.08.2013

Poslední polibek Poslední polibek Francis Scott Fitzgerald

Mám strašně ráda styl Fitzgeraldova psaní, ale ze tří povídek se mi líbila pouze druhá. Kniha trošku zklamala, nicméně nepatří mezi nejhorší.

14.08.2013 2 z 5

Kam odchází duše ? Kam odchází duše ? Gabriel Looser

Když jsem si nadšeně půjčovala knihu v knihovně, očekávala jsem, že si po přečtení budu moci udělat lepší názor, lépe si představit, co následuje po smrti. Kniha, ačkoliv nabízí spousty teorií, většina z nich je náboženského nebo kulturního původu. Nevím, osobně mě nijak neobohatila a skutečně mi nenabídla žádnou teorii, které bych věřila.

14.08.2013 1 z 5

Věrnostní body Věrnostní body Susanne Fröhlich

Průměrný román pro ženy.. ničím neurazil, ničím nenadchnul...

14.08.2013 2 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Musím říct, že je to nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla. Příběh mě chytl natolik, že se mi o něm již pravidelně zdá, a otázku "Co kdyby.." si kladu několikrát za den. Když jsem Metro četla, cítila jsem se, jako bych doprovázela Arťoma na každém kroku. Vážně perfektně napsaná kniha!

12.08.2013 5 z 5

Kresby v prachu Kresby v prachu Zoë Klein

Nemyslím, že kniha by přímo nebyla určena mladým. Mě je čerstvých osmnáct a knihu jsem přečetla jedním dechem a troufám si tvrdit, že jsem ji pochopila do hloubky a ději jsem propadla, jako by se odehrával přímo před mýma očima.

18.07.2013

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Moc mě mrzí, že pár mých známých nepochopilo děj a knihu shrnou ve stylu "Je to nudný děj o muži, který chytal rybu a nakonec to bylo stejně k ničemu." Vůbec mě mrzí, že spousta lidí nepochopila, že příběh byl o rybaření jen navenek.. že v hlubším smyslu je to nádherný příběh o životě a smrti, o tom, co je člověk schopen udělat pro něco, co miluje.. Tohle byla má první přečtená kniha od Hemingwaye . Teď čtu 'Sbohem, armádo!' a můžu říct, že tento člověk se pro mě stal vzorem. Ale zpět ke starci - kdo váhá, zda (do)číst - určitě to stojí za to, jen se hlouběji zamyslet nad obsahem..

21.02.2013