Davina Davina komentáře u knih

Arizona Arizona Eden Maguire

Druhý díl byl sice o poznání lepší, ale stejně jde o průměrnou knihu, která nenadchne, ale ani neurazí. Za pár hodin mám přečteno a nic jsem si z toho neodnesla. Většinou ve mně knihy zanechávají nějaké pocity, které si s sebou nesu ještě hodně dlouho, ale tahle série to opravdu není. Čtu to jen proto, abych zjistila jejich záhadná úmrtí, která mi zůstala neobjasněná v první knize.

17.11.2015 3 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Tak mám za sebou konec a jsem s ním spokojená. Příjemně mě překvapila Lei, s ní to byl opravdu skvělý nápad. Co mě jediné šokovalo, byl Hunter, ale na druhou stranu jsem pro něj měla pochopení. Nejvíc mi sedla postava Indie a Kapitána jsem pro změnu vůbec neměla ráda. Čekala jsem od toho víc, doufala jsem v nějakou akci, boj a války... Oni radši poslali mor vodou a pak hledali lék.
Pořád jsem se plně nedokázala vžít do příběhu, tak mě to místy nudilo. Ale co na téhle trilogii zbožňuji, jsou ty básně. K závěru už nejspíš jen dodám, že nelituji přečtení těchto knih, ale už se k nim nejspíš nevrátím.

15.11.2015 3 z 5

Jonas Jonas Eden Maguire

Tak to šlo opravdu rychle, za nějakých cca 5 hodin přečteno. Je to opravdu nenáročné čtení, které nijak extra nezaujme, ale ani neurazí. Přečtu si i ty ostatní díly, jelikož mě zajímá, jak ostatní zemřeli, ale také mě zajímá jestli vyřeší i Hunterovu smrt.
Na mě tam bylo možná až moc sladkých řečí. Myslí, že tam nebyla kapitola, kde by alespoň 6x nezaznělo "Miluji tě". Jak jsem psala, je to pro nenáročné čtenáře asi tak od 13 do 15, pak už z toho na větvi nejspíš nebudete, stejně jako já :) (Ale je to jen věc názoru a vkusu).

28.09.2015 3 z 5

Dokonalý pár Dokonalý pár Ally Condie

Dala jsem na doporučení kamarádky a zaujal mě i přebal (ano, částečně se vždy rozhoduji i podle přebalu knihy :D ). Dystopické příběhy mám ráda, ale tady jsem postrádala trochu té akce. Myslím, že autorka mohla trochu více zajít do detailů. Chtěla bych se více dozvědět o Společnosti a okolním světě... Hodně se mi líbily ty části s těmi básničkami (No jo milovník poezie).
Závěrem řeknu, že je to průměrná kniha, která nenadchne, ale ani neurazí. Už mám půjčený i druhý díl, takže určitě hodlám v tomto příběhu pokračovat. Je to skvělá oddychovka na léto ;)

07.08.2015 3 z 5

Prokleté sestry Prokleté sestry Lisa Jane Smith

Tak prokleté sestry se mi četly dobře. Trocha napínaní a i nějaké to překvapení tam opravdu bylo. I přesto nedám více, jak 3*, protože mi tam něco stále chybí. Určitě je to lepší, jak díl předchozí, ale i tak některé věci byly opravdu předvídatelné, až mě to trochu nudilo. Z toho důvodu jsem i knihu na pár dní odložila, ale dneska byla úspěšně dočtena a nelituji.

26.06.2015 3 z 5

Město padlých andělů Město padlých andělů Cassandra Clare (p)

Je pravda, že tento díl byl slabší, ale na úžasnosti rozhodně neztrácí. Myslím, že všichni, co milují TMI ságu si knížku rádi přečtou. Zaujaly mě nové postavy (v předešlých knihách byly jenom krátce zmíněny). Začíná mě trochu vytáčet vztah Clary a Jace - Hoďte se do klidu už konečně! Všechno oba moc řeší... Naprosto zbožňuji vývoj vztahu Magnuse a Aleka, ti dva jsou prostě boží!

Závěrem: Bývala bych jí přečetla rychle, ale až do poloviny se nic moc zajímavého nedělo, tak jsem to furt odkládala. Rozhodně i tak za mě palec nahoru... A konec jsem trochu nepobrala, ale k tomu mi už pomůže 5. díl.

21.04.2015 4 z 5

Síla introvertů Síla introvertů Sylvia Löhken

Očekávala jsem něco trochu jiného, ale i tak to pro mě bylo dost poučné. Tohle téma mě opravdu dost zajímá a jsem ráda, že jsem sáhla po této knize.

19.03.2017 3 z 5

Tisící patro Tisící patro Katharine McGee

Fakt bych se měla přestat dívat na obálky... Tato kniha pro mě byla opravdu nezáživná, musela jsem se nutit k dočtení a proč vlastně? Už teď nevím, o čem to bylo, nezanechalo to ve mně žádné pocity. Vlastně ani netuším, proč jsem dal 2*, asi jsem jen nechtěla být moc krutá.

01.03.2017 2 z 5

Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Zánik domu Usherů a jiné povídky (38 povídek) Edgar Allan Poe

Páni... Docela jsem s tím bojovala. Řekla jsem si, že něco od takové osobnosti si musím přečíst, ale upřímně mě to moc nenadchlo. Docela mě to mrzí, ale upřímně - Dá se tohle vůbec považovat za hororové povídky? Je to škoda, ale třeba to zaujme jiné.

09.02.2017 3 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Nádherná obálka, opravdu nádherná - a tím veškeré pozitivum končí. Chápu, že je teď trendem upravovat si klasické pohádky podle fantazie spisovatele, ale tohle se kapku nepovedlo. O co že tam vlastně šlo? Už teď si to ani moc nevybavuji. Chybělo mi tam nějaké to napětí, všechno se dalo předpokládat dopředu... Nijak mě to nezaujalo, je mi to i docela líto. Je to opravdu škoda.

07.01.2017 2 z 5

Povídej - naslouchám Povídej - naslouchám Jaro Křivohlavý

Kniha byla velice naučná a je pěkně napsaná. Učitelka mi ji doporučila a já jsem ráda, že se tak stalo, jinak bych na ni nejspíš nikdy nenarazila.

30.12.2016 4 z 5

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Velice hezky napsané. Byl to silný příběh. Jsem ráda, že to nebylo moc dlouhé. Naskakovala mi až husí kůže, tohle se autorce povedlo. Opravdu silný zážitek.

06.12.2016 4 z 5

Evžen Oněgin Evžen Oněgin Alexandr Sergejevič Puškin

Nebýt povinné četby, po knize bych nesáhla. Přelouskávala jsem ji hodně dlouho. Nemohu říct, že by byla špatná, ale četla jsem lepší. Přesto si myslím, že si ji do povinné četby zařadím.

26.10.2016 3 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

Tak jsem se na to těšila a tak mě to zklamalo. Opravdu mě mrzí, že mě ta kniha nechytla. Film je průměrný, ale čekala jsem, že kniha bude úžasná. Opak se stal pravdou... Ty pokusy o originální pojmenování snad úplně všeho se opravdu nepovedly. Je mi líto, za mě tohle opravdu ne.

09.10.2016 2 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Povinná četba, která celkem zaujala. Je fascinující, jak spisovatel dokázal zachytit skutečnost tehdejší doby, ale to je asi tak všechno, Ničím jiným kniha zajímavá není, ale nejspíš to stačí. Já bych po ní tedy už znovu nesáhla, i když je to nejspíš ohromné dílo, alespoň podle mojí učitelky českého jazyka.

02.09.2016 3 z 5

Zvoník u Matky Boží Zvoník u Matky Boží Victor Hugo

A máme tady další povinnou četbu. Nevím, tato kniha mě prostě nezaujala. Slyšela jsem o tom vyprávět spoustu lidí, tak jsem si knihu vypůjčila, ale nelíbila se mi.

02.09.2016 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Na mě dost komplikovaná četba, nedokázala jsem to ani pořádně vnímat. Knihu jsem si vypůjčila jen kvůli povinné četbě, jinak mě to nezaujalo.

02.09.2016 3 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Vypůjčila jsem si knihu díky recenzím. Většinou mě tenhle žánr baví, ale takhle kniha mi prostě nějak nesedla. Možná to bylo kvůli tomu zdlouhavému ději, všechno se zbytečně dlouho protahovalo. Jsem si však jistá, že jistě zaujme někoho jiného. Námět nebyl určitě špatný.

12.06.2016 3 z 5

Cress Cress Marissa Meyer

Já myslela, že už je tato kniha poslední (CHYBA!!) Tak jsem se začetla, že jsem se až moc rychle dostala na konec knihy, kde mě vlastně žádný konec nečekal. Nutně potřebuji další dávku Měsíčních kronik! Opravdu se už těším na Winter (Ta postava je celkem zajímavá). Rozhodně je to čím dál lepší.

21.05.2016 4 z 5

Rudá královna Rudá královna Victoria Aveyard

Jedno obrovské WOW !! Opravdu originální a dech beroucí příběh plný zvratů. Opravdu se mi knížka moc líbila. Ten konec, to bylo prostě boží. Nemůžu se dočkat pokračování.

17.05.2016 5 z 5