Dave-7 Dave-7 komentáře u knih

Excalibur Excalibur Bernard Cornwell

Konečně! Konečně Artuš zasazen do doby do které patří a navíc perfektně zpracováno. Nechápu, že mi toto tak kvalitní dílo, tak dlouho unikalo. Pro mě je toto jediný Artuš ever.

19.12.2021 5 z 5

Zimní král Zimní král Bernard Cornwell

Tato kniha je spíš rozjezd pro následující díly, které jsou super. Ikdyž se tu příběh vleče a člověk si moc postavy neoblíbí, tak se určitě nenechte odradit od dalšího čtení.

02.11.2021 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Pro mě jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Bohužel tak trochu ve stínu slavnějšího Mostu přes řeku Kwai. Rozhodně neprávem.

11.10.2020 5 z 5

Tři mušketýři 1. díl Tři mušketýři 1. díl Alexandre Dumas, st.

Legenda mého dětství. Jeden z nej historických románů všech dob.

11.10.2020 5 z 5

Smrt králů Smrt králů Bernard Cornwell

Musím přiznat, že už jsem to nehltal tak jako předešlé díly. Sága o Uthredovi začíná být zdlouhavá, ale stále si drží kvalitu. Uvidíme co další díly.

11.10.2020 4 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Uthred stále bojuje. Stále pobíjí dány. Stále nesnáší Alfreda a církev. Stále obdivuje římany a stále mě to baví.

18.07.2020 4 z 5

Vyhlídka na věčnost Vyhlídka na věčnost Jiří Kulhánek

Nechybí tomu akce a humor, ale hrozně přeplácané a chvílema nepřehledné na můj vkus. Přečetl jsem tak půlku pak už se to nedalo.

17.06.2020 1 z 5

Bledý jezdec Bledý jezdec Bernard Cornwell

Líbí se mi, že hlavní hrdina není úplný klaďas, což více odpovídá povaze té doby.

04.06.2020 4 z 5

Poslední království Poslední království Bernard Cornwell

Čtivé, zvlášť pro ty co mají v oblibě toto období.

04.06.2020 4 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Fajnovej příběh a dobrá zápletka. Konečně se dovíme něco víc i o ostatních zaklínačích, ikdyž jen opravdu málo. Když jsem to dočetl, přepadl mě tak trochu smutek, že už je to asi finální rozloučení se světem zaklínače. Teď už jen doufat, že Netflix nezprzní další řady Zaklínače tolik jako tu první.

23.04.2020 4 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Upřímně nechápu zdejší komentáře. Mně se Sapkowského styl vyprávění z retrospektivy a z pohledu třetích osob líbil. Zaklínač je prostě parádní dílo i díky tomu, že se nevěnuje pouze Geraltovi nebo Ciri, ale i dalším méně či více významným postavám. Popis politiky, bitev, obchodních záležitostí. To všechno dává světu Zaklínače zcela jiný rozměr. Jediné co se Sapkowskému trochu míchá je období srovnatelné s naší historií. Dílo by se mělo odehrávat ve středověku, ale některé věci, vymoženosti, vynálezy, finančnictví a občas i oblečení dle popisu patří spíše někam do novověku. Vojska, zbraně a styl válčení je zase ryze středověký.

14.04.2020 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Tady příběh opravdu začne nabírat grády. Styl vyprávění naprosto perfektní.

02.04.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Trochu utahané. Nicméně v dalších dílech příběh nabírá na obrátkách.

26.03.2020 3 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Podobné jako první díl. Styl povídek a příprava na samotnou ságu se mi líbil.

27.01.2020 4 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Číst to na zakladní škole dám 100%. Teď v 35 letech dávám 90% :)

27.01.2020 4 z 5

Evropa raného středověku 300-1000 Evropa raného středověku 300-1000 Roger Collins

Úctihodný rozsah. Autor se kromě Evropy věnuje i oblastem mimo Evropu, které jsou spojeny s Římskou později Byzantskou říší a Persii.
Až na ten mizerný překlad, který zmiňují předešlé komentáře, mohu doporučit.

13.01.2020