Dašička Dašička komentáře u knih

Mezi tiárou a orlicí Mezi tiárou a orlicí Vlastimil Vondruška

Další skvělá kniha od tohohle spisovatele. Já moc knihy os českých spisovatelů nečtu, ale os pana Vondrušky, čtu automaticky všechno a musim říct, že všechny knihy, které jsem od něj přečetla jsou mistrovsky zpracované. Z knihovny jsem si půjčila již 3. vydání téhle knihy. Přebal má zelenou barvu. Souhlasim s McGrinderem, že příběh se čte jedním dechem. Doporučuji všem poučit se o české historii:)))))

05.06.2012 5 z 5

Proroctví Proroctví Elizabeth Haydon

sice jsem ještě nečetla první díl, ale musim říct, že druhý díl je skvělý. Skvěle napsaný příběh, který se čte jedním dechem. Skvěle popsané postavy a přároda, perfektní děj..... těším se na první díl......

05.06.2012

Vyjednavač Vyjednavač Brandon Sanderson

Super napínavý příběh... hodící se na dovolenou. Měnící se vlasy, podvody, zrady, nenadálé zvraty, vyjednávání, kouzla....... musím říct, že opět jeden ze zvláštně napsaných příběhů fantasy literatury... doporučuju vřele k přečtení:)))

05.06.2012 5 z 5

Pod ochranou pohanského boha Pod ochranou pohanského boha Tim Severin

Zajímavá četba. Opět mě překvapilo, že to bude mít zřejmě více dílů. Tenhle díl je o dětství a mládí dítěte Thorgila, který v mládí procestoval sever. Děj trochu vázne a čtenář začne mít po chvíli bordel v severských jménech, ale jinak super.....

11.05.2012 3 z 5

Smilujse Smilujse Jaida Jones

Až na ten začátek knihy, kdy jsem se do ní nemohla začíst, super příběh a skvělej a překvapující konec. Ještě jsem nečetla fantacy, kde jsou draci vyrobení lidmi s magickými schopnostmi a dokážou mluvit a cítit:))) Moc pěkné:)

11.05.2012 4 z 5

Muž z hvězd Muž z hvězd Sara Douglass

Skvělé ukončení trilogie. Autorka konečně odhalí, kdo je tajemný Temný muž a kdo je skutečná vyvolená Axise Hvězdného poutníka a kdo je autorem celého proroctví. Loučení s postavami v této trilogii je těžké:)

Ikarijský zaklínač Ikarijský zaklínač Sara Douglass

Druhý díl skvěle doplňuje díl první Válečnou sekeru. Vřele doporučuji všem kdo mají rádi pohádkovou fantasy literaturu. Skvěle napsané a super čtivé:)

Válečná sekera Válečná sekera Sara Douglass

Nádherná trilogie o cestě sjednocení národů létajících lidí , lidí země, a lidí pluhu podle proroctví. Nádherně popsané postavy, příroda a úžasný děj. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Sice je v knize napsáno, že série má šest dílů, ale podle mě to třetím dílem končí.

Zabij a zachraň Zabij a zachraň John Moore

Pohádková fantasy o tom, jak je pro Neodolatelného - korunního prince těžké zbavit se panictví, přesto, že neustále zachraňuje princezny. A navíc když se dozví skutečnost, že vlastně není prvorozený - korunovaný???

Osud horší než draci Osud horší než draci John Moore

Pohádková fantasy o tom, jak princezna musí naplánovat svůj únos tak, aby si mohla vzít za muže svého statečného rytíře a o tom, jak se dá využít krájený chleba:)))

Koruna hrdinů Koruna hrdinů Robin McKinley

Poutavé čtení o paní Aerin a jejím přátelství s koněm Talatem, s kterým vyjíždí zabíjet draky, o získání meče Gonturan a o osudovém setkáním s Luthem. Se všemi těmito postavami jste se mohli setkat v knize Modrý meč.

Kushielova vyvolená Kushielova vyvolená Jacqueline Carey

Výborná kniha... stejně jako první díl... vřele doporučuju všem co mají rádi poznávání fantasy světů. Phédre se pokouší odhalit zradu Melisandy, cestuje do La Serennissimy, se znovu setkává s Melisandou, která ji uvězní v hnusném vězení na pustém ostrově, při útěku z vězení na čas ztrácí Joselyna, unesena piráty poznává nové náboženství, jazyky, objevují se nové postavy:)) Už se těšim až vysvobodí Hyacinta:))) Skvělá kniha...

21.03.2012

Znamení temného boha Znamení temného boha Markus Heitz

Třetí díl stejně dobře čtivý a zajímavy jako předchozí dva díly. Jen mi jako dost vytočil ten konec. Doufám, že se spisovatel sebere a napíše minimálně ještě jeden díl:( Tohle mě jako fakt točí, když se osudy lidí a nestvůr neuzavřou do konce:))))

Řád vysokých mečů Řád vysokých mečů Markus Heitz

Druhý díl trilogie je o tom jak se z tlustého koláčkového tadce Lodrika stává po smrti jeho otce kabcar. Odjíždí z provincie, kde tajně vykonával funkci guvernéra. Kvůli proroctví je na něj cestou do hlavního města, kde má být korunován na kabcara, spáchán atentát. Při samotné korunovaci mu jeho atentátník zachrání život. Do děje se dostávají kromě jeho starých přátel i nové neuvěřitelně zajímavé postavy, včetně lidským masem živív se kněžka, tajný konzultant, pozorovatelé, statečný rytíř z řádu Vysokých mečů, král sousední říše živící se neuvěřitelnými zákusky a pralinkami a jeho vtipný šašek. Opravdu pěkný příklad fantasy:)

Stíny nad Ulldartem Stíny nad Ulldartem Markus Heitz

Skvělá trilogie o koláčkovém tadcovi Lodrikovi (princovi), který se po smrti svého otce stane kabcarem velké říše a který pokud nezemře nastane v říši doba temna. V prvním díle je 14 -ti letý tlustý následník tajně vyslán spolu se svým vychovatelem a osobním strážcem do odlehlé provincie jako guvernér. O tom, že je následníkem nikdo neví. Úspěšně se ujímá vedení provincie, hubne a pomalu se stává pravým následníkem. Velmi čtivé,strhující a překvapující čtení. Na to, že je spisovatel německé národnosti, překvapivě používá ruská jména postav.

09.02.2012 odpad!

Hrdinství pro začátečníky Hrdinství pro začátečníky John Moore

Citace z Rukověti praktického hrdinství od Robert S. Taylora v záhlaví každé kapitoly jsou super... celá kniha se nese v duchu spisovatelových předchozích knih.... lehká, vtipná a skvěle čtivá pohádková fantasy plná praktických rad pro mladé hrdiny:))):))) Král radí svému synovi..." Když zjistíš, jak vypadala její matka, budeš vědět, jak bude princezna vypadat za dvacet nebo třicet let. V některých venkovských královstvích možná už za pouhých čtrnáct let. Proto se podívej po portrétu její matky. Ale když o tom tak uvažuju, raději po něm nepátrej. Někdy je lepší nevědět."

Mečové moře Mečové moře Robert Anthony Salvatore

neřekla bych, že je to závěrečný díl....Chystá se další trilogie.... The thousand Orcs, The Lone Drow, The two swords:)))) Už se těšim.

16.12.2011

Páteř světa Páteř světa Robert Anthony Salvatore

překrásná série fantasy:))) Čtivý, prostě super:))))

16.12.2011 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Velice čtivé....měla jem jí přelousklou za jeden den:)))) Moc pěkné....těším se na zbylé dva díly:))))

28.11.2011

Sběratelé Sběratelé David Baldacci

Napínavé, překvapující a velmi čtivé:)

05.09.2011 2 z 5