Dašička Dašička komentáře u knih

Oheň Oheň Mats Strandberg

vřele doporučuju....moc pěkně psaný, super děj i závěr..... jen nechápu, proč není už na trhu 3 díl.....

04.03.2014

Citadela Citadela Kate Mosse

super kniha lehce navazující na autorčina předcházející díla Hrobka a Labyrint.... čte se dobře a musím říct, že popis zvěřstev jež se odehrávali za 2. světové války nejen ze strany Německých vojáků, ale i francouzských obyvatel, kteří se za války přidali na stranu Německa je opravdu působivý, až jde mráz po zádech. Vřele doporučuji:)

07.02.2014 5 z 5

Strážce soumraku Strážce soumraku Tom Lloyd

Poslední díl je o šíření nové církve chlapce Ruhena, odkrývá se jeho tajemství a konec je opravdu nečekaný.... opět nové postavy a smrtelné a nesmrtelné aspekty bohů se mi fakt pletly. Šest stran postav, tomu tedy říkám něco:) Ale celá serie stojí určitě za přečtení, čtenář jen musí očekávat, že se neustále brodí po kolena v krvi na bojištích:)

Otrhanec Otrhanec Tom Lloyd

Čtvrtý díl je zajímavý....Mihn se vydává za pomoci čarodějky a Xeliath do podsvětí vysvobodit Isáka a ojevuje se Ruhen-dítě. Tenhle díl se mi líbil nejvíc.

Vykradač hrobů Vykradač hrobů Tom Lloyd

Tretí díl zatím nejlepší....Isák plánuje svoji vlastní smrt část jeho přátel mu v tom pomáhá a druhá část o tom nemá ani ponětí. Konec třetího dílu mě překvapil.... opět velké množství nových postav- doporučiji si je nafotit a mít je při čtení po ruce, protoře mě se z toho neustáleho listování na zadní straně rozpadla kniha:)

Posel soumraku Posel soumraku Tom Lloyd

Druhý díl byl dobrý, Isák Bělooký nyní bojuje u bitvy u Scree. V e druhém díle je opravdu nepřehledné množství nových postav a bohů.Člověk ztrácí orientaci, nicméně na konci knihy jsou 4 strany se seznamem všech postav, takže se nikdo nemusí bát.

25.11.2013

Pán duší Pán duší Peter Tremayne (p)

Pokračování dílu v němž je Fidelmě a Eadulfovi unesen syn. Fidelma navštíví s Eadulfem místo Eadulfova narození, a to za kruté zimy. Překvapivé rozuzlení, jako vždy:)

14.10.2013 5 z 5

Zlý úplněk Zlý úplněk Peter Tremayne (p)

Kniha super, jen mě vždy překvapí řešení detektivky..... asi detektivky prostě číst nemůžu:)

14.10.2013 5 z 5

Opat s mečem Opat s mečem Peter Tremayne (p)

Kniha super, jen mi kapku vadí, že se Fidelma Eadulfa jakoby podceňuje..... i když by mi to jako ženský asi vadit nemělo:)

Šamanka Šamanka Christophe Ono-dit-Biot

Musím říct, že jsem o knize, podle obsahu knihy čekala více. Co je na knize super, je popis života na Barmě, o drogových úletech a o lidech žijících v Barmě a popis politické situace v Barmě. Cezar je slaboch, který neustále brečí, že mu něco nejde... rubín mu ukradnou v podstatě hned co ho dostane. Zbytek je jen popis jeho čekání, že se něco stane, že se Julie vrátí, kdy neustále brečí, přemýšlí, no nuda.....

14.10.2013

Nejtemnější cesta Nejtemnější cesta Guy Gavriel Kay

Asi nejlepší poslední díl trilogie, co jsem kdy četla.... Velekrál se vydává do Války s Paračem, Všichni truchlí pro Kevina, Loren se vydává se svým zřídlem trpasličím králem do země trpaslíků vybojovat korunu, kterou odhodil před 40 lety. To se mu daří a zabrání na poslední chvíli trpasličímu vojsku přidat se k Páračovi. Všichni hrdinové a vojska se setkávají v Andarienu, kde se před tisícem let odehrála poslední válka a kde byl spoután Párač. Ten vysílá obří vojsko složené ze skřetů, urgalů, vražedných labutí, vlků a draka, aby zničili obyvatele Fionavary. Darien-andain, syn boha Parače, kledá své rodiče a hledá u nich lásku. Po svojí těžké cestě zničí svou volbou temnotu.... Konec si přečtěte sami....opravdu stojí za to, si knihu přečíst:)

Potulný oheň Potulný oheň Guy Gavriel Kay

Druhý díl je opět super..... Čtveřice se vrací do Fionavary potom co vyzvednou a probudí Artuše. Také se dozvíme co se stalo s pátým studentem Davidem. Artuš se vydává s princem Diarmundem a jeho družinou a Čarodějem Lorenem a jeho zřídlem trpaslíkem zlikvidovat tajemný kotel, který využívá zkažený čaroděj Meran k tomu, aby zničil celou Fionavaru krutou zimou a morovým deštěm. Bělovlasá Kim se vypraví s válečným prstenem osvobodit paraiky. Nový válečný král zapuzený prvorozený princ a bratr Diarmunda se ujímá vedení války. Jeny porodí Dariena, syna Parače. Kevin se obětuje a svou smrtí ukončuje zimu. Artuš probouzí Lancelota:))) Četla jsem to jedním dechem, opravdová krása:))) Jen mě kapku zarazilo to, že se v knize vyskytla legenda o Artušovi, Guinevře a Lancelotovi.....ale nijak to nevadí.

Letní strom Letní strom Guy Gavriel Kay

Krásná trilogie, náááádherně psaná, má vše, co má správný fantasy román mít. Vymyšlená země, králové, princezny, hrdinní bojovníci, čarodějové, vlci, elfové, trpaslíci, bohové, skřeti a zlý záporák a v posledním díle ise objevili i draci:). Musím říct, že jsem všechny tři díly přečetla jedním dechem. Zatím vše, co jsem od tohoto autora četla bylo super. Vřele doporučuji:) V prvním díle se 5 studentů dostane do Fionavary, kde se změní a pomáhají obyvatelům Fionavary v době, kdy po tisíci letech byl ze svého vězení vysvobozen Párač (Rakoth), který chce zlikvidovat Fionavaru.

Ysabel Ysabel Guy Gavriel Kay

Pěkný příběh. Hodně podobné knihám Barbary Erskinové.

20.09.2013

Lvi z Al-Rassanu Lvi z Al-Rassanu Guy Gavriel Kay

Skvělá kniha, velmi čtivě a poutavě napsáno. Přečetla jsem knihu jedním dechem, jen konec byl trochu nečekaný. Další skvělá kniha od tohoto spisovatele.

20.09.2013 5 z 5

Pod nebesy Pod nebesy Guy Gavriel Kay

Souhlasím s kattyV.... knihu bych do žánru fantasy asi úplně nezařadila, kromě duchů, tam moc fantasy není:), ale přesto je to krásná kniha čtená jedním dechem, zvlášť pro ty, kdo mají rádi asijskou kulturu:)

12.08.2013 5 z 5

Vraždy podle Shakespeara Vraždy podle Shakespeara Jennifer Lee Carrell

Super kniha, skvělý děj, asi je trochu nutné vědět něco o Shakespearových hrách...možná stačí se podívat na film Anonymous.

16.07.2013 5 z 5

Příšery templetonské Příšery templetonské Lauren Groff

Mě se to líbilo, mělo to spád, překvapivý děj a dobré rozuzlení.... dobré čtení na léto k vodě:)

10.07.2013

Čajový Clipper Čajový Clipper Johannes K. Soyener

Nebylo to špatné, jen ten závod čajových clipprů je v podstatě až na konci knihy:) A celá kniha je vlastně ságou jednoho rodu, začátek knihy o výrobě whisky byl super, ale ten konec se celkem táhl.... dost technicky psaná kniha...koho technická fakta v knihách baví, ten si to užije:)

10.07.2013 3 z 5

Kočovná nevěstka Kočovná nevěstka Iny Lorentz

Všechny díly nevěstky Marie jsou naprosto skvěle napsané. Přesvědčivý obraz středověku. Doporučuji všem:)

10.05.2013 5 z 5