dark.ma93 dark.ma93 komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Nutí to k přemýšlení.... Vyvolá smutek a naučí jinak pohlížet na dobu v jaké žijeme - tedy že se u nás neválčí.

06.08.2012 5 z 5

Cesta zpátky Cesta zpátky Erich Maria Remarque (p)

Knihy které nudně popisují historii je dost. Ale tohle je o válce a její jiné stránce. Ukazuje, jak ničila psychiku mladých kluků. Když jsem to četla a uvědomila si, že těm klukům je tolik, co mým spolužákům a co už zažily. Tuhla jsem...

06.08.2012 5 z 5

Proroctví Sibyly královny ze Sáby o XX. století Proroctví Sibyly královny ze Sáby o XX. století Sibyl Cumaean

Stoupaly mi chlupy na těle. Něco takové nečtu každý den. Je to hodně zajimavé a těžko popsatelné.

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Tenhle poklad literární klasiky jsem moc ráda četla už na Zš. I když se neřadím mezi milovníky poezie, tak tohle patří mezi oblíbenou četbu. Mám ráda ty strašidelné příběhy. Jako dítě jsem se i bála. Rozhodně by si to měl každý přečíst, je to opravdu kvalitní.

Annejet a kluci Annejet a kluci Miep Diekmann

To co v pubertě si každý rád přečte.

Léto, slunce, prázdninové lásky Léto, slunce, prázdninové lásky * antologie

Milé letní čtení. Člověk se pobaví. Kdysi oblíbená knížka.

06.08.2012 3 z 5

I bez Kláry mám spoustu průšvihů I bez Kláry mám spoustu průšvihů Jitka Komendová

V šestý třídě jsem si v ní ráda četla. I víckrát svoje oblíbené pasáže.

Když padá hvězda Když padá hvězda Luděk Stínil

Laciná červená knihovna...! Takové věci radši nevydávat.

06.08.2012 1 z 5

Tolik radosti a lásky Tolik radosti a lásky Marliese Arold

Otřesný! Nepovedená a trapná směs červené knihovny s učebnicí do sexuální výchovy na Zš. Dost sračkovytý děj. Dávám 1 hvězdu, takže hodnotím vlastně nejhůř, klasifikace 5! Nedalo se to číst.

06.08.2012 odpad!

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Jak z mála vznikne hodně :=) Asi takhle bych to nazvala a není to špatné.

Santa Lucia Santa Lucia Vilém Mrštík

Mladý kluk dopadá v životě špatně :( Na tu dobu fakt dobrá knížka.

06.08.2012

Maximum Ride 1 Maximum Ride 1 James Patterson

Svět mangy, obrázků a hlavně krásných dětí, co mohou létat jako andělé.

Padlý měsíc Padlý měsíc Toui Hasumi

Homosexuální láska, tajemný svět. Tohle já můžu! Nadchlo mě to maximálně!

Město světel Město světel Inio Asano

Drsné a kruté město.

Polibek katany Polibek katany Rinko Ueda

Krásná manga, příběh i obrázky. Moje srdeční záležitost

Dvě puberťačky na krku Dvě puberťačky na krku Věra Řeháčková

Na základce jsem to ráda četla :=)

Střípky štěstí Střípky štěstí Zuzana Francková

Zajímavý a pěkný životní příběh!

Vražedná nenávist Vražedná nenávist Zuzana Francková

Nazvala bych to tím nejlepším, co autorka napsala! Hlavně něco úplně jiného, než od ní znám. Skvěle propracovaná psychologie a myšlenky hrdinky. Přečteno za večer s otevřenou pusou. Konec je fakt překvapení. Nakonec se dá pochopit, že hrdince se staly všechny nejhorší svinstva, jaká se mohou mladé holce stát. Od znasilňování, smrti maminky, šikany, problémům ve škole. Obrovská křivda v práci, smrt oblíbené paní, jaká ji pomáhala. Nakonec její lesbická orientace, která ji dělá spíš problémy a setkává se s nepochopením. Krutost má možná své vlastní hranice a tak udělala, co udělala. Asi jsem po přečtení pochopila, že každý máme svoji hranici, kterou už nedokážeme vydržet a psychika na to takhle reaguje...

Nekonečný pád Nekonečný pád Zuzana Francková

Opět jedna z těch lepších!

Stíny minulosti Stíny minulosti Zuzana Francková

Jedna z knížek, jakou si rádi přečtou i starší čtenáři. Děj nepatří k jednoduchým slátaninám.

06.08.2012