Maximum Ride 1

Čtrnáctiletá Maximum Ride ví, jaké je to vyletět vysoko nad oblaka. Ona a další příslušníci jejího „hejna“ – Tesák, Iggy, Brepta, Pšouk a Andílka – se ničím neliší od obyčejných dětí, až na to, že mají křídla a umějí létat! Někdo by v tom viděl splněný sen, ale hejno má spíše pocit, že se ocitlo v hotové noční můře, když se znenadání objeví lidé z tajemné laboratoře zvané „Škola“ a unesou jeho nejmladší členku. Maxi připadne úkol zorganizovat záchrannou operaci, ale přijde pomoc včas?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/74_/74799/maximum-ride-manga-74799.jpg 4.246

Maximum Ride (manga) (1.)

Komiksy, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, BB art

Maximum Ride: The Manga, Vol. 1 (2009)

Kniha Maximum Ride 1

JajaCZ
12.06.2018

Toto bola moja prvá manga a musím povedať, že ma naozaj bavila :) Určite sa pozriem po ostatných dieloch a rozhodne sa pozriem i po samotných knihách, ktoré boli komiksovou predlohou :) Síce ten preklad troška pobavil, ale rozhodne pre mňa nebol rušivý.

mangagirl
13.04.2018

Musím říct, že mě to celkem dosti zaujalo a velmi se mi líbilo. Už ze začátku u koupi této mangy jsem měla takový zvláštní pocit, že by to mohlo být celkem dobrý, a taky bylo. Přesto nemohu říct, že je to nějaká paráda, ale rozhodně pěkné zpracování, kresba, námět na příběh, ke kterému se teprve dokopávám, ale vadí mi ten úděsný překlad jmen. Jedno mi přesto všechno ještě ale vadí. V CZ vyšly pouze díly 1 a 2, což je jenom mini kousek z celé série. Série má myslím totiž kolem 10 dílů, takže toho v CZ dost chybí. Manga ale vyšla už velmi dávno, a proto je mi jasný, že se v jejím překladu rozhodně pokračovat nebude. Na základě toho si mangu zkusím přečíst online v angličtině pokud bude možné a pokud ne, tak si jí asi jednoduše v angličtině koupím. Mám velkou sbírku mang v angličtině, víc jak těch v češtině, protože jich v CZ vyšlo vážně dost málo na to kolik jich je přeloženým třeba v Německu. To se musí nechat.
Takže za mě v celku dost pěkná manga, která má i své filmové ztvárnění, které jsem osobně neviděla, ale plánuji se na něj podívat. + Tohle není naprostá manga, ale jakýsi OEL. Neboli manga jiného původu než je originální Japonsko nebo Čína, která má své mangy pod názvem Manhua a nebo ještě Korejský typ mangy s názvem Manhwa. To je taky důvod proč se čte normálním západním stylem, neboli z leva doprava. Jen tak pro zajímavost ;)

Kate_Hall
15.02.2018

Dobrá manga, ale docela mě ohromil překlad jmen, který je dle mého až moc počeštělý. Také mně vadil velký výskyt citoslovcí jako např. ,,kýv''.

Jinak je to úžasný příběh, která vás vtáhne do děje. Těším na další pokračování.

Lenna75
02.03.2017

Pěkná manga o "andělích" a o tom, jak se musí bránit nebezpečí, které je pronásleduje. Ale jak pokaždé ví, kde je hledat?

pikilo
27.11.2012

Proč proboha Češi mají úchylku v počešťování cizích jmen? Chudák Pšunda, poprvé jsou to přečetla jako Pšoukal :D Manga je to dobrá ale znám lepší.

dark.ma93
06.08.2012

Svět mangy, obrázků a hlavně krásných dětí, co mohou létat jako andělé.

Akajra
15.04.2012

mooc dobré a krásně nakreslené.. nemůžu se dočkat druhého dilu :)

komiksy pro děti

Autoři knihy