Polibek katany

Polibek katany https://www.databazeknih.cz/img/books/91_/91914/polibek-katany-91914.jpg 4 46 10

Japonsko, druhá polovina 16. století. Feudální páni mezi sebou bojují o nadvládu nad zemí a éra nindžů a samurajů je v plném rozpuku. Mladinkou Kaguju to však příliš netrápí. Ze své minulosti si nepamatuje ani jedinou věc a od doby, kdy ji nalezli v bambusovém háji se zády rozseknutými katanou, se v místním nevěstinci stará o děti prostitutek. Tam také jednoho dne potkává Hanzóa, pravidelného zákazníka nevěstince a pohledného válečníka klanu Tokugawů, a její život se začíná obracet vzhůru nohama. Hanzó, kterého dívka zaujme, si ji vyžádá jako společnici a také Kaguju to k hezkému mladíkovi silně přitahuje. Mohlo by se zdát, že románek je na spadnutí, ale pak se o slovo začnou hlásit ztracené vzpomínky…... celý text

Vydáno: , Zoner Press

Tsuki no toiki ai no kizu , 2002

Teddy2023
03.01.2024 3 z 5

Vítejte v době Edo, kdy žili samurajové, nindžové a hemžilo nevěstky, které si vydělávaly na živobytí...a Kaguya - obyčejná dívka s jizvou na zádech - padne do oka proutníkovi - věrnému zákazníkovi nevěstinců Hanzoovi. Jenomže je Kaguya opravdu taková jak se na první pohled jeví?
Malá jednohubka na zkrácení odpoledne

silvara
22.02.2018 3 z 5

Tak tohle bylo příjemné překvapení. Za A) shoujo manga v češtině (nic si nenalhávejme, shoujo tady zatím rozšířené není) a za B) Rinko Ueda.
Nádherně kreslená, naivní, romantická jednohubka dokáže dokonale zabavit na jeden večer. Ano, hluboké myšlenky zde neočekávejte, ale o to v tomhle žánru nejde, že? :)
P.S.: Tip pro angličtiny zběhlé - je to prequel k většímu cyklu Tail of the moon. Doporučuji :)

Jass
25.09.2017 4 z 5

Z nějakého důvodu se mi po zmáčknutí tlačítka zveřejnit smazal komentář... zřejmě mi není souzen, tak ještě jednou. Tuhle knížku jsem četla z tak náhlého rozmaru, že když jsem se ji později snažila dohledat, jak se jmenovala, nebylo to tak jednoduché, nicméně se zadařilo a já jsem za to ráda, protože i když tahle knížka nenabízí žádné převratné či hluboké myšlenky, je pěkná a rozhodně stojí za přečtení. Všechny její nedokonalosti vám navíc vynahradí Hanzó-sama, kterého si, i proti své vůli, prostě musíte zamilovat. Čteno v angličtině (protože sekce mangy v naší knihovně je vážně k pláči..), naprosto vhodné pro začátečníky, snadná srozumitelnost a rozumná délka.

ewalien
08.02.2016 5 z 5

Musím souhlasit s Lenna75, příběh by rozhodně vystačil na menší sérii, nemusel by se omezovat na jedinou knihu... I tak to bylo ale půvabně vyprávěno a autorce musím pochválit nádhernou kresbu.
Červená knihovna mě moc nebere, ale kvalitní romantice se neubráním... A Hanzó je přece jen k sežrání!

NamNami
06.01.2015 4 z 5

Velice zajímavý příběh, překvapilo mne ale, jak rychle se mladá hrdinka přeměnila z Kaguji na Saru. Vykoupat, obléct a šup na misi! Ale jinak...panečku, Hanzó je prostě kus chlapa! :3
Moc pěkně nakreslené!

evísek05
10.08.2014 4 z 5

Zajmnavý příběh plný romantiky :3 moc hezky se četl...

tsal
31.07.2014 4 z 5

Sladká romanťárna vysoké kvality. Už jsem zapomněla, že se bišíci občas vyskytují i v kvalitním čtivu.

TessVond
27.06.2013 3 z 5

Nic moc, ale bezesporu zajímavý příběh.
Krásně nakreslená manga.

orangerose
05.04.2013 5 z 5

krásná manga, plná zvratů ,lásky, přečetla jsem ji jedním dechem
líbí se mi moc :)

dark.ma93
06.08.2012 5 z 5

Krásná manga, příběh i obrázky. Moje srdeční záležitost

manga

Autorovy knížky